BloGalaxia

Blog > Komentarze do wpisu

Cejrowski kłamie

Wojciecha Cejrowskiego cenię za jego podróżnicze książki i fascynację Ameryką Łacińską. Mamy przynajmniej coś wspólnego. Ponoć robi też niezłe programy telewizyjne, ale nie było mi dane ich obejrzeć. Mam na myśli oczywiście programy o dalekich krajach, a satyryczno-publicystyczne, których szaletowego poziomu nie trawię. Ale rozumiem, że to pewna konwencja i po prostu produkt, który się sprzedaje i ma swoją publiczność...

Nie ukrywam, że zazdroszczę też mu talentu do promowania samego siebie. Ale jednak wszystko ma swoje granice. Bezczelne zmyślanie, świadome kłamanie w żywe oczy, zawsze jest i będzie dla mnie ich przekroczeniem. Bo to nic innego, jak brak szacunku dla rozmówcy, czy słuchacza.

Wczoraj tymczasem Cejrowski, który tak bardzo lubi wcielać się w rolę moralizatora, gadał we wrocławskim radiu takie bzdury, że ręce opadają. Kłamstwo za kłamstwem. Chodzi oczywiście o słynny już wywiad w którym obrażony na Unię Europejską podróżnik obwieścił Polsce, że zrzeknie się jej obywatelstwa. I stanie się Ekwadorczykiem...

Ok, nie mnie oceniać motywacje i decyzje. Nie interesuje mnie też w sumie, czy sama deklaracja jest zgodna z prawdą. Choć wątpię...

Cejrowski zaserwował na antenie radia niewyobrażalną, poniżającą słuchaczy, ilość bzdur i kłamstw.

Przeanalizujmy więc:

Cejrowski narzeka, że liczba państw do których Polacy mogą jeździć bez wiz zmalała, po naszym wejściu do Unii Europejskiej. Hmmm... Ciekawe jakie to kraje wprowadziły ostatnio wobec Polski obowiązek wizowy? Bo w tak lubianej przez Cejrowskiego Ameryce, zarówno tej Połnocnej jak i Południowej, wiza – od pierwszego maja – będzie nam potrzebna już tylko do Stanów Zjednoczonych, Gujany i Surinamu. I do żadnych innych państw. Bo Kanada wizy już zniosła, a Kolumbia zrobi to za kilka dni.

Cejrowski chce być wolny, więc wybiera Ekwador. I bezczelnie jako argument podaje, że Ekwadorczycy nie potrzebują wiz do USA. –Ekwadorczyk może sobie pojechać do Stanów Zjednoczonych bez wizy. A Pani może? Dziękuję!- mówi do dziennikarki. Mówi i kłamie. Bo oczywiście Ekwadorczycy, jak wszyscy bez wyjątku obywatele państw Ameryki Południowej i Środkowej, potrzebują wiz do Stanów. Lista państw, których obywateli Waszyngton zwolnił z obowiązku wizowego jest bardzo krótka i zapoznać się z nią można tutaj. Ekwadoru na niej nie ma.

No ale może ekwadorski paszport daje wolność bezproblemowego podróżowania po innych zakątkach Ziemi? Chyba tylko w snach kłamczuszka Cejrowskiego. Obywatele Ekwadoru potrzebuja wiz do ponad 110. państw świata. W tym całej Europy z Polską włącznie. Nie mogą nawet podróżować wolno po Ameryce Łacińskiej – potrzebują wizy przy wyjazdach chociażby do Meksyku, Panamy, na Kostarykę, czy nawet na Kubę. Mimo, że teoretycznie - od kiedy Ekwadorem rządzi wielbiciel Castro, Rafael Correa - jest to „bratni” kraj. A jak jest z innym sojusznikiem Ekwadoru, Wenezuelą? Ojej, także będzie się od Cejrowskiego domagać wizy! Pełna lista państw wymagających od Ekwadorczyków wiz jest tutaj.

Ale posłuchajmy dalej naszego moralisty. Co ciekawego ma jeszcze do powiedzenia? -W Ekwadorze wszyscy mają pieniądze. To jest bogaty kraj Trzeciego Świata, jeden z najbogatszych w Ameryce Łacińskiej- tłumaczy Cejrowski.

Hmmm... Jak się mierzy bogactwo kraju? Zazwyczaj Produktem Krajowym Brutto na głowę mieszkańca, prawda? No to sprawdźmy... Dobrze się składa bo Komisja Ekonomiczna ONZ ds. Ameryki Łacińskiej właśnie opublikowała najnowsze statystyki. Argentyna - 5497 dolarów, Belize – 4268, Brazylia – 5616, Chile – 8872, Kostaryka – 5053, Meksyk – 7975, Panama – 5218, Urugwaj – 5808, Surinam – 3812, Wenezuela – 6733. A Ekwador? Ekwador – 3088. Rzeczywiście latynoamerykańska czołówka!

No ale przecież pan pisarz, podróżnik i dziennikarz zapewnia, że tam wszyscy maja pieniądze! Może PKB to nie wszystko? Sprawdźmy jaki procent populacji, żyje w skrajnej biedzie, w uwłaczających ludkiej godności warunkach, czyli nie mając pieniędzy na tzw. podstawowy koszyk żywnościowy: Brazylia – 9 proc., Chile – 3,2 proc, Kostaryka – 7,2 proc., Meksyk – 8,7 proc., Wenezuela – 9,9 proc. Średnia dla całej Ameryki Łacińskiej – 12,7 proc. A Ekwador? To bogate, zdaniem Cejrowskiego, jedno z najbogatszych państw w regionie? 12,8 proc. To ci najbiedniejsi z biednych. Bo po prostu biednych, jest w Ekwadorze 43. proc. Rzeczywiście, zacytujmy jeszcze raz Cejrowskiego „im się dobrze żyje”.

Ok. Słuchajmy dalej... -Ten kraj jes semi-kolonią amerykańską. Tam jest mnóstwo inwestycji amerykańskich i w tym kraju zawsze się będzie dobrze działo, bo Amerykanie tam wydobywają ropę, a nie Ekwadorczycy własnymi rękami- twierdzi nasz ekspert od Ameryki Łacińskiej...

No to zerknijmy na statystyki. Rządowe, amerykańskie - żeby nie było żadnych podejrzeń o stronniczość. Kto wydobywa tą ekwadorską ropę panie Cejrowski? Amerykanie? Oto ranking:

 1. Petroecuador – państwowy, ekwadorski koncern – 51 proc. produkcji
 2. Repsol-YPF – hiszpański gigant naftowy – 13 proc.
 3. Andes Petroleum – spółka kontrolowana przez chiński koncern CNPC – 12 proc.
 4. Perenco – firma brytyjsko-francuska – 4,9 proc.
 5. Agip – to Włosi – 4,7 proc.

I gdzie ci Amerykanie, dzięki którym ma się w Ekwadorze zawsze dobrze dziać? Owszem, byli. Ale Oxy, bo o tą firmę chodzi, została wyrzucona z Ekwadoru w 2006 roku, a jej działalność przejęta przez państwowy Petroecuador. A kto jest największym zagranicznym inwestorem w Ekwadorze? Brazylia.

I aktualny, mocno lewicowy rząd robi wszystko, aby Amerykanów do siebie zniechęcić. Istniejąca od 1999 roku amerykańska baza wojskowa w Manta zostanie w przyszłym roku zlikwidowana. Taką decyzję podjęło w marcu tego roku ekwadorskie Zgromadzenie Konstytucyjne i potwierdził to prezydent Correa.

Słuchajmy jednak dalej bajdurzenia pana Cejrowskiego: -Gdy w Ekwadorze na swojej ziemi postawię hacjende, będę miał natychmiast prawo do paszportu- zapewnia tonem znawcy...

Otóż nie, na pewno nie w sposób legalny. W Ekwadorze od 1976 roku obowiązuje coś takiego jak Prawo o naturalizacji, którego artykuł czwarty wyraźnie określa warunki otrzymania ekwadorskiego obywatelstwa. I nie wiąże go z budowaniem hacjend. Mówi natomiast o obowiązku „minimum trzyletniej nieprzerwanej rezydencji w Ekwadorze”. No ale może dla Cejrowskiego trzy lata to natychmiast?

Co więcej, gdybym marzył o zostaniu Ekwadorczykiem to na miejscu naszego bohatera trochę wyhamowałbym z krytykowaniem socjalizmu. Bo Ekwadorski rząd intensywnie go wprowadza, a Prawo o naturalizacji mówi wyraźnie, że „nie może zostać naturalizowany ten, kto rozpowszechnia doktryny mogące zakłócić system rządów i reżim polityczny Republiki”.

Ale wrócmy do audycji. Po chwili mamy kolejną manipulację Cejrowskiego, który twierdzi iż woli szpitale ekwadorskie od polskich, w których – jak twierdzi – dokonuje się legalnie „rzezi niewiniątek”. Domyślam się, że chodzi o aborcję.

No to muszę Cejrowskiego zmartwić. W Ekwadorze, dokładnie tak jak w Polsce, tzw. aborcje terapeutyczne, czyli gdy zagrożone jest życie matki, bądź istnieje ryzyko że dziecko urodzi się nieuleczalnie i ciężko chore, są legalne! Można też przerwać ciążę będącą wynikiem gwałtu i kazirodztwa...

Co jeszcze dodać? Nie wiem. Po prostu jakoś tak smutno, że ktoś kto teoretycznie ma jakiś tam autorytet w jakiejś dziedzinie, samemu, własnoręcznie i w sumie bez powodu, sobie ten autorytet niszczy. Na cholerę tak oszukiwać, gadać takie bzdury, robić w balona słuchaczy? Zwłaszcza gdy tak bardzo się lubi dawać lekcje moralności... Czy on naprawdę nas za aż takich idiotów?

Niestety po czymś takim, czytając jakąkolwiek książkę Cejrowskiego, widząc go w telewizji, będe zastanawiał się czy nie zmyśla, czy zwyczajnie w świecie nie kłamie? Tak jak zmyślał i kłamał wczoraj.


>Technorati tags: , , .
>Blogalaxia tags: , , .
wtorek, 22 kwietnia 2008, tierralatina
Blog Podróż na Południe serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Ameryki Łacińskiej i Karaibów do odwiedzania tierralatina.pl - najlepszego w Polsce serwisu internetowego poświęconego wyłącznie temu, tak pasjonującemu, fragmentowi świata. A także do dyskusji na towarzyszącym mu forum.

Polecane wpisy

 • Rafael Correa, pilny uczeń Chaveza

  Trzeba przyznać, że uczniowie Cháveza szybko się uczą. Weźmy takiego prezydenta Ekwador u, Rafaela Correę. Zdążył już uchwalić socjalistyczną konstytucje , zac

 • Correa brał pieniądze od FARC?

  Na linii Bogota – Quito znowu iskrzy. Znaczy iskrzy się tam już od ponad roku, od czasu gdy kolumbijskie lotnictwo zniszczyło obóz terrorystów z FARC na

 • Ekwador socjalistyczny

  To już pewne. Ekwador stanie się państwem socjalistycznym . W najbliższy wtorek. Tego dnia w ekwadorskim Dzienniku Urzędowym ma zostać opublikowany tekst nowej

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Rzeczpospolita jaskiniowa z Świat Inaczej
Normal 0 21 Już wiadomo jak rozwiązać problemy Afryki. Receptę na naprawę kontynentu zdradza Wojciech Cejrowski w wywiadzie dla quot Rzeczpospolitej quot . Jego zdaniem zbawieniem dla Afryki byłby neokolonializm , powrót białego pana ... »
Wysłany 2008/09/15 09:42:30
Socjalizm wkracza do Ekwadoru z Podróż na Południe
Choć oficjalne wyniki będą znane dopiero w przyszłym tygodniu, wiadomo już że Ekwadorczycy przyjeli w zorganizowanym w minioną niedzielę referendum, projekt nowej Konstytucji . Konstytucji, która oficjalnie robi z Ekwadoru państwo socjalistyczne . ... »
Wysłany 2008/10/01 06:31:36
Cejrowski prostuje. Kręcąc jeszcze bardziej. z Podróż na Południe
Kiedy odpowiesz Cejrowskiemu? 8211 to pytanie powtarza sie nieustannie w mailach i rozmowach, od czasu gdy w lutym tego roku Wojciech Cejrowski - podróżnik, pisarz, showman i gawędziarz, 8222 ustosunkował się 8221 w końcu do pamiętnego ... »
Wysłany 2009/07/29 03:01:51
Komentarze
bartek_rac
2008/04/22 04:39:19
Ja też lubię Cejrowskiego za jego podróże i książki oraz za inteligencję bo jakby nie było jest to facet niegłupi jeśli chodzi o ogólnie pojętą bystrość.

Ale to tyle. Styl ma często dosyć zniechęcający, być może celowo i prowokacyjnie niskich lotów. A jego zamiłowanie do koloryzowania jest dosyć powszechnie znane - w ilu to już miejscach słyszałem o tym (choć zwykle chodziło bardziej o jego przygody niż o fakty o odległych miejscach).

