BloGalaxia

Blog > Komentarze do wpisu

To jest Caracas

Jak myślicie, czy bandyta może być szczęśliwy? Czy mordowanie może sprawiać satysfakcję i radość? Jeśli tak, to ci w Wenezueli Hugo Cháveza są wyjątkowo radośni. Za jego rządów przestępczość i bezkarność wzrosła jak w żadnym innym kraju na kontynencie. A może nawet i na świecie.

Statystycznie w minionym roku łatwiej było stracić życie w Caracas niż np. w Bagdadzie. Tylko w minioną noc sylwestrową w wenezuelskiej stolicy zabito ponad 160 osób.

Ekipa hiszpańskiej telewizji publicznej RTVE odważyła się ruszyć z kamerami w miasto, dotrzeć do zabójców i rodzin zabijanych. Powstał z tego przerażający, ale jakże prawdziwy materiał. Niestety tylko dla tych, którzy rozumieją hiszpański. Oto jakie jest obecnie Caracas:

En Venezuela la criminalidad es la tercera causa de muerte (Informe Semanal)


I jeszcze boliwariańska rewolucja w liczbach:

  • W 1998 roku, gdy Chávez doszedł do władzy, w Wenezueli było 4550 ofiar morderstw
  • W 2009 roku, liczba zabitych przekroczyła 16 tysięcy.
  • Mniej niż 4 proc. śledztw kończy się ukaraniem sprawców.
Patria, socialismo o muerte! – ulubione hasło wenezuelskiego prezydenta – zaczyna się realizować. Od końca.


>Technorati tags: , , , , .
>Blogalaxia tags: , , , , .

poniedziałek, 11 stycznia 2010, tierralatina
Blog Podróż na Południe serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Ameryki Łacińskiej i Karaibów do odwiedzania tierralatina.pl - najlepszego w Polsce serwisu internetowego poświęconego wyłącznie temu, tak pasjonującemu, fragmentowi świata. A także do dyskusji na towarzyszącym mu forum.

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Czym jest kompot z kupy? z Podróż na Południe
Znany latynoamerykański obrońca demokracji, polityk słynący ze swej niebywałej kultury osobistej, prezydent Wenezueli Hugo Chávez , dał kolejny pokaz głębokiego szacunku wobec tych obywateli własnego kraju, którzy niekoniecznie podzelają jego ... »
Wysłany 2010/01/13 19:54:23
Komentarze
dona214
2010/01/11 06:11:29
okropność! mało powiedziane
pozdrawiam miło
-
2010/01/11 17:57:00
Trzy razy tak! Mordowanie sprawia przyjemnosc i poprawia samopoczucie. Kazdemu homo sapiens, lub prawie sapiens, bez wyjatku. I jak najbardziej - pod warunkiem poczucia bezkarnosci. Doswiadczenia obozow koncentracyjnych rzeszy i sojuza, licznych masakr w latynoskim kotle, wojen plemiennych na Czarnym Ladzie czy w ghetto Chicago i praktyk aborcyjnych wsrod lewactwa - nie pozostawiaja watpliwosci.
Prawo wyboru ofiary i zabijania bez kary jest filarem i gwarantem postepu, tak sie przynajmniej wydaje wyznawcom hipertolerancji spod czerwonej szmaty na kijku.
Z drugiej strony, ograniczenie i regulacja prawa do zabijania, narzucane ludziom w paternalistycznym rezimie cywilizacji Zachodu, to najwieksza przeszkoda na drodze do szczescia wiecznego i harmonijnego multi-kulti, a la Burkina Faso.
-
conejo_infernal
2010/01/11 22:03:59
Hę? Co próbujesz przekazać? Bo pod przykrywką niezbyt wyrafinowanej ironii ja nie potrafię zauważyć żadnej treści. Chyba że naprawdę sądzisz ze sposobem na zapewnienie szczęścia Burkinie Faso jest "regulacja prawa do zabijania", jakby w ogóle ktoś takie prawo posiadał.
-
conejo_infernal
2010/01/11 22:39:20
Reportaż poruszający, widać, że powody przestępczości są zróżnicowane, z jednej strony bieda i brak innych szans na wyrwanie się z dzielnicy, z drugiej skorumpowana policja która nakręca cały biznes związany z bronią i narkotykami... na pewno nie ma prostych rozwiązań żeby z tym walczyć.
-
Gość: Chavez, 83.168.89.*
2010/01/13 11:31:15
Ta sytuacja obciąża przede wszystkim Chaveza, jako osobę nr 1 w Wenezueli. Powinien podać się do dymisji, gdyby popatrzył na ten film.
-
2010/01/13 17:50:39
@conejo
W trosce o klarownosc przekazu, uchyle nieco przykrywki:
- lewacka doktryna "prawa wyboru" sprowadza sie do bezkarnego zabijania bezbronnych, kropka.
- sprzeciw wobec kary smierci to objaw instynktu samozachowawczego zbrodniarzy.
- Burkina Faso (d. Gorna Volta) to kraj bezprawia, czyli szczyt hipertolerancji, kazdy tam kazdego morduje, jak to w czarnej Afryce (pojedz, zobaczysz).
- w krajach cywilizowanych prawo do zabijania ma sad, kat, policja i kazdy obywatel, ktoremu zagraza jakis lewacki przestepca. Ja takie prawo posiadam, nie probuj mnie napadac.
- bieda nie ma nic do przestepczosci, to zabobon z lewej nogawki. Bezkarnosc rodzi zbrodnie, tak jak bezprawie - lewice.
Na koniec sedno przekazu, conejo: jest proste rozwiazanie problemu banytyzmu - smierc bandytom.
-
Gość: Seba, *.rene.com.pl
2010/02/07 14:36:56
ehh ciężkie życie jest w takim mieście. Jak to dobrze że mieszkamy w Polsce.
-
Gość: terazbers, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/01/25 08:27:08
Sporo osób ginie ale w takich krajach to jest właśnie często słyszane tam rządzą inne prawa i nie wiadomo dlaczego nikt się za to nie weźmie.
-
2018/01/26 13:37:20
W takim miejscu jak lotnisko to wolałbym aby takie sytuacje nie miały miejsca raczej.
________
Morski Horyzont
-
Gość: Tatiana, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/02/27 08:29:38
Wow, ale przepiękne miejsce, krajobrazy robią swoje. Chciałabym mieć taki widok z okna :D
-
Gość: Europeum, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/03/07 08:48:23
Szkoda że tak ładne krajobrazy są tak daleko, chciałabym móc oglądać to codziennie ;)
-
Gość: Szkoła LEVEL, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/04/10 11:19:19
Bardzo malownicze miejsce ale widać że podróż tam wymaga wielu rzeczy od nas, np dobrej znajomości języka :D