A jeśli chodzi o kraje, do których po wejściu do EU wprowadzono wizy dla Polaków, to przywołam Chiny - co prawda wizy wcześniej też były, ale były darmowe (od 2006 roku kiedy to zniesiono opłaty wizowe). Po wejściu Polski do EU i ujednoliceniu wymogów wizowych z Unią zaczęliśmy pobierać od Chińczyków opłaty za wizy, więc oni kilka miesięcy temu znowu wprowadzili opłaty dla nas. Wiza chińska kosztuje teraz 220 zł. :(

Ja wiem, że to nie jest przykład dokładnie na to, o czym piszesz - ale bardzo pokrewny, gdzie w wyniku zwiększenia sankcji wizowych przez Polskę (wymaganych przez EU) podobne sankcje pojawiły się w stosunku do Polaków na zasadzie wzajemności.
-
Gość: Stanislaw Tyminski, 64.201.63.*
2008/04/22 05:02:28
Calkowicie sie zgadzam z komentowanym tekstem. Mam podobne doswiadczenie z Cejrowskim po obejrzeniu jego programu o miescie Iquitos w Peru, gdzie kiedys zylem 3 lata i zainwestowalem tam duze pieniadze w roznorodne projekty. Bylem w szoku ze ktos taki jak Cejrowski moze tak przeklamywac prawde ze jego klamstwa staja sie wiarygodne. Kiedy do niego napisalem protest w tej sprawie to mnie przepraszal ale co z tego kiedy jego potworne klamstwa poszly w swiat przez TV aby oglupic miliony ludzi. Po tym doswiadczeniu nabralem przekonania ze Cejrowski jest psychopata. ktory nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swoich akcji poniewaz nie posiada ani moralnosci ani nie ma zadnych skrupulow, jesli komus robi krzywde. Byc moze robi to z desperacji o kase ale na jedno wychodzi - klamstwo jest klamstwem.

-
rkdeey
2008/04/22 07:48:22
Odnoszę wrażenie, że Cejrowski gada co mu ślina na język przyniesie, sądząc iż nikomu nie będzie się chciało weryfikować jego stwierdzeń. Czytając o jego rewelacjach zaczynam się zastanawiać nad jego programami podróżniczymi (które swoją drogą są interesujące), czy tam również dowiaduję się takich "rewelacji" jak w przytoczonym wywiadzie. Gdyby faktycznie tak było, to szkoda mojego czasu na tego pana.
-
babilas
2008/04/22 07:56:23
Pięknie, metodycznie, punkt po punkcie.

Chapeaux-bas!
-
brocha
2008/04/22 08:21:31
fajnie, że się w końcu rozprawiłeś z tym hochsztaplerem. A boso przez świat można obejrzeć na itvp.pl - niektóre odcinki sa naprawdę fajne - ale czy nie podobnie zmanipulowane?
-
Gość: trdecus, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/04/22 09:22:57
Dzieci! Cejrowski to gawędziasz, który przedstawia świat, który ogląda w czasie podróży, przez pryzmat własnych bardzo osobistych, subiektywnych wyobrażeń, preferencji, nadziei, interpretacji, marzeń itd. Więc jak czytam te "metodyczne i punkt po punkcie" "rozprawianie się z hochsztaplerem" to mnie śmiech bierze, bo to tak jak by ktoś zarzucał malarstwu S. Dalego kłamstwo, no bo przecież słonie wcale nie mają końskich nóg... Programy Cejrowskiego nie można moim zdaniem odbierać, jak dokumenty przyrodnicze z Czubówną jako lektorką, i na tym polega oryginalność Cejrowskiego. Nie widzicie tego?
-
Gość: , *.icpnet.pl
2008/04/22 10:08:20
Tak jest niestety, w swoich programach Cejrowski tez klamie. Ja nie ogladalam jego programow, ale slyszalam rozmowe dwoch kobiet o tym, ze Cejrowski w programie mowil, ze aby banany dojrzaly zaklada sie na nie prezerwatywy. WTF? Gdzie tak robia? Przeciez to sie nawet nie oplaca... Po prostu pryska sie je etylenem, ktory jest hormonem roslinnymi przyspiesza dojrzewanie owocow. Uwaga, w ksiazkach ktore pisze sa czesto spisane fakty z ksiazek hiszpanskojezycznych, nienznanych w polsce pisarzy. Szkoda, ze tak wieu ludzi mu wierzy myslac "skoro to poszlo w tv czy radiu to musi byc prawda"...
-
Gość: ciekawy, *.acn.waw.pl
2008/04/22 10:20:14
Widzę, że wypowiadające się tu osoby mają wiedzę odnośnie Ameryki Południowej.
Czy ktoś z Was mógłby napisać ile wynoszą podatki w Ekwadorze (od firm oraz podatek dochodowy od osób fizycznych) oraz w sąsiadujących krajach?

Czy jest tam tak dobrze jak pisze p. Cejrowski?

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Tomek
-
pajeczaki
2008/04/22 10:49:56
trudno mi tego pana komentowac.
troche z innej beczki, jakis czas temu: 'Dżentelmen nie wchodzi do burdelu, człowiek kulturalny nie chodzi na parady pederastów, gdzie są promowane wartości antychrześcijańskie w sposób agresywny. Kulturalne osoby nie bywają w takich miejscach, a osoby zainteresowanie tym, żeby świat był coraz lepszy, wszelkimi sposobami próbują coś takiego powstrzymać - pisze w DZIENNIKU podróżnik, Wojciech Cejrowski.' za homikus.pl/2008/02/15/cejrowski-show/
-
Gość: tosemja, *.bethere.co.uk
2008/04/22 11:04:24
Piekne! Pieknie i obiektywnie rozpracowane zenujace wypowiedzi C. :)) Nic tylko pogratulowac. Tacy ludzie jak autor tej notki powinni przekazywac opinie o ameryce lacinskiej w PL a nie mitoman WC. Nie mozna mu odjac prawa do wyrazania wlasnych pogladow ale to co soba obecnie prezentuje to gorzej niz zenada. Propaganda tak tania i prostacka jak za 'najlepszych' lat jego tak wielce uwielbianych USA.
"What you think is what they're saying...make you think that buying is rebelling"
-
Gość: jah, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/22 11:33:55
Przyłączam sie do gratulacji: Chapeaux-bas!
A moze tak, w konluzji, pokusić się o blog: Cejrowski watch? Jeślifantazja i wiara we własną nieomylność poniosła go nie raz, nie dwa, nie trzy, lecz więcej, to może warto sprawdzić, jak mają się do realiów inne jego gawędy i wypowiedzi, którymi karmi od lat publikę?
-
Gość: antycejrowski, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/22 11:51:35
Dodam jeszcze, że Cejrowski również kłamał mówiąc, że w Polsce podatki wynoszą 45%. najwyższa stawka podatkowa, dotyczaca podatku dochodowego od osób fizycznych wynosi 40%. A on jako przedsiębiorca (wspominał, że prowadzi jakąś działalność) płacilby 19%. Nie wiem, jakie są podatki w Ekwadorze, więc na ten temat nie będę się wypowiadał
-
tierralatina
2008/04/22 11:57:29
@ciekawy: Jesli chodzi o podatki, to w Ekwadorze sytuacja jest nastepujaca: firmy 25 proc., osoby fizyczne od 0 do 25 proc.
Podatek jest progresywny, progi rocznych dochodow sa nastepujace: 7850 dolarow, 15700, 31400, 47100, 62800 - i podatek wynosi odpowiednio 0, 5, 10, 15, 20, 25 proc.
Dla zainteresowanych szczegoly tutaj: www.sri.gov.ec/

PS. Czy mi sie wydaje, czy w tym wywiadzie Cejrowski takze sie denerwowal, ze niesprawiedliwe jest ze w Polsce im komu sie lepiej powodzi, tym musi wiecej placici podatkow? No to widzicie jak jest w Ekwadorze...
-
Gość: Lyth, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/22 12:16:59
Swietny artykul, autor nie zapomnial o czym takim jak źródła dzieki czemu latwo stwierdzic ktore informacje sa pawdziwe. Zawsze mnie denerwowalo gdy ktos klamie w celu udowodnienia swojej racji.
"Nie prawica, nie liberał, nawet żaden faszysta Kowboj Cza Cza to normalny komunista."-moze cos w tym jest? ;)
-
Gość: paero, *.compi.net.pl
2008/04/22 12:56:13
A propos tego zakladania prezerwatyw na banany - Cejrowski powiedzial tylko, ze jesli wybieralibysmy sie w parogodzinna podroz i mieli niedojrzaly banan, to mozemy zalozyc na niego prezerwatywe (dojrzewa od lateksu) i pod koniec podrozy miec dojrzaly banan, moze nawet o smaku truskawkowym ;-)
-
Gość: le ming, *.aster.pl
2008/04/22 13:12:33
"A jeśli chodzi o kraje, do których po wejściu do EU wprowadzono wizy dla Polaków, to przywołam Chiny - co prawda wizy wcześniej też były, ale były darmowe (od 2006 roku kiedy to zniesiono opłaty wizowe). Po wejściu Polski do EU i ujednoliceniu wymogów wizowych z Unią zaczęliśmy pobierać od Chińczyków opłaty za wizy, więc oni kilka miesięcy temu znowu wprowadzili opłaty dla nas. Wiza chińska kosztuje teraz 220 zł. :("

Do Indii wizy tez staly sie platne - ale ani Chiny, ani Indie wiz dla Polakow NIE WPROWADZILY. Wiec, mowiac wprost, manipulujesz.
-
xdevx
2008/04/22 13:13:47
Wow! Gratuluję wpisu. Cejrowski to jeden z tych ludzi, którzy w tym kraju najbardziej działają mi na nerwy. Facet jest - jak zostało udowodnione - zwyczajnym manipulatorem! Wszystko o czym mówi (być może nawet ciekawie), trzeba rozpatrywać biorąc pod uwagę to, że nawet na chwilę nie potrafi on zagłuszyć ideologii w swoich wywodach.

Wszystko u WC motywowane jest nienawiścią do wartości Zachodniej Europy, które - z niewiadomych mi przyczyn - uznał on i wielu jemu podobnych, za wyrastające z idei lewicowych. Co oczywiście automatycznie dla WC oznacza, że tylko idioci i ludzie niemoralni mogą je popierać... Zawsze WC przeciwstawia nasze biedne, ogłupiałe, lewackie społeczeństwa europejskie (w ogóle to dla ludzi takich jak WC czy RAZ, europejczycy to rodzaj homo sovieticus), "zdrowym, silnym, jedynie prawdziwie wolnorynkowym" ludziom Z USA. No ale takie rozumowanie, jaki człowiek.

A z przytoczonych przez autora wypowiedzi wychodzi na to, że Cejrowskiemu marzy się jakiś przytulny zakątek w Ekwadorze: może jakaś plantacja bananów, zbieranych przez setki niewolników, których on - wielki biały człowiek - może doglądać ze swojej hacjendy... A z poziomu "centrali" jakiś wytwór pinochetopodobny dogląda całego kraju, mlekiem i miodem płynącego... Na szczęście niewielkie są szanse na spełnienie marzeń WC ;)

@trdecus: Gawędziarz, nie gawędziarz, ważne że kłamie! To nawet nie jest podkolorowywanie... Ja rozumiem, że jako - o zgrozo! - satyryk może on nieco przeinaczyć, coś przemilczeć itd. ale są pewne granice takiego postępowania.

Pozdrawiam,
Artur
-
macracantorhynchus
2008/04/22 13:17:15
Gratuluje znakomitego tekstu. Wykopac to trzeba jak najszerzej w Internecie, moze klamczuszkowi WC sumienie sie odezwie i sprostuje. Mialem kilka faz z WC - nie cierpialem go za nachalnosc z tych jego pierwszych programow w tiwi. Potem troszke polubilem. Po przeczytaniu ktorejs zjego ksiazek zakochalem sie w Ameryce Lacinskiej. Potem jeszcze byly te programy 'Boso przez swiat' - ale teraz przegial. Umieszcze link tez u siebie. Pozdrawiam!
-
lavinka
2008/04/22 13:37:11
To tak jak z tymi jego bosymi stopami. Ostatnio leciał jego reportaż z Meksyku... i oczywiście eksponował swoje gołe stopy... ale parę razy kamerzysta się zagapił i pokazał Cejrowskiego jak wysiada z autobusu w sandałach :) Lubię faceta ale ostatnio przegina...
-
Gość: Jojek, *.ssp.dialog.net.pl
2008/04/22 13:39:23
Świetny wpis, rzeczowy, konkretny i podparty faktami. Z tym że miałbym jedną uwagę, raz autor wspomina o produkcie narodowym brutto a potem o PKB. To nie są jednoznaczne pojęcia.
-
tierralatina
2008/04/22 14:07:10
@jojek: Dzieki za zwrocenie uwagi, zaraz poprawie. Caly czas chodzilo o PKB.
-
2008/04/22 14:29:23
www.wykop.pl/ramka/58694/cejrowski-klamie - link do wykopu jak ktoś jest zarejestrowany.

tekst super :)
-
Gość: xxx, *.acn.waw.pl
2008/04/22 14:35:23
Rosja wprowadziła dla Polaków wizy po wejściu Polski do UE.
-
tierralatina
2008/04/22 14:41:54
Gwoli scislosci - w Ameryce Poludniowej wizy potrzebujemy takze do Surinamu i Gujany. Jest to wprawdzie wyjasnione w tekscie do ktorego linkuje (tym o zniesieniu wiz kolumbijskich), ale tutaj zapomnialem o tym napisac. Przepraszam, moj blad. Juz poprawione.

@xxx: czyzby? Ja kilka lat temu lecialem do Rosji, jeszcze przed wejsciem Polski do Unii i wize potrzebowalem. Wiec jak to jest? Nie wiem, pytam.
-
rkdeey
2008/04/22 14:53:37
@ Tierralatina
Co do Rosji - wizy nie potrzebowałeś, ale może wyrabiałeś pieczątkę AB na przejazd służbowy?
-
Gość: ciekawy, *.acn.waw.pl
2008/04/22 14:55:02
Cejrowski prowadzi teraz występy w Polsce. Bilety od 35 do 40 zl.
Np. 26 kwietnia będzie w Warszawie.

Może autor tego bloga lub ktoś inny wybrałby się na jego show i zadał mu publicznie pytania o jego nie prawdomówność?

Więcej info: www.artprojekt-show.eu/

Tomek
-
rkdeey
2008/04/22 14:57:19
@ Tierralatina
W każdym razie ja nie pamiętam, abym przed wejściem Polski do UE potrzebował wizy, aby wjechać do Rosji (a jeździłem kilka razy), zawsze wjeżdżałem z pieczątką AB.
-
Gość: Kamil, *.ds1.agh.edu.pl
2008/04/22 15:11:11
Swietne!

Od pewnego czasu (a dokladnie od czasu wywiadu Moniki Olejnik z ówczesnym ministrem edukacji Romanem Giertychem) zastanawiam sie nad kółkiem wzajemnej adoracji jakim są media. Media wiele zmieniły, programy publicystyczne i polityczne staraja sie pokazac swiat, w ktorym zyjemy, pokazac dzialania polityków, moralizowac nas. Niektorzy dziennikarze wysmiewaja polityków stajac sie jednoczesnie nimi, inni wysmiewaja "celebrities" jednoczesnie nimi bedac. Wszak kim jest Kuba Wojewodzki, udajac showmana, bedac zwykla malpa w cyrku, opowiadajcy od kilku lat dowcipy przeczytane w internecie, smiejac sie wciaz w ten sam sposob, z tego samego.
Wspomnialem o Monice Olejnik. Otoz podczas wywiadu z Romanem Giertychem (dotyczacym zmian w liscie obowiazkowych lektur) zadała pytanie na temat lektury, ktora Giertych mial przeczytac w liceum. Giertych nie pamietal, a takze pomylil autora. Oczywiscie zostalo to opisane jako "razaca niewiedza ministra edukacji", a kunszt Olejnik pochwalony. Podejrzewam, ze gdyby Pani "redaktor" Olejnik nie przygotowala sie do tego wywiadu to sama by tego nie wiedziala... ale cóz... media.

W dobie internetu szary czlowiek, moze byc dziennikarzem i pokazywac niewiedzie tych ktorzy chca pokazywac niewiedze innych. Tworzy nam sie swoisty lancuch pokarmowy... brawo dla autora!

Miejmy nadzieje, ze czas moralizatorow i krzykaczy: Olejnik, Cejrowskiego, Najsztuba, Wojewodzkiego oraz krytyka pilkarskiego Tomaszewskiego niebawem sie skonczy, gwiazdami stana sie internetowi, prawdziwi dziennikarze.
-
tierralatina
2008/04/22 15:16:50
@wiza do Rosji: Nie bede sie spieral, nie mam juz tamtego paszportu wiec sprawdzic nie moge. Zreszta ja nie mam pojecia, czy liczba panstw do ktorych jezdzimy z wiza zmalala po wejsciu do UE, czy tez wzrosla. I nie twierdze, ze akurat tu Cejrowski klamal.

Ciekawi mnie jednak to jest naprawde? Moze pokusimy sie o zrobienie bilansu?

Wprowadzily: Rosja
Zniosly: Kanada, Kolumbia, Indonezja, Nowa Zelandia

Kto jeszcze?
-
lachmani
2008/04/22 15:19:57
No to ja też się przyłączę do oklasków :) Zawsze miałem mieszane uczucia odnośnie WC - z jednej strony podziw za podróżnicze dokonania i publikacje, z drugiej odraza związana z jego pozapodróżniczymi programami i z jego stylem (jeśli to coś można w ogóle stylem nazwać). Nigdy nie traktowałem zbyt poważnie jego różnych tekstów, więc sam nie zadałbym sobie trudu, żeby to sprawdzić. Tym bardziej brawa dla Ciebie.
Teraz tylko czekam, aż się okaże, że WC nigdy nie przeszedł Darrien... Może też nigdy nie był w Ekwadorze? ;)
-
Gość: ubogacony, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/22 17:03:30
A ja pięczatki AB nie miałem i wizę musiałem zdobyć - dwa razy. Co prawda wzbudzała zdziwienie na granicy, więc pewnie większość miała te pieczątki. Co nie zmienia faktu, że wiza była potrzebna - jakby co, to mam ją na dowód. Ale wraz z naszym wejściem do UE Rosja zaostrzyła przepisy wizowe - i zapewne juz żadne pieczątki nie pomogą.
-
Gość: mtf, *.ip89191141.host.ukw.edu.pl
2008/04/22 17:08:48
Cejrowskiego ceniłem wyłącznie za programy podróżnicze, ale zaczynam odnosić wrażenie, że coś mu się w głowie poprzestawiało. Może nawet będzie lepiej jak opuści Polskę. Szkoda tylko Ekwadorczyków...
-
Gość: Daniel, 198.208.243.*
2008/04/22 17:11:01
Mnie tez podobało się to co pisze. Teraz jednak ja wy zastanawiam się nad "mitami", tym bardziej, ze swego czasu jego partnerka Beata Pawlikowska również wspaniele opisywała swoje przygotdy, jak się się przedzierała prze dzungle (a potem w książce moja zona zobaczyła kilwater za łądzią z silnikiem, podczas gdym ona twierdziła, że łodzie przenoszą) lub w jakims programie nawijała jak to cięzko dostać się do Iquitos (ja nie płynąłem ale każdy kto płyną wie, że to tylko nieco męczące).
Jego ksiązki i program to jedno. Druga rzecz to kim jest. że nie lubi komuny ok, ta wielu skrzywdziła. Ale czemu jako taki wielbiciel Ameryki Płd tak houbi USA, te same USA, które ręką Kisingera wspierał dyktatorów. Wkurza mnie to jak je wychwala. Ma jakiś komlpeks co do Europy. Dla mnie to pokazuje już jego skrajność i askie myslenie.
Podam tez przykłady. Ty Tierralatina znasz dobrze Travelbit. Kilka miesięcy temu sam dawałas mi rady o Patagonii. Na tej stronie to normalne, ze ludzie z doświadczeniem dziela się cierpliwie z tymi, którzy go szukają.
W roku ubiegłym jechalismy do Kolumbii. Jako, że WC tam był, to napisałme do gościa. to co mi odpisała, to żenada. Albo kierował do oficjalnych stron MSZ, albo przewodnika LP. Po tym straciłme dla niego resztki szacunku. Zastanawiam sie czy juz tak zadufany jest? Jak w takim razie podchodzi do tych native z Ameryki Płd. ?
Tak dużo mówi on o szacunku ale sam go nie okazuje. Ostatnio chwialił się, z nie przeklina. I co z tego. Nie na tym polega tolerancja i szacunek dla innych. O jakiej zreszta tolerancji mówić, skoro to drugi po Romku G. ksenofob.

Co do ekonomii, to niech jedzie do Ekwadoru czy swoich kochanych Stanów. Tak je wychwala, ok. jeszcze kilka lat, dekad i ku jego niezrozumieniu Chiny przejma jego kochane USA.

Pozdr

-
Gość: kender, 194.110.240.*
2008/04/22 17:16:37
'@ciekawy: Jesli chodzi o podatki, to w Ekwadorze sytuacja jest nastepujaca: firmy 25 proc., osoby fizyczne od 0 do 25 proc.
Podatek jest progresywny, progi rocznych dochodow sa nastepujace: 7850 dolarow, 15700, 31400, 47100, 62800 - i podatek wynosi odpowiednio 0, 5, 10, 15, 20, 25 proc. "
co nadal stwarza podatki niższe niż w Polsce, nieprawdaż? Tu mamy 19-44 procent?
Następne pytanie - czy w Ekwadorze są obowiązkowe składki od osób fizycznych na ubezpieczenie zdrowotne/emerytury? Jeśli tak, to w jakiej wysokości? Bo to również podatek, choć niektórzy (chcąc manipulować) nie wspominają o tym...

odnoszę się tylko do kwestii podatków. Ktoś ma wiarygodne dane na ten temat?
-
Gość: marcin, *.68.broadband9.iol.cz
2008/04/22 17:24:50
b podoba mi sie prostowanie publicznie wypowiedzianych bzdur ale moze w tym przypadku mozemy zagrac low key, poczekac az sie WC zrzecze tego obywatelstwa i pojedzie do Ekwadoru... a po 12 miesiacach pojechac do niego i zapytac sie jak mu sie zyje zeby robic sobie z niego jaja juz do konca zycia.... Nie bylem w Ekwadorze ale bylem w kilku innych krajach Poludniowej Ameryki i mysle ze albo WC ma 70K hektarow ziemi albo plantacje koki albo ma kochasi ktorzy to maja i mu wszystko zalatwia (z paszportem wlacznie) :-)
-
innewidoki
2008/04/22 17:26:17
szkoda, że Cejrowski jest taki, jaki jest. ni to mądry, ni to głupi. niby autorytet i twardziel w dziedzinie exploracji, a z drugiej strony ciemnogrodzki beton bez cienia refleksji. książki pisze świetne, program w TV extra (zainspirował mnie odwiedzenia wysp zielonego przylądka i nie zawiodłem się), audycje muzyczne barwne i błyskotliwe. a równocześnie coś z tym Cejrowskim nie tak. przerost ego? pycha, może wierzy w to, co mówi? zastanawiałem się, dlaczego wybrał Ekwador, a nie choćby Kostarykę, o Chile, czy Argentynie albo Meksyku nie mówiąc. i teraz zastanawiam się jeszcze bardziej. zastanawiałem sie, dlaczego zrzeka się naszego obywatelstwa całkowicie, a teraz zastanawiam się jeszcze mocniej. ale być może on po prostu sobie z nas żartuje? może nigdzie się nie wyprowadzi na stałe? mnie to akurat obojętne, tylko po co cała ta szopka?
-
Gość: Rollin Stone, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/22 17:28:04
Panie Stanisławie Tymiński, czy mógłby Pan w takim razie napisać jak naprawdę jest w Iquitos i wytknąć nieprawdziwości z programu Cejrowskiego - bardzo mnie to ciekawi...
-
2008/04/22 17:29:42
@kender: Nikt tu chyba nie twierdzil, ze podatki w Ekwadorze sa wyzsze niz w nas. Nie w tym chyba rzecz. Sa przeciez panstwa, gdzie podatkow nie placi sie wcale. Czy sie w nich lepiej zyje, nie wiem.
-
Gość: ciekawy, *.acn.waw.pl
2008/04/22 17:31:04
Nieprawdaż.

W Polsce firmy płacą podatek 19%. Osoby fizyczne prowadzące działalność również mogą wybrać podatek liniowy 19%. Tak więc jest to niżej niż w Ekwadorze gdzie na start dostajesz 25% prowadząc firmę.
-
Gość: anthem, *.multimo.gtsenergis.pl
2008/04/22 17:44:59
To o czym pisze autor bloga jest niestety prawdą. Osobiście lubię oglądać pana Cejrowskiego, bo "ma gadane", mówi bardzo interesująco, ale... Mam spore wątpliwości czy rzeczywiście to wszystko prawda. Nie znam Ameryki Południowej bardzo dobrze, ale czuć w jego wypowiedziach, że koloryzuje. Poza tym denerwuje mnie u niego poniżanie innych nacji, chamskie odnoszenie do innych. Nie potrafii zrozumieć czy też nie chce zrozumieć odmiennego stanowiska, a powinien, ponieważ skoro tak dużo zwiedził i poznał powinien wiedzieć, że są różni ludzie, różne kultury i różne spojrzenia na tę samą kwestię.
-
2008/04/22 18:10:13
trafiłes na pierwszą stronę gazety
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5145243.html
gratulacje :-)))
-
Gość: halevi, *.chello.pl
2008/04/22 18:11:59
do podatków w UE trzeba doliczyć podatki pośrednie: VAT i akcyzę. Vat w przypadku Polski jest niemały, przeważnie 22%. Poza tym, jak ktoś napisał obowiązkowe "składki" które de facto są podatkami, bo nikt nie ma gwarancji że otrzyma za to adekwatne świadczenie. Ciekaw jestem jak to jest z podatkami pośrednimi i składkami w Ekwadorze.

Ciekaw jestem też jak to naprawdę w Iquitos jest?

Dodam, że "Boso przez świat" bardzo mi się podobało, ale to co WC wygadywał dla radia wrocławskiego to rzeczywiście niekiedy ocierało sie o brednie.
-
tierralatina
2008/04/22 18:18:13
@podatki: Skoro kwestia podatkow w Ekwadorze tak wszystkich interesuje... :)
VAT - 12 proc.
ubezpieczenie spoleczne - 12,2 proc.
-
Gość: kolo, *.univ.szczecin.pl
2008/04/22 18:21:02
fajnie, ze sie tak przygotowales, statystyki i w ogole.. tylko pare brakow...
np. Petroecuador rzeczywiscie panstwowa firma, tylko czemu ludzie pozywaja Texaco o zanieczysczanie srodowiska... a tak przy okazji PKB w Kuwejcie jest nizszy niz w Irlandii, a chetnych do obywatelstwa Kuwejt ma wiecej....
-
Gość: paka, *.bredband.comhem.se
2008/04/22 18:27:48
Szkoda, ze ten zapyzialy cymbal (bo jakze go inaczej zwac) nie czyta tych komentarzy. jedyna nadzieja w tym, ze w oncu opinia publiczna sprawi, ze ten po..bus zniknie z TV-ekranow i zamilknie w radio.
-
Gość: tomek, *.bremultibank.com.pl
2008/04/22 18:46:14
No tak. Ale Cejrowski nie będzie tam zarabiał. Więc słabo stojąca tamta waluta (niskie PKB) oraz mało zarabiający ludzie to dla niego lepsi potencjalni pracownicy w hacjendzie niż europejczycy. A jeśli jest tam socjal to i to prawo o 3 latach da się za kilka $$ obejść.

W sumie ciekawe co gościa na prawdę do tego kraju przekonało. Może jest tam coś wyjątkowego. Ja nie wiem nigdy w tej części świata nie byłem.

Pozdrawiam
Tomek
-
Gość: Kani, *.eastwest.com.pl
2008/04/22 18:56:13


Wojciech C. jest ewidentnym dowodem na to, że telewizja to to, co pół-inteligenci robią ćwierć-inteligentom. To mitoman, hałaśliwy i barwny jak wioskowy głupek. Jego jedynym celem jest epatować gawiedź.
Nie zdziwiłbym się gdyby okazało się, że jego filmy finansuje pan Kobylański. Bardzo jest widoczne jak nie szanuje autochtonów w nich występujących. Bo WC to Wielki Biały Pan. Bwana Makubwa (czy jakoś tak)!
Przeraża mnie jego popularność. Jak liczna jest liczba bezrefleksyjnych rechotaczy z jego rubasznego dowcipu.

-
2008/04/22 19:09:54
Najbardziej zenujace jest to, ze Radio Wroclaw nie ma jakiegos specjalisty od Ameryki, ktory moglby te bzdury wytykac nie biezaco. Nie mowie o podatkach, bo to nie kazdy ma w pamieci, ale o wizach czy poziomie zycia. Te rzeczy wie kazdy, kto choc raz byl w Ekwadorze lub rozmawial z Ekwadorczykiem.
Spotkalismy faceta w Iquitos. Wrazenie zrobil mieszane. Niesamowity charakter, swietny styl pisarski, ale i ego potezne, autoreklama funkcjonuje jak w szwajcarskim zegarku. Czlowiek uzalezniony od aplauzu... Jesli rozmawiasz z takim, trudno mu sie sprzeciwic, chocby gadal kompletne bzdury, bo masz wrazenie, ze pojdzie od razu na noze. Moze dziennikarz tez nie smial zaprzeczyc ? :)))
Zaczynam teraz faktycznie watpic, czy on w ogole przeszedl ten Darien. Moze to wszystko jest wiedza z ksiazek innych podroznikow i ksiazek antropologicznych? W jego ksiazce Gringo wsrod dzikich plemion az roi sie od niescislosci, niedomowien i zwyczajnych bzdur. Ale czyta sie jednym tchem. Moze o to chodzi? Ciekawym moge zrobic liste...
-
tierralatina
2008/04/22 19:12:06
@kolo: Niezbyt rozumiem, co masz na mysli piszac o "brakach". I jaki zwiazek maja toczace sie procesy z tym kto wydobywa w Ekwadorze rope.

Jesli sugerujesz, ze Petroecuador wspolpracuje z Texaco, to jestes w duzym bledzie. Owszem, kiedys wspolpracowal. Ale wspolpraca ta sie skonczyla w 1990 roku. Wtedy tez Texaco wyniosl sie z tego kraju. A dzis firma ta juz nawet nie istnieje - zostala przejeta przez Chevron w 2001 roku.

Jesli chcesz sie czegos dowiedziec o toczacych sie procesach w sprawie zanieczyszczen o ktore Texaco jest oskarzane, to polecam:

www.amnestyusa.org/chevron-corp/chevron-in-ecuador/page.do?id=1101670&n1=3&n2=26&n3=1242

www.business-humanrights.org/Categories/Lawlawsuits/Lawsuitsregulatoryaction/LawsuitsSelectedcases/TexacoChevronlawsuitsreEcuador
-
Gość: maciek, 62.21.94.*
2008/04/22 19:21:40
Znakomita kontra. Nic dodać nic ująć. Trochę mi szkoda, bo lubilem oglądać programy Cejrowskiego, choć zdarzalo się to rzadko. Po czymś takim jednak będę już "ufny inaczej"
-
Gość: obywatelka, 83.13.74.*
2008/04/22 19:23:58
Witam! Tekst świetny i potrzebny. Ale przecież jeżeli ten prostackoszowinistyczny pajac zrzeknie się obywatelstwa polskiego, to należy się tylko cieszyć - o jeden wstyd mniej.
-
Gość: Endrju-III, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/04/22 19:29:15
To, że liczba państw do których Polacy mogą (będą mogli) jeździć bez wizy zmalała - jest oczywiste. Od 1.01.2009 powstanie jedno superpaństwo - nie będzie państw "narodowych" w UE. Może WC zakłada, że już tak jest.
-
Gość: inne gość, *.zd.com.pl
2008/04/22 19:29:56
Wydaje mi się że przed komentowaniem, wypowiedzi Cejrowskiego dobrze by było wysłuchać co miał do powiedzenia w programie radiowym (tierralatina z pewnością wysłuchała). Nie odebrałem tego w taki sposób w jaki próbuje przedstawić to tierralatina. On nie mówił ze w Ekwadorze podatki płaci się w takiej i takiej wysokości korzystając z tabeli ekwadorskiego ministerstwa finansów. Mówił ile sam płaci w Polsce (może mu wychodzi 45% razem z jakimiś parapodatkami - a tak na marginesie ile kosztuje pracodawcę pracownik na etacie, a ile dostaje sam pracownik), a ile spodziewa się płacić tam. Mówił o swoich odczuciach subiektywnych z wielokrotnych wizyt w krajach Ameryki Łacińskiej, może obracał się tam w innych kręgach kulturowych (przecież jak to sam określa jest "Katolem"). Tam musiał pewnie ocierał się o prywatną służbę zdrowia, a u nas wiadomo (płacę podatki to niech mnie leczą) No i jak zwykle trochę przebarwia.
Czy pieje nad nim z zachwytu? - raczej nie - ale trzeba mu oddać trochę sprawiedliwości. I śmiać mi się chciało jak o komentarz dzisiejszego newsa "Cejrowski pozbywa się obywatelstwa RP" poproszono Bierdonia (a kto to jest???????).
-
Gość: aniula49, 82.160.71.*
2008/04/22 19:30:41
Wydaje mi sie ze PKB też nie jest dobrym miernikiem bogactwa kraju, np. Kuba ma wysokie PKB, ale bogatym krajem nie jest. Wyskość PKB Kuba zawdzięcza ropie, a czy ludzie tam są bogaci? Tak samo wspomniana Argentyna. W Argentynie ludzie sa albo bardzo bardzo bogaci, albo bardzo bardzo biedni, więc ich PKB produkują raczej Ci bogaci.
-
Gość: , *.ssp.dialog.net.pl
2008/04/22 19:34:46
Na moje oko to całe to zamieszanie jest świadomie sprowokowane przez Cejrowskiego. Proszę zauważyć, że po zmianie prowadzących programu "Podróże z żartem" przestali go tam zapraszać. Nazwisko zaczęło sie zacierać a więc trzeba się w spektakularny sposób przypomnieć. Dlatego robi taką hucpę. Oczywiście takie pierniczenie jak w opisanym wywiadzie jest nieuczciwe. Niestety jest to dość stała cecha dziennikarzy. Proszę pamiętać, że dziennikarze (czy też publicyści) to tacy ludzie, którzy na niczym dobrze się nie znają a o wszystkim piszą. Siłą rzeczy często plotą bzdury bo nie chce im sie czegoś gruntownie sprawdzić albo z góry ulegają jakimś mitom. A żeby było śmieszniej to dzisiaj w radiu usłyszałem profesora Uniwersytetu Warszawskiego, który stwierdził, że coś tam się pojawiło "na łamach radia" - ręce się załamują.
-
tierralatina
2008/04/22 19:38:38
@inne gosc: Ja sie w swych zarzutach do kwestii podatkow wcale nie odnosilem.

@aniula: PKB Kuby to zupelnie inna sprawa, poniewaz nikt nie jest w stanie skontrolowac cyfr podawanych przez rzad w Hawanie. Dlatego np. CEPAL od kilku lat wcale nie uwzglednia Kuby w rankingach PKB.
I dlatego tez podalem dane dotyczace procentu spoleczenstwa zyjacego w biedzie i ubostwie - sa one bardziej miarodajne.
-
Gość: inne gość, *.zd.com.pl
2008/04/22 19:45:13
@tierralatina, ja nie twierdzę ze Ty, ale osoby komentujące twoją wypowiedź.

I jeszcze wątek zdrowotny. Jak uważacie, w jaki sposób będą traktować obywatela Niemiec, USA, UK w jakiejkolwiek jednostce służby zdrowia, a jak Polaka z ubezpieczeniem z NFZ. Tam jest pewnie to samo - z tym że tam dodatkowym bonusem jest kolor skóry.

Pozdr.
-
Gość: inne gość, *.zd.com.pl
2008/04/22 19:46:52
... doprecyzowując poprzednią wypowiedź: jak będą traktować w Polsce :) oczywiście
-
2008/04/22 19:49:41
@paka: wcale bym sie nie zdziwila gdyby Cejrowski przeczytal i ten wpis, i komentarze pod nim. Zajrzyjcie do niego na strone internetowa. Tez juz sie tam toczy dyskusja na temat tego, co zostalo tu napisane.
-
Gość: Andrzej-Łódź, *.chello.pl
2008/04/22 19:59:19
Autor wpisu zwyczajnie kłamie. Sprawdziłem Cię. Wejdź na stronę ambasady USA w Ekwadorze. Co widzisz?

"Quito, September 27, 2007
Due to the large number of Ecuadorians successfully obtaining permanent residency status in the United States of America, Ecuador will no longer be included in the Diversity Visa Program. (complete text)"

Od 2009 roku USA znosi wizy dla Ekwadorczyków. Napisałęś o tym kłamczuszku?

ecuador.usembassy.gov/visas/important-news/dv-program.html
-
xdevx
2008/04/22 20:03:59
Jeśli chodzi o mierniki "bogactwa" to chyba za najbardziej miarodajny uznaje się HDI (Human Develeopment Index - więcej [a="en.wikipedia.org/wiki/Human_Development_Index tu[/a]) stosowany przez UNDP. I tutaj Ekwador wypada kiepsko - jest dopiero na 89 miejscu. Lepiej już wypada w porównaniu indeksu Giniego (en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality), mierzącego rozwarstwienie dystrybucji dochodu narodowego - choć nadal jak na standardy świata zachodniego wynik Ekwadoru jest bardzo kierpski.

A WC został wywołany do tablicy - mam nadzieję, że odpowie!

Pozdrawiam,
Artur
-
tierralatina
2008/04/22 20:07:32
@Andrzej-Lodz: Jestes swietnym przykladem na to jak wielu ludzi zupelnie nie rozumie czytanych tekstow... Gdzie tam jest jakakolwiek sugestia, ze Ekwadorczycy nie beda potrzebowali wiz? Gdzie?
To tylko informacja o zmianie przez US polityki emigracyjnej wobec Ekwadoru. Diversity Visa Program - to program dotyczacy wiz emigracyjnych.

Przeczytaj jeszcze raz. Zapewniam Cie - to nie jest az tak trudny tekst. Przy odpowiednim skupieniu pownienes zrozumiec.

I nastepnym razem zastanow sie, gdy publicznie zarzucisz komus klamstwo. Ja dlugo sie zastanawialem, i kazdy zarzut - uwaznie - staralem sie udokumentowac.
-
2008/04/22 20:10:01
Dla mnie Pan Cejrowski to taki zakompleksiony zwolennik państwa wyznaniowego,
ale dotyczy to tylko Polski. W swoich programach jest bardziej otwarty na ludzi, ich potrzeby i toleruje różne ich dziwactwa. Ale dlaczego chciałby urządzac nam Polskę
na modłę panów w sukienkach, sam wybierając bardziej swbodny żywot w innym kraju?
-
Gość: upl, *.aster.pl
2008/04/22 20:16:04
brawo tierralatina
WC nie jest zadnym inteligentnym gawendziarzem ale jak to ktos ujal wczesniej wioskowym glupkiem o rozdetym ego, ktory plecie co mu slina na jezyk przyniesie i mimo, ze jie ma racji to potrafi krzykiem i chamstwem zagluszyc kontrlokutora

wystarczy go wypunktowac by polegl

PS Andrzeju z Lodzi moze tak zaczac sie uczyc czytania ze zrozumieniem? to nie boli :-) serio serio
-
2008/04/22 20:21:36
Panie i Panowie, czapki z glow!
Well done Tierralatina!
P.
-
ga_lapagos
2008/04/22 21:01:01
Tierra! Brawo!

Swietnie odparte argumenty i naprawde dobry tekst.
Zawsze smieszy mnie WC gdy opowiada swoje historie jak to zmienil zycie plemion, ktore odwiedzal, myslalam o nim jako o uroczym gawędziarzu, ktory zmysla rozne historie.

Gorzej gdy zmysla w sprawach o wiele powazniejszych, ktore moga na kogos wplynac.
Zwlaszcza rozbawil mnie motyw z wizami :D
Wyobrazasz sobie , zeby Latynosi mieli wjazd bez wizy do USA? przeciez Bush i jego kowboje nigdy do tego nie dopuszcza.
-
Gość: chilijeczka, *.eranet.pl
2008/04/22 21:05:39
Brawo Tierralatina, rzetelne informacje to teraz taka rzadkość.
Dziękuję!
-
Gość: pongo, *.centertel.pl
2008/04/22 21:06:34
Byłem w Ekwadorze, w sumie szesc miesięcy.

Kraj jest biedny.

Na obrzeżach Quito i innych większych miast są całe dzielnice slumsów, na ulicach sporo żebraków. Przed każdym większym sklepem w Quito jest ochroniarz z bronią. Na dłuższych trasach komunikacji publicznej pasażerowie są przed wejsciem do autobusu poddawani rewizji osobistej. Chodzi o to, żeby wyłuskać potencjalnych przestępców (zdarza się, że gangi umieszczają w autobusach "wtyki", żeby poźniej w nocy zatrzymać pojazd i obrobić pasażerów). Autobusy są także zatrzymywane i pasażerowie rewidowani na okoliczność przemytu koki. Idąc przez miasto każdy gringo jest co chwila nagabywany przez dzieci-czyścibutów. Pewnie część nie chodzi do szkoły, bo pora dnia nie ma znaczenia. W Quito jest pełno pokolonialnych zabytków - starówka taka, że szczęka opada. Wymachiwanie aparatem jest jednak niemądre, chyba że ktoś zwiedza w dużej grupie.

Ekwador kilka lat temu zrezygnował z własnej waluty i płaci się tam dolarami amerykańskimi. Biorąc pod uwage kurs złotówki do dolara wypada więc zgodzić się, że teraz akurat jest dobry moment na przeprowadzkę do Ekwadoru. Bogaci ludzie mają tam dobrze: jeżdżą wielkimi terenowymi pickupami i tak długo jak płacą urzędnikom łapówy, mają słodkie życie. No, chyba że zainteresują się nimi przestępcy. Ale jak ktoś ma spluwę, a w Ekwadorze broń jest łatwo dostępna, to pewnie sobie poradzi. Ewentualnie może też zapłacić policji, która zajmie się sprawą.

Państwo na prowincji jest raczej słabe. Np. nie radzi sobie z kolonizacją parków narodowych. Przypuszczam więc, że pobór podatków to raczej fikcja. W fanaberie takie jak umowy o prace, zusy, ubezpieczenia itp. w ogóle nie wierzę.

Ogólnie pobyt w Ekwadorze wspominam bardzo miło. Nikt mnie nie napadł, jadłem dobre ceviches, byłem w Andach, nad Pacyfikiem i w Amazonii. Wszędzie jeździłem autobusami, które są tanie i chodzą regularnie. Kraj jest, jak na warunki Ameryki Południowej, stabilny, nie ma partyzantki. Ludzie bardzo mili. Ale co innego, gdy jest się tam jako turysta, a co innego gdy mieszka się tam na stałe. No chyba, że jest się bogatym. Bogatych imigrantów (ze Stanów, Włoch, Szwajcarii) jest tam sporo. Cejrowski pewnie napatrzył się jak tam żyją i chce tak samo. Będzie miał jak w raju tak długo jak będzie bogaty, zdrowy i uda mu się trzymać z daleka od bandziorów.
-
Gość: kunta kunta, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/22 21:11:07
cejrowski jako dziennikarz jest więc skończony... ostatecznie to biedny lamus... mitoman... aż takiego numeru z tym wypunktowaniem się nie spodziewałem. wrażenie intuicyjne co do tego lamusa było więc, od początku jego pojawienia się w tv, jednak prawidłowe.
-
zfiesz
2008/04/22 21:12:10
ufff... nie mam sily czytac wszystkich komentarzy:-) zgadzam sie z toba w pelni chilijczyq (zadna nowosc;-) koles klamie na kazdym kroku... "meksykanskie" odcinki "boso..." ogladalem z wypiekami wstydu... przywolywac "faktów" nie ma raczej sensu, chocby dlatego, ze czesto sa to kwestie (inaczej niz w przypadku tych udowodnionych przez ciebie) delikatne... no chocby "uprzejmosc" meksykanskiej policji... nie trzeba mieszkac w mexico od 20 lat, zeby wiedziec, ze poza ostrym sloncem i mezcalem z guerrero w meksyku unikac nalezy tylko policji;-)

ale przyznaj... zreszta zrobiles to... facet ma talent i tego mu zazdroszcze/obaj mu zazdroscimy.

pzdr
-
Gość: autor, 78.8.137.*
2008/04/22 21:23:14
Bardzo trafnie go wypunktowałeś.
WC chyba za dużo naoglądał się NIKOSIA DYZMY.
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/22 21:32:12
Wiadomośc o tym że Cejrowski chce sie zrzec z obywatelstwa Polskiego przyjełem ze szczypta soli!

Czasem trzeba umiec czytac pomiedzy liniami!
Dla mnie jest to kolejna samo reklama Cejrowskiego w poszukiwaniu za sensacją!

Rozumiem zektoś kto mieszka na stałe w USA, zrezygnuje z tej kuli u nogi jakimjest obywatelstwo polskie:
"Poland requires Polish citizens (including American citizens who are or can be claimed as Polish citizens) to enter and depart Poland using a Polish passport. Americans who are also Polish citizens or who are unsure if they hold Polish citizenship should contact the nearest Polish consular office for further information."
pułapka paszportowa RP

Ale do Ecuadoru?
Inna dośc prymitywna kultura o bardzo niskim standarcie życia, no i na pewno nie gwarantujaca wjazdu obywatelowi Equadoru do USA bez Visy! (podróz wyłącznie zarobkowa po za bardzo małą grupa bardzo bogatych ludzi.)

Tak że dla mnie to był tylko PUBLICITY STUNT.

Poza tym gdyby Cejrowski wyjechał z polski, gdzie by mógł sprzedawac swoje trzaskanie dziobem na bosaka? Przeciez nie był by w stanie wjechac do Polski!
Cejrowski świadomie chciał zwrócic uwage Polaków na kilka problemów które popycha, np. viza do USA, czy "własnośc przedsiebiorcza".

Nie widzejednak powodu aby z jego SATYRA, nazywac go kłamca.
Nazwijmy go oryginałem powoli tracącym popularnośc i starajacym się szybko zarobic na swoich książkach, po przez swoja strone internetową.

Jego STYLmnie nie podnieca ani mi nie odpowiada, ale sa tacy którym potrzebny jest CHŁOPEK ROZTROPEK, a on do tej roli bardzo się nadaje.

A wiec traktujmy to jako SATYRĘ, po prostu aby zwrócic OCZY i USZY rzadu Polskiego na obecna emigracje! (viza do USA, hacjenda - dach na czterch kijach, klapki, brudne stopy).

Polacy to bardzo naiwny naród, i we wszystko bardzo łatwo wierzą.
Czasami potrzebna jest ta szczypta soli.-
pan_opticum
2008/04/22 21:44:09
Szacuneczek się należy.

@ Gość: AmPol, host-81-190-79-130.gdynia.mm.pl
"Nazwijmy go oryginałem powoli tracącym popularnośc"

A może tracącym kontakt z rzeczywistością?:)
-
Gość: piotr, 80.51.181.*
2008/04/22 21:55:42
Ja nie wiem co ten homofob i fanatyk religijny robi w Europie. To w końcu cywilizowany kontynent. Nie podoba mi sie ze prowadzi programy w publicznym polskim radiu dlatego m. in nie płacę abonamentu.
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/22 22:07:40
"Gość: Andrzej-Łódź, chello089077131200.chello.pl
2008/04/22 19:59:19
Autor wpisu zwyczajnie kłamie. Sprawdziłem Cię. Wejdź na stronę ambasady USA w Ekwadorze. Co widzisz?

"Quito, September 27, 2007
Due to the large number of Ecuadorians successfully obtaining permanent residency status in the United States of America, Ecuador will no longer be included in the Diversity Visa Program. (complete text)"

Od 2009 roku USA znosi wizy dla Ekwadorczyków. Napisałęś o tym kłamczuszku? '

CZŁOWIEKU!

Ty po przez bardzo kiepska znajomośc jezyka mylisz dwa pojecia Visa Waiver Program (Zwolnienie od obowiązku Vizowego) i Visa Diversity Program (Program dopuszczający obywateli z niektórych państw do loterii visowej).

Wpis twój znaczy ze w zwiazku z tym że ze względu na duża ilosc Ecuadorianczyków którzy otrzymuja pozwolenie na stały pobyt (green card) w USA, (ponad 50,000 w ostatnich 5 latach) to obywatele Equadoru będą wyeliminowani z (Diversity Visa Program) z programu loterii vizowej! (podobnie jak (polacy).

Pamietaj ze wpierw trzeba rozumiec a dopiero pózniej sie wypowiadac.

Jest to bardzo podobne do idiotycznych opini wielu polaków którzy NIE rozumieja dlaczego USA wymaga od nich Visy do USA.

Nie wszyscy Polacy przyjezdzaja do USA w celach turystycznych,wielu w celach wyłacznie zarobkowych, wielu pozostaje nielegalnie, a prawo USA jest bardzo szczegółowe w stosunku do tych którzy je łamia!!

Nie nalezy obwiniac USA za to ze od polaków za to że do USA Visy sa potrzebna, należy za to wpierw obwinic naszych wspaniałych górali, i podchalańczyków.

Odpowiedz Ziemi Latyńskiej (Tierralatina) na twoje szarpanie sie jest jak najbardziej odpowiednia!
-
2008/04/22 22:09:41
Gratuluję przyszpilenia Cejrowskiego. On w taki sposób jedzie od dawna.

Serdecznie pozdrawiam
-
Gość: autor, 78.8.137.*
2008/04/22 22:09:57
@AmPol

Podawanie przez WC wielokrotnie tylu nieprawdziwych informacji nie można nazwać SATYRĄ. To po prostu kłamstwo !!!
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/22 22:40:14
autor, napisał: @AmPol

Podawanie przez WC wielokrotnie tylu nieprawdziwych informacji nie można nazwać SATYRĄ. To po prostu kłamstwo !!!

Kłamstwo to celowe wprowadzenie w błąd aby coś odebrac innemu, on dodał natomiast ludziom nadziei!

Mam troszeczke inne do tego podejscie.

Który z dziennikarzy tak naprawdę podaje prawdziwe informacje?

Gdyby nie krwiopijcza działalnośc Michnika, PiS nigdy by nie przegrał wyborów.

Nie jestem fanem tego trzebiotki, NIE MÓJ STYL, ale tak naprawdę to trudno odróznic typowe niechlujstwo dziennikarskie, ot takiego prostego bezmyślnego paplania, po prostu co wpadnie na język, ... ja oceniam go jako człowieka który ożywił nieme kino ... Charlie Chaplin na bosaka w tropiku, no i w kolorze...

Był Gomulka, Siemion, potem Pietrzak, Młynarski, mielismy Wałęsę, Urbana, Leppera, Oleksego, Millera, ... a teraz mamy Michnika, Borowskiego, Kwasniewskiego, Senyszyn, Kalisza, Olejniczaka, Stepnia, Lisa, .... no i oczywiscie nie można sie obejsc bez Magika z Gdańska ... Tuska!

Uśmiechnij się jutro bedzie lepiej, albo .... obetnij sobie, a wówczas wszyscy będa sie smieli z ciebie!
Cejrowski ma swoich odbiorców .... na polskiej wsi ...

A Siemion po prostu gada, gada, gada ...on zawsze gada ...

-
2008/04/22 22:47:13
Bo to wcale nie chodzi o ten Ekwador . WC - jak myślę- ma kłopot z babami (babą) i chyba z pinga-pinga - i to jest jego ucieczka od tego tematu .Obraził się na świat i znalazł temat zastępczy.
Pisze świetne książki ale Jego poglądy polityczno-moralne są dla mnie niestrawne-i nie jestem odosobniony w tej opinii .
-
Gość: Adam K, *.stk.vectranet.pl
2008/04/22 22:49:35
To co Cejrowski mówi to prawda, statystyki mozna sobie robić ale z rzeczywistością nie mają nic wspólnego, to tak samo jak w telewizji mówi się że do polski wracają emigranci HE HE Totalna bzdura, cieszę się że Wojtek chce się zrzec obywatelstwa ja będę następny.
Po paru latach spędzonych w USA przyjechałem do polski z nadzieją i co mnie spotkało ?
Wielkie rozczarowanie, biurokracja, chamstwo, beznadziejne reklamy w TV, beznadziejne wypowiedzi polityków itd i ludzie którzy łudzą się że będzie lepiej. Nie mówię że w stanach jest lepiej ale jest normalnie, człowiek pracuje stać go na wszystko, nie ma biurokracji, policja robi to co do niej należy. Przez 20 lat w PL nie widziałem tyle policji co przez 3 lata w stanach. Są wszędzie na zawołanie. Nie ma dyskryminacji i poniżania w pracy, (chyba że się trafi na polaka)samochody i paliwo o połowę tańsze, płace dwa razy wyższe. Człowiek praktycznie nie ma się czym przejmować. Tylko zostaje gdzieś w duszy ta idiotyczna tęsknota za polską, sam nie wiem za czym. Nie ma chwili ani godziny kiedy bym nie myślał żeby wyjechać tylko nie wiem gdzie? Byle dalej od polski.
-
xdevx
2008/04/22 22:53:16
@AmPol: najpierw co do Twojego przedostatniego posta: po pierwsze w języku polskim nazwę państwa o którym rozprawiamy pisze się Ekwador, jego obywatele to Ekwadorczycy (skąd wziąłeś tych Ekwadorian???), a TierraLatina to literalnie Ziemia Łacińska (a nie latyńska, choć użycie takiej formy też jest poprawne, ale w odniesieniu do nieco innych czasów i nieco innego miejsca). Tyle tytułem wstępu.

Co do ostatniego posta, to ja nie widzę nic co mogłoby usprawiedliwiać WC. Jak najbardziej celowo - aby poprzeć swoje absolutnie niedorzeczne wizje dzisiejszej Europy - wprowadzał ludzi w błąd. Bezmyslne paplanie niczym nie różni się od niechlujstwa - jest to po prostu niechlujstwo umysłowe. Nie wiem dlaczego mieszasz jeszcze do tego te wszystkie osoby (jako kogo, kłamców?) - a, jak to nazywasz, krwipijcza działalność Michnika nie miała zbyt wielkiego wpływu na wynik wyborów: po prostu ludzie mieli dość kompromitujących rządów PiSu. I tyle. Koniec z tematem stricte politycznie polskim, bo nie o to tutaj chodzi!

Chodzi o małego kłamczuszka, przyłapanego na mówieniu nieprawdy...

Pozdrawiam,
Artur
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/22 23:05:34
Adam K,

POPIERAM całkowicie twoja wypowiedź!

Polska to kultura kultywowanego chamstwa, a teraz jeszcze do tego mamy Tuska, wybranego przez oszołomów czytajacych Michnikówkę!

-
anuszka_ha3.agh.edu.pl
2008/04/22 23:08:19
Czy może Cejrowski ma jakieś związki z Kobylańskim?
Jakoś tak mi się kojarzy.
-
Gość: lopAm, *.gdynia.mm.pl
2008/04/22 23:19:05
xdevx


@AmPol: najpierw co do Twojego przedostatniego posta: po pierwsze w języku polskim nazwę państwa o którym rozprawiamy pisze się Ekwador, jego obywatele to Ekwadorczycy (skąd wziąłeś tych Ekwadorian???),


Nie ma dla mnie żadnej róznicy, .....

Aoccdrnig to a rscheearch at Cmabrigde Uinervtisy, it deosn't mttaer in waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the frist and lsat ltteer be at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae the huamn mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the wrod as a wlohe.
www.mrc-cbu.cam.ac.uk/~mattd/Cmabrigde

a TierraLatina to literalnie Ziemia Łacińska (a nie latyńska, choć użycie takiej formy też jest poprawne, ale w odniesieniu do nieco innych czasów i nieco innego miejsca). Tyle tytułem wstępu.

Więc zdecyduj się? ... na pewno masz rację, bo ja za głupi jestem aby to wiedziec!


"Co do ostatniego posta, to ja nie widzę nic co mogłoby usprawiedliwiać WC."

Krótkowzrocznośc? Czasami okulary moga pomóc!

"Jak najbardziej celowo - aby poprzeć swoje absolutnie niedorzeczne wizje dzisiejszej Europy - wprowadzał ludzi w błąd. Bezmyslne paplanie niczym nie różni się od niechlujstwa - jest to po prostu niechlujstwo umysłowe. Nie wiem dlaczego mieszasz jeszcze do tego te wszystkie osoby (jako kogo, kłamców?) - a, jak to nazywasz, krwipijcza działalność Michnika nie miała zbyt wielkiego wpływu na wynik wyborów: po prostu ludzie mieli dość kompromitujących rządów PiSu. I tyle. Koniec z tematem stricte politycznie polskim, bo nie o to tutaj chodzi!"

Masz prawo do swojej opinii, ale pamietaj sa też ludzie którzy nie są głupsi od ciebie!

Chodzi o małego kłamczuszka, przyłapanego na mówieniu nieprawdy...

Kłamstwo jednego jest religja drugiego!

PolAm

Czy masz jakies obiektywne osobiste dowody na poparcie opini o kompromitujących rządach PiSu? Czy tylko opinie innych naktórych sie bazujesz?

-
Gość: monius, *.umcs.akademiki.lublin.pl
2008/04/22 23:25:02
zadziwiajace... jak mozna mówic o czyms, na czym sie nie zna i nie orientuje sie dokladnie w temacie?!! zwłaszcza, jeśli robi się to publicznie! Cejrowski jednak totalnie nie ma dystansu do siebie i rzeczywistości...zbladł w moich oczach...bo przeca nikt mu nie zabrania fascynować się Ekwadorem, ale gadać tylko dlatego bzdury w radiu, wprowadzając tym samym w błąd słuchaczy, to juz przesada. ps. ja nie znam sie na stosunkach międzynarodowych, wiec gdybym słuchała audycji, uwierzyłabym, tym bardziej dzieki za tekst:)
-
Gość: MalyRycerz, *.eranet.pl
2008/04/22 23:27:45
sam jak Cejrowski jestem podróżnikiem i odwiedziłem prawie każdy kraj Ameryki Łacińskiej w tym Ekwador. Widać że po prostu pisuje tu grupa ludzi określonych świetnie przez pewnego polityka PIS jako Wykształciuchy. Komentujecie, że Cejrowski kłamie a sami wylewacie tu stek bzdur. Jeden nie zauważa lewicowości Unii Europejskiej, część nie zna podstawowego faktu że wizy do Rosji i na Białoruś wprowadzono właśnie przed naszym wejściem do Unii ale z powodu że my zobligowani przez UE tez wcześniej im wizy wprowadziliśmy. Wizy dla Polaków ze wględu na Unie wprowadziła też Mołdawia, i na krótko właśnie Ekwador po naszym wejściu do Unii, można to sprawdzić, sam kupowałem wizę do Ekwadoru za 60 dolatów w 2005 roku, potem ją źnieśli ale wprowadzili po wejściu do Unii. Zapewne też Mongolia wprowadziła wizy ze wględu na nasze ograniczenia wymuszone Unią. W Mongolii byłem w 1995 roku przed naszym wejściem do "Unijnego Raju". Zapewne tez z tego powodu wiele republik środkowo-azjatyckich byłego ZSRR wprowadziło wizy.

Przed wejściem do Unii mieliśmy moim zdaniem większą wolność podróżowania niż teraz. szczególnie że jak popatrzeć na wielkość Rosji i Białorusi to nam zamknięto chyba z 1/6 globu. Przed wejściem do Unii większość krajów Ameryki Łacińskiej nie wymagała od nas wizy.

Ktoś kto był w krajach Ameryki Południowej wie że każdy człowiek, który jest tam sprytny i dobrze wykształcony żyje o wiele lepiej niż przeciętny obywatel polski i takie statystki można o kant dupy potłuc, bo wliczona jest większość Indiańska lub w niektórych krajach murzyńska, która w większości poza uprawianiem czegoś na roli albo sprzedawaniem 3 rodzajów soków na ulicy lub siedzeniem przed swoją chatą i wpatrywaniem się w niebo. Oni zaniżają statystki. Oczywiście nie mówię, że w tych krajach każdy kto jest bogaty doszedł do tego bez układów. Jest wiele takich przykładów.

Kto pisze natomiast, że zła Ameryka popierała złych dyktatorów, to niech sobie pojedzie najpierw do Chile gdzie rządził popierany przez USA Pinochet a potem do Kuby gdzie rządzi popierany kiedyś przez Moskwę i od dawna wielbiony przez śmietankę aktorsko - polityczną tego lewicującego świata Castro.

Ja bym na miejscu Cejrowskiego nie wybierał Ekwadoru bo rzeczywiśćie doszedł tam do władzy populistyczny komunista, ale zapewniam Was że jest wiele krajów gdzie spotkaliśmy mnóstwo uciekinierów z tego Unijnego Raju i mieszkających naprawdę w spaniałych warunkach w Argentynie, Chile czy Paragwaju.

Możecie pluć sobie na Cejrowskiego bo i tak do pięt mu nie dorastacie. Oddał w 100% to co myślę o traktacie nikt go z Was nie czytał i nie jest w stanie nawet zrozumieć że traktat po raz pierwszy tworzy państwowość Unii i kontynuuje likwidacje państwowości
polskiej wbrew naszej konstytucji, co według naszego prawa karnego podlega karze długoletniego więzienia.

Jak typowe dzieci Adama Michnika, Wykształciuchy nie potrafią samodzielnie myśleć więc zanim mi odpowiecie przeczytajcie kolejne wydanie Wyborczej co oni na to lub obejrzyjcie Fakty TVN wtedy za nimi powtórzycie co powtórzyć należy.

Jesteście na tyle zakompleksieni że nawet nie potraficie przyjąć że ktoś może być przeciw traktatowi i być człowiekiem światłym i wykształconym. Potrzebujecie dać sobie dowód waszej europejskości w popieraniu czegoś czego nie rozumiecie i czegoś czemu przeciwnych jest większość obywateli Francji, Holandii i zapewne też Wielkiej Brytanii

Wbrew demokracji wprowadza sie raz odrzucony dokument tylnymi drzwiami w takije formie, żeby ciemny lud nie głosował. Ale czy ponad połowa Holendrów czy Anglików to słuchacze radia Maryja. NIE, ale o tym fakcie TVN ani wyborcza nie przypomną, przeciw Traktatowi tylko Rydzyk

i chórek głupawych Wykształciuchów.... na tym forum i na innych
-
Gość: MalyRycerz, *.eranet.pl
2008/04/22 23:34:09
oczywiście miałem na myśli chórek wykształciuchów który wierzy że tylko Rydzyk jest przeciwko traktatowi
-
xdevx
2008/04/22 23:44:18
@ampol: generalnie z analfabetami - a tym bardziej z prostackimi analfabetami - nie dyskutuję, ale zrobię dla ciebie wyjątek...

Jeśli zwracasz komuś uwagę na to, że zna języka, to sam także powinieneś (powinnaś? zakładam) posługiwać się sprawnie w języku którego używasz. Inaczej wygląda to żałośnie. I nie ma znaczenia, że Ty wypominasz komuś nieznajomość angielskiego, a sam/sama nie umiesz poprawnie w języku polskim przedstawić swoich argumentów. Zachodzi obawa, że nie umiesz ani jednego, ani drugiego języka...

Nie mam zamiaru wyjaśniać Ci czym różni się latyński od łacińskiego w użyciu - sprawdź sam/sama w słowniku.

Nie będę też komentował Twoich "żartów" o krótkowzroczności i głupocie, sam/sama się w nich wystarczająco kompromitujesz. Wychodzi na to, że jesteś nieodrodnym uczniem/uczennicą Wceta... Z jednej strony zarzucasz mi na koniec coś na kształt niemerytryczności, a sam(a) nie odpowiadasz na zarzuty niczym więcej jak tylko durnawym tekstem na poziomie średnio rozwiniętego dresiarza...

A co do PiS, to już spieszę z wyjaśnieniami (hasłowo, bo nie mam czasu aby je rozwinąć, i bardzo pobieżnie, bo tyle tego było, że i tysiąc stron by nie wystarczyło):
- absolutna porażka na płaszczyźnie polityki zagranicznej (absolutny brak przygotowania do prowadzenia polityki w UE, niezrozumienie mechanizmów działania UE, teraz - już po utracie władzy - negacja traktatu lizbońskiego)
- Jezus królem Polski, pieniądze na Świątynię Opatrzności Bożej (niezgodne z prawem, na szczęście urzędnicy się połapali) oraz związki z Radiem Maryja
- sojusz z Samoobroną i LPR
- sprawa B. Blidy
- nepotyzm i kolesiostwo - Netzel, Skrzypek itd.
- nieprawidłowości w CBA
- kupno norweskich złóż ropy, których eksploatacja byłaby znacznie droższa niż sprowadzenie ropy z najdalszego nawet zakątka świata, przy czym samo złoże jest tak małe, że absolutnie nie wystarcza dla zaspokojenia potrzeb Polski
- sprawa Mirosława G. i "wyrok" Ziobro
- pieprzenie o moralności i przejrzystości w polityce, a jednocześnie
- absolutnie durne pomysły na zmianę ustawy aborcyjnej, najgłupszym z nich był pomysł prezydenta (po którym zdałem sobie sprawę, że aby zostać profesorem prawa w Polsce wcale tego prawa znać nie trzeba)
- działania Macierewicza, dzięki któremu: obce służby mogły poznać nazwiska naszych agentów, metody działania itd. nowopowstałe służby wykazały się nieodpowiedzialnością (naszaklassa.pl)
- fatalny styl rządzenia, skłócanie społeczeństwa (on stali tam gdzie ZOMO) i brak jakichkolwiek działań!
- mnóstwo innych...

Tyle - to bardzo skrótowo, bo musiałbym wymieniać i wymieniać...

Pozdrawiam,
Artur
-
Gość: MalyRycerz, *.eranet.pl
2008/04/22 23:45:21
i jeszcze jedno po Ameryce Południowej szczególnie Chile i Argentynie czy Peru jeżdżą autobusy o jakości jakiej wam się w Europie nie śniło i jakość tą osiągnięto osiągnięto bez gównianej dyrektywy jakiegoś Eurokomisarza lub tej całej Kołchozowej Komisji Europejskiej. Lepsze od Eurolines o naszym PKS nie wspominając. W Paragwaju rozmawiałem z przedsiębiorcami prowadzącymi restauracje czy dyskoteki, mówili że nikt ich nigdy w życiu a żadne podatki nie pytał więc nawet nie wiedzą ile takie podatki wynoszą.

Podejrzewam że te oficjalne liczby stawek podatkowych w ogóle nie dotyczą 95% obywateli Ekwadoru, a płaca je pewnie duże firmy albo ktoś zatrudniony na etat co jest rzadkością

A więc zanim rozpoczniecie kolejny bełkot i mierzenie się z Cejrowskim lub ze mną na statystyki pomieszkajcie tam chociaż z rok i potem coś piszcie tu i kopiujcie statystyki ze stron różnych.
-
tierralatina
2008/04/22 23:47:26
@MalyRycerz: Masz jakas fobie? Przeciez tu nikt nie mowil o UE, ani o polskiej panstwowosci. Ani nawet o zasadnosci wyjezdzania z naszego kraju (sam mieszkam w Ameryce Lacinskiej, wiec bylbym ostatnim, ktory czynilby zarzut z checi wyemigrowania tutaj)...
Ech, nastepny ktory nie rozumie tego co czyta... :)
-
Gość: lopAm, *.gdynia.mm.pl
2008/04/22 23:50:49
xdevx

@ampol: generalnie z analfabetami - a tym bardziej z prostackimi analfabetami - nie dyskutuję, ale zrobię dla ciebie wyjątek...

Your choice!

Keep in mind, everyone has an asshole, however some have at least one to much!

see you never, hear you never!

You are not on my mind!

So what is a definition of an Expert?

Expert: An asshole out of town?

The "Little Knight" made some great comments above, you might try to understand at lest some of them.
-
xdevx
2008/04/22 23:54:47
@ MałyRycerz: to co piszesz woła o pomstę do nieba! Wyobraź sobie, że czytałem traktat. Powiedz mi, niewykształciuchu, skąd - dokładnie z których artykułów (tak traktatu jak i kpk) - wywnioskowałeś, że

"traktat po raz pierwszy tworzy państwowość Unii i kontynuuje likwidacje państwowości polskiej wbrew naszej konstytucji, co według naszego prawa karnego podlega karze długoletniego więzienia."

I na jakiej podstawie twierdzisz, Mały Rycerzu, że UE to "kołchoz", a UE jest lewicowa... Wiesz w ogóle co to jest kołchoz? I co to jest lewica? Tylko proszę bez durnych frazesów!

Niektórym ludkom w Polsce kompletnie pomieszały się pojęcia, sufit z podłogą, i wszystko co nie jest ultraprawicowe nazywają lewicą. Ale - wiem, że pewnie będzie to dla Ciebie zaskoczenie - nie odpowiada to rzeczywistości. Ale żyjcie dalej w swoim wyimaginowanym świecie...

Wykaż się samodzielnym myśleniem, niewykształciuchu! Powiedziałbym: pomieszkaj choć rok w Europie i wtedy się wypowiadaj.
-
ga_lapagos
2008/04/22 23:59:34
Tierra, dziś trudno cokolwiek napisac na necie, zeby nie zostac zwymyślanym od wykształciuchów :)
-
Gość: MalyRycerz, *.eranet.pl
2008/04/23 00:03:41
kolejny kolega Artur kopiuje swoje mysli wprost z wielu wydań Wyborczej

propaganda propaganda i jeszcze raz propaganda. Obraz jaki ci sprzedały media mało faktów lub zakłamane fakty

Nie jestem jakimś wielkim zwollenikiem PIS, chociaż w ostatnich wyborach na nich głosowałem

- fatalna polityka zagraniczna - otóz stosunki polsko rosyjskie stały się kryzysowe za prezydenta Kwaśniewskiego po tym jak Polska poparła pomarańczową rewolucję. Za Kaczyńskich tylko się to dalej ciągnęło też w innych aspektach ale nie z winy Polski

złe stosunki z Niemcami zaczęły się zresztą od słusznego i jedynego w naszej realcji z UE weta Millera w Berlinie a więc rządu SLD, oraz wrogiej wobec Polski polityki kanclerza Schródera, budującego dziś rurociąg pólnocny. Angela Merkel kontynuuję tą politykę mimo pozorów poprawy i jest ambasadorem Rosji w NATO, blokując wejście Ukrainy i Gruzji do Nato, wbrew naszym żywotnym interesom. to wroga i agresywna polityka. Ale przed II wojną światową polski rząd też był oskarżany na Zachodzie o wrogą politykę wobec Związku Radzieckiego i Rzeczy wywołująca tylko konflikty. A więc historia się powtarza, wtedy też Komunustyczna Partia Polski rządał oddanie Niemców Pomorza i Śląska. Dziś dzieci tych dygnitarzy produkują sie jako redaktorzy Wyborczej lub innych mediów, pisząc skargi do Niemiec na nacjonalizm Kaczyńskich

Sam prowadzę grupy czasem różnych dziennikarzy i profesorów np ze Szwajcarii będącej poza Unia, ciekawa co oni mówią. Otóż ich zdaniem Unia to francusko-niemiecka próba dominacji Europy, i nie Arturze- Wykształciuchy Nie Rydzyk to tym razem powiedział

Polska za Kaczyńskim miała świetne stosunki z Wielką Brytanią USA, Ukrainą, Czechami, państwami Bałtyckim, Gruzją a jakoś dziwnie tylko bardzo złe z Niemcami i Rosją - naprawdę z odwiecznymi przyjaciółmi naszego kraju

Służby WSI widzę że jak mantrę powtarzasz to co puściła w obieg TVN 24 o dekonspiracji. Gdzie te otwierane szampany w Moskwie, gdzie ci oficerowie aresztowaniii przez to że Macierewicz pokazał kryminalne powiązania i działalność tych służb. Nie ma takich faktów, są za to inne że po po raz pierwszy przeprowadzone weryfikację w służbach które nie były ruszane po zmianie systemu w Polsce izapewne jakoś twojej uwadze umknęło że najlepsi specjaliści od wywiadu z USA i Wielkij Brytanii oceniali bardzo pozytywnie fakt likwidacji tych służb. Co nie napisali w Wyborczej więc nic o tym nie wiesz???? Nie dziwie się

Za to napisali kłamstwo że Macierewicz przyjmował do służby po 17 dniach szkolenia, wykształciuch taki jak ty kupił to i będzie powtarzał, ale wyszło na jaw że to kłamstwo i byli szkoleni parę miesięcy tylko Wyborcza już czegoś takiego nie sprostuje.-
xdevx
2008/04/23 00:03:50
@lopAm (nawet własnego nicka nie umiesz napisać poprawnie?): Widzisz, tak to jest - z idiotami nie ma co się kłócić, bo odpowiedzą właśnie tak jak ty teraz to zrobiłeś. Sorry, jak nie masz nic do powiedzenia, to nie pisz... Nie zabraknie nam Ciebie, szczególnie jeśli masz zamiar jedynie obrażać innych.

A używanie języka angielskiego na polskim forum uważam po prostu za buractwo. Wyobraź sobie, że w dzisiejszych czasach to żaden wyróżnik - dziś wszyscy znają ten język... Nie jesteś jedyny, nie masz czym się chwalić. Może zatem warto byłoby zastanowić się i napisać coś konstruktywnego, jeśli potrafisz...

Postaram się wierzyć, że błędy, które popełniłeś także w tym języku wynikają jedynie z niedopatrzenia... Ale nie wiem czy się zmuszę - dla mnie zawsze będziesz bilingwalnym analfabetą....

A do bajdurzeń MałegoRycerza się odniosłem.

Pozdrawiam,
Artur
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 00:04:50
ga_lapagos

"Tierra, dziś trudno cokolwiek napisac na necie, zeby nie zostac zwymyślanym od wykształciuchów :)"

Mogło byc gorzej, mogłes byc nazwany anaalfabetą! :)

www.mrc-cbu.cam.ac.uk/~mattd/Cmabrigde/polish.doc
-
Gość: Maciek, *.ghnet.pl
2008/04/23 00:10:58
Czesc Wszystkim,

Hej ja zylem w Indiach przez 2 lata, i spokojnie moge powiedziec ze hindusom lepiej sie zyje w Indiach niz Polakom w Polsce. Naprawde bylem bliski zostania tam na zawsze gdyby nie moja zona ktora niechciała bo daleko od rodziny (jedny powod) sama z checia by tam mieszkała.

to ze sie komus lepiej gdzies zyje ma malo wspolnego z PKB, czystoscia czy innymi rzeczami. Cejrowski mowi o odczuciach i ja go rozumiem. Wkurza mnie to w Polsce ze np ktos mi narzuca czy mam ubezpiecznnie zdrowotne czy nie czy bede mial emeryture czy nie. Niech sie odczepia sam sobie dam rady.

no i jeszcze najwazniejsz czesc to ludzie w Indiach, czy w ameryce poludniowej sa tacy wspaniali a nie polacy ktorzy albo sa nadasani, nie usmiechajacy sie, nie zauwazajacy innego czlowieka na swiecie oprocz siebie i ciagle narzekajacy.

Przyszla era walki konkurencyjnej o obywateli i Pan Wierzejski nic to nie pomoże.
-
Gość: figol, *.89-161.tel.tkb.net.pl
2008/04/23 00:12:31
Cejrowski był zawsze irytujący i chamski. Swój punkt widzenia uważa za jedynie słuszny i uważa, że to daje mu prawo obrażać swoich rozmówców. Ale mniejsza o to. Charakterystyczna w jego filmach "na bosaka" jest maniera, z jaką przedstawia ludzi, którzy przecież udzielają mu gościny. Pęta się jak smród po ich domach, obejściach. Opisuje ich jak przedmioty, dodajac ironię, którą gdyby rozumieli, daliby mu kopa w tyłek. Kłamie jak większość. Tylko po co gra rolę pierwszego sprawiedliwego.
-
xdevx
2008/04/23 00:18:28
@ MałyRycerz: Po pierwsze: standardowy chwyt: wszyscy są zmanipulowani tylko ni ty.Chłopie, lecz się! Ty jeden sam przeciw całemu lewackiemu światu... Oj oj oj... Biedactwo...

Co do roli Niemiec i Francji w UE - w pewnej mierze się zgodzę. Ale tylko w pewnej. Logicznym jest że największe państwa kontynentu mają najwięcej do powiedzenia. Tak samo z tym, że pewne ochłodzenie zaczęło się już za czasów SLD. Ale Kaczyńscy jeszcze podbili bębenek. Ale ustosunkuj się do innych rzeczy - np. słabego przygotowania do prowadzenie rozmów międzynaordowych.

Stosunki Polski z innymi państwami opierały się na pobłażliwym przytakiwaniu innych państw aby nie rozsierdzić braci mniejszych. W końcu wiedzieli, że wkrótce ich wykopiemy (na szczęście!).

Co do służb specjalnych - chyba nie myślisz, że służby innych państw są tak głupie jak nasze? Poczekają, zobaczą co z tego wszystkiego wyniknie, czy ci ludzie się z kimś kontaktują, czy się kiedyś kontaktowali itd. I gdy zbiorą wystarczająco dużo informacji wtedy się wezmą za nich... Co nie znaczy, że ich od razu "odkryją" - tak zrobiłby tylko głupiec; będą raczej szantażować itd.

Poprosiłbym abyś odniósł się do innych punktów, które wypisałem, ale tego nie zrobię, bo ten blog jest zupełnie o innych sprawach i nie chcę "psuć" go polskim grajdołkiem (mam nadzieję, że tierralatina na razie wytrzymuje tą wymianę zdań). Mimo to uważam,że fakt iż odniosłeś się jedynie do 2 zagadnień oznacza że moje argumenty były celne... Potwierdził to także ampol, który w ogóle nie potrafił się odnieśc do nich :(

Pozdrawiam,
Artur
-
Gość: lopAm, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 00:25:15
xdevx

"@lopAm (nawet własnego nicka nie umiesz napisać poprawnie?): Widzisz, tak to jest - z idiotami nie ma co się kłócić, bo odpowiedzą właśnie tak jak ty teraz to zrobiłeś."

Przecież idiota tez człowiek?
"Sorry, jak nie masz nic do powiedzenia, to nie pisz... Nie zabraknie nam Ciebie, szczególnie jeśli masz zamiar jedynie obrażać innych."

To ilu was tam jest? Cały kołchoz?

"A używanie języka angielskiego na polskim forum uważam po prostu za buractwo. "

Buractwo? Ergh! Nie! to barszcz!

Wśród hamów żyłem, burakiem sie stałem ....

"Wyobraź sobie, że w dzisiejszych czasach to żaden wyróżnik - dziś wszyscy znają ten język... Nie jesteś jedyny, nie masz czym się chwalić. Może zatem warto byłoby zastanowić się i napisać coś konstruktywnego, jeśli potrafisz..."

"dziś wszyscy znają ten język..."

a może:

"dziś wszyscy MYŚLA że ten jezyk znają ?..."

"Postaram się wierzyć, że błędy, które popełniłeś także w tym języku wynikają jedynie z niedopatrzenia... Ale nie wiem czy się zmuszę - dla mnie zawsze będziesz bilingwalnym analfabetą...."

No nawet dostałem już promocje:

zostałem bilingwalnym analfabetą...."
;)

"A do bajdurzeń MałegoRycerza się odniosłem."

szablom i mieczom, .... czy sierpom i młotem?

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch
uweniretasytch nie ma zenacznia kojnoleść ltier przy zpiasie dengao sołwa.
Nwajżanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria była na siwom mijsecu,
ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać
polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee się tak datgelo, ze nie czamyty
wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu.

Artur ja wolno piszę bo ty wolno myslisz!
-
Gość: MalyRycerz, *.eranet.pl
2008/04/23 00:29:38
Wiadomość z proeuropejskiego portalu

europa.eu/lisbon_treaty/glance/external_relations/index_pl.htm

"Traktat nadaje Unii osobowość prawną, dzięki czemu UE uzyska zdolność zawierania umów międzynarodowych oraz przystępowania do organizacji międzynarodowych. Unia będzie więc mogła mówić i działać jako spójna jednostka."

po raz pierwszy powstaję formalnie UE jako samodzielna jednostka, mogąca zawierać umowy międzynarodowe a więc formalnie powstało nowe Państwo

art. 127 § 1 kodeksu karnego, to jest o podejmowaniu w porozumieniu z innymi osobami działalności zmierzającej bezpośrednio do pozbawienia niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Przestępstwo to polega na podejmowaniu działań mających na celu ratyfikację traktatu lizbońskiego, która to ratyfikacja spowoduje utratę przez Rzeczpospolitą Polską cech niepodległego państwa i spowoduje, że stanie się ona częścią nowo utworzonego państwa federalnego o nazwie Unia Europejska.

a do autorki blogu, teksty rozumiem dobrze, odniosłem się nie tylko do bezsensu podawania takich statystyk ale też do uwag wielu z wielu komentarzy gdzie padaly konkretne zarzuty

co do lewicowości Unii to jeśli nie widzisz tego to naprawdę szkoda dyskutować nawet ale jestem pewny że twórca idei wspólnoty raczej konserwatywny i bardziej prawicowy Schuman dziś w grobie się przewraca
-
Gość: Pawel, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/23 00:39:46
fajnie ze sie tym zajales i odkryles jak koles robi nas w balona.
-
xdevx
2008/04/23 00:43:31
Mały Rycerzu, sugeruję poczytać nieco o podmiotach stosunków międzynarodowych. Otóż osobowość prawną mają nie tylko państwa, ale też organizacje międzynarodowe. I one także mogą zawierać umowy międzynarodowe, a więc zaciągać zobowiązania prawne. UE dotychczas nie miała osobowości prawnej, ale miały ją Wspólnoty Europejskie i one - niejako w jej imieniu - podpisywały umowy z krajami trzecimi.

Nie jest to w żaden sposób pozbawienie niepodległości. Jest to, dopuszczalne zgodnie z polską konstytucją - scedowanie pewnych kompetencji na organizacje międzynarodowe. Czy tego chcesz czy nie:

1. nie da się tego podciągnąć pod artykuł który podałeś
2. suwerenność w rozumieniu westfalskim staje się powoli przeżytkiem i wzrost współzależności międzynarodowych będzie na razie stale postępował w krajach wysokorozwiniętych

Co do wymiaru ideowego UE, to faktycznie nie widzę lewicowości: może dlatego, że dla lewicy UE jest zbyt prawicowa, a dla prawicy - za lewicowa. Oznacza to ni mniej ni więcej - że jest normalna ;)

Na koniec dziękuję za miłą, w miarę merytoryczną i w zupełności kulturalną wymianę argumentów ;) Dobranoc!

Pozdrawiam,
Artur
PS. A tierralatina - o ile mi wiadomo - jest mężczyzną.
-
Gość: MalyRycerz, *.eranet.pl
2008/04/23 00:46:14
tierralatina

Patrzcie mili Państwo Tierralatina przemawia językiem pokoju i tolerancjii - ktoś kto jest przeciw traktatowi nie jest po prostu przeciw on ma FOBIE, zapewne też jest chory z nienawiści, bo z np nielubienie Unii lub np chęć rozliczenia komuchów to choroba nienawiści, natomiast ataki na Kaczyńskiego wściekłe przez parę lat, to taka dobra nienawiść w obronie wolności i demokracji.

Odniosłem się do twojej wypowiedzi i obaliłem sens podawania takich statystyk jak się tam nie było. Oglądam każdy program Cejrowskiego, oczywiście czasem szpanuje, czasem coś koloryzuje jakąś barwną legendą, ale przedstawia w 99% stan faktyczny, mógbym powiedzieć i napisać to samo co on,
ale że oczywiście jest niewygodny bo ma poglądy inne od większości wykształciuchów to się go zaciekle atakuje, bardziej niż innych

No i nie mieści sie w schemacie bo i szczególnie niebezpieczny, bo jak to inteligentny zna języki obeznany ze światem a przeciw Unii przecież tylko moherowe berety są przeciw Unii. A Cejrowski nie jest odosobniony w swoich poglądach

Co do argumentów Artura obaliłem 2 z nich bo z tak kiepskim intelektualnie tekstem nie chce mi się polemizować a twoja odpowiedź na moje fakty jest już naprawdę nie tylko żałosna ale i zabawna

-
Gość: lopAm, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 00:48:02
Unia/Wspólnota Europejska:

Śmierc rybakom polskim !

Koniec Polskiej Stoczni!

Jeszcze Polska nie zginęła - póki my emigrujemy!

Danzig, Breslaw? a gdzie polskie granice?

AirBus - trumna dla kaszany.

Czy nie o to chodzi Cejrowskiemu?
-
tierralatina
2008/04/23 00:52:34
@MalyRycerz: w 99 proc. stan faktyczny?

No to prosze potwierdz tezy Cejrowskiego:
1. Ekwadorczycy moga jezdzic do USA bez wiz?
2. Ropa naftowa w Ekwadorze jest wydobywana glownie przez Amerykanow.
3. Ekwador jest jednym z najbogatszych panstw kontynentu.
4. Wybudowanie hacjendy daje prawo do obywatelstwa.

I najlepiej podlinkuj do jakichs tekstow zrodlowych... :)
-
xdevx
2008/04/23 00:54:49
Mały Rycerzu: Tonący brzytwy się chwyta - najpierw poległ Pan/Pani PolAm, teraz Ty. Obrażać każdy potrafi. Dyskutować - już nie.

Nawet jeśli moje argumenty są tak marne intelektualnie, to proszę wykaż to a nie po prsotu obrażaj. Zgodnie z tym co powiedziałeś, nie powinno być to trudne... Wykaż co w nich jest zabawnego i potwierdź "dominację" intelektualną nad biednymi lewakami takimi wszyscy wokół, zapatrzonymi w Michnika i jego idee. Tyle powiem tej nocy! Dobranoc (ostateczne już ;) )!

Pozdrawiam,
Artur
-
xdevx
2008/04/23 00:57:26
Aha - no i znów odezwał się kompleks oblężonej twierdzy... Uwierz, że to nie jest tak, że my "coś mamy" do Ciebie. Po prostu udowodnij to, co mówisz.

Pozdrawiam,
Artur
-
Gość: Marcin, 193.151.48.*
2008/04/23 01:21:04
Pieknie. Teraz wez sie za Donka !
-
jerry.uk
2008/04/23 02:11:42
brawo. swietny tekst, doskonale wypunktowane argumenty!
zgadzam sie ze Stanem Tymińskim, że Cejrowski to psychopata. pamiętam jak pastwił się nad Frytką w telewizji. Ta gwiazdeczka jest głupiutka, ale jemu satysfakcję sprawiało samo jej gnojenie.
ale dobrze - niech Cejrowski jedzie do Ekwadoru i uprawia arbuzy!
-
Gość: Selka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/23 02:18:01
Mocnych słów Pan używa..."Cejrowski kłamie!" :)

Szanowny Panie, czy Pan jest Chilijczykiem? Really?
Ktoś, kto TAK opanował język polski - MUSIAŁ się w Polsce urodzić... a Pan?

Czy wszystkie Pana teksty są w takim stylu?
(wszystkie ręce na pokład?)

Jak dla mnie z tym Pańskim językiem - conajmniej zdumiewające zjawisko, isn't it?

No comment.
-
Gość: , *.bb.sky.com
2008/04/23 02:34:32
Oj, jakby manipulacja
"Lista państw, których obywateli Waszyngton zwolnił z obowiązku wizowego jest bardzo krótka i zapoznać się z nią można tutaj. Ekwadoru na niej nie ma."
Kanady również, a jej obywatele wiz nie potrzebują!!!
Abstrahując od wywiadu, widzę tu kłamstwo (nie do przyjęcia!) i autopromocję kosztem WC. Do rana może napiszę więcej, bo Cejrowski na 100% miał również rację pisząc o ruchu bezwizowym Polaków na świecie.
-
tierralatina
2008/04/23 02:35:33
@selka: Nigdy w zyciu nie twierdzilem, ze jestem Chilijczykiem. Nie wiem skad takie podejrzenie? Mieszkalem w Chile to fakt, ale nie czyni to ze mnie w najmniejszym stopniu Chilijczyka. Jestem Polakiem. W 100 proc. :)
-
tierralatina
2008/04/23 02:41:05
@Gosc: Przeczytales wszystko co jest na zalinkowanej stronie? Nie sadze, bo gdyby tak sie stalo to pewnie dotarlbys do akapitu zatytulowanego: "What about Canadian, Mexican or Bermudan citizens and VWP?". Polecam wieksza uwage na przyszlosc. :)
-
Gość: ksi, *.toya.net.pl
2008/04/23 04:23:21
Przeczytałam cały tekst plus komentarze. To co widać najjaskrawiej to nasze umiłowanie do dyskusji nie na temat. Skoro napisałam "nasze" to swoją drogą zastanawiam się czy inne nacje są również w podobnym stopniu, jak my, tak opryskliwe i nieprzyjemne w walce na argumenty ? Wracając do tematu, trafia do mnie argumentacja autora tekstu. W dobie internetu większość informacji da się sprawdzić, więc wypowiadanie się publicznie na temat jakiś danych i mijanie się z prawdą jest zwyczajnym niechlujstwem. Gawędziarstwo to jedno a celowe a nawet niecelowe kłamstwo to dwa osobne zagadnienia.

/I już zupełnie nie na temat - wolę żyć w państwie niby cudów niż w oblężonej twierdzy/

Pozdrawiam
-
andsol-br
2008/04/23 05:14:13
@MalyRycerz: skoro uważnie przeczytałem wszystkie inne komentarze, nie mogłem inaczej postąpić i z Twoim. Przecież zawsze człowiek się czegoś nowego nauczy. No i cierpliwość popłaciła. Piszesz W Paragwaju rozmawiałem z przedsiębiorcami prowadzącymi restauracje czy dyskoteki, mówili że nikt ich nigdy w życiu a żadne podatki nie pytał więc nawet nie wiedzą ile takie podatki wynoszą. Takie coś posadzi na podłodze każdego ekonomistę. Nawiasem, wcale nie wątpię, że piszesz szczerą prawdę. To dlatego właśnie mam o Paragwaju taką opinię, jaką mam.
-
Gość: 342ani, 78.8.137.*
2008/04/23 06:58:20
@MalyRycerz = Wojciech Cejrowski
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 07:12:57
Cejrowski ma doskonały kontakt osobisty z indigenous people którym destruktywna cywilizacja i rozwój technologii odbiera prawo do "pierwotnosci".

A czy ktoś naprawdę się zastanowił dlaczego?

Gra muzyka, trwa zabawa.
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 07:16:57
tierralatina

Let's the games begin!

No to prosze potwierdz tezy Cejrowskiego:
1. Ekwadorczycy moga jezdzic do USA bez wiz?

www.mmrree.gov.ec/mre/documentos/servicios/visas/exi_visa_ec.htm

Listado de países que requieren visa a los ciudadanos ecuatorianos
(Actualizado al 1 de febrero del 2008)

Estados Unidos de América
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 07:33:28
tierralatina

No to prosze potwierdz tezy Cejrowskiego:
2. Ropa naftowa w Ekwadorze jest wydobywana głównie przez Amerykanow.

Let's the GAMES begin!

www.rainforestweb.org/pages/ocp.php

In Ecuador, leftist President Rafael Correa has forced international firms to swap deals that gave them a share of oil output for service contracts.
The government of Ecuador has decided to revise its contracts with foreign oil companies and Petrobras owns in the country a block that produces 30,000 barrels of oil per day, another block yet to be developed and a share in an oil pipeline. Previously, the company used to pay 50% in royalties to the local government. Now it pays 90%, but Ecuador wants 99%, which is being negotiated.
www.reuters.com/article/oilRpt/idUSN2142017320080421
www.corpwatch.org/article.php?id=14982
www.american.edu/TED/ecuador.htm
www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601086&sid=anJqHJapMPWg&refer=latin_america
In 1993, a class action lawsuit was filed against Chevron (CVX) under the Alien Tort Claims Act in a federal court in New York on behalf of an estimated 30,000 Amazon residents for polluting their environment. Chevron (CVX) has fought the litigation and succeeded in having the U.S. courts send the case to be heard in Ecuador, where it has been re-filed. The trial is still ongoing and judicial inspections are taking place in the affected zones.
www.amnestyusa.org/legal-accountability/defend-the-alien-tort-claims-act/page.do?id=1101561&n1=3&n2=26&n3=1243
Oleoducto de Crudos Pesados - Pipeline Consortium
The pipeline was constructed by OCP (Oleoducto de Crudos Pesados) Ltd., a consortium of seven multinational corporations,
including:
U.S.-based Occidental Petroleum,
Kerr McGee,
Alberta Energy of Canada,
Agip Oil Company of Italy,
Repsol YPF of Spain,
Perez Compac S.A.,
and Techint of Argentina.

Over the past four decades, a succession of U.S. petroleum companies including Texaco (now owned by Chevron Corporation), Occidental Petroleum, ARCO, and Maxus Energy Corporation, among others, have come to Ecuador in search of oil.
www.amnestyusa.org/chevron-corp/chevron-in-ecuador/page.do?id=1101670&n1=3&n2=26&n3=1242
The American company Texaco first discovered oil in Ecuador 40 years ago.

Secoya Indians and environmental activists disrupt a ChevronTexaco news conference in Quito on 2 February, 2005.
Indians say oil companies harm both the environment and society.
Now, almost 15 years since it pulled out of the country, the company - which has become ChevronTexaco - is facing a multi-billion-dollar lawsuit there.

The company is on trial, accused of using outdated technology which contaminated the soil and water systems, causing widespread health problems.
Affidavit of the Secoya tribe given by Elias Piaguaie -Aguinda, et al v. Texaco Inc. - Case # 93-CV-7527.

news.bbc.co.uk/2/hi/americas/4308537.stm

abyayala.nativeweb.org/ecuador/amazon/oil/oxy1.html

www.rainforestweb.org/pages/ocp.php
abyayala.nativeweb.org/ecuador/amazon/oil

And the winner is:
Estados Unidos de América nie jest jedynym krajem, ale ma bardzo duży wpływ na rozwój przemysłu w branży Oil exploration.
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 08:01:05
tierralatina

No to prosze potwierdz tezy Cejrowskiego:

3. Ekwador jest jednym z najbogatszych panstw kontynentu.

Uwazam że Cejrowski tutaj robi satyryczną aluzję porównujac w miarę rozwijajacy się ekonomicznie kraj jakim jest Polska wykluwajaca sie spod skorupki sowieckiego komunizmu do kraju w którym destruktywna pazernośc cywilizacji zachodniej powoduje dużo nieszczęścia wśród ludzi których dochód narodowy jest bardzo niski, którzy są szcześliwi żyjac z produktów z Rain Forest.

4. Wybudowanie hacjendy daje prawo do obywatelstwa.

Cztery kiję i na nich rozciągnięte prześcieradło?

I najlepiej podlinkuj do jakichs tekstow zrodlowych... :)
-
Gość: MalyRycerz, *.eranet.pl
2008/04/23 09:00:36
Do Artura

2 twoje argumenty obaliłem ale np w przypadku WSI podaje fakty które można cytować o specjalistach z USA i Wielkiej Brytanii oceniających pozytywnie fakt rozwiązania WSI ty podajesz fakt medialny że oficerowie są zagrożeni, gdy piszę że nikogo nie aresztowano piszesz że może stać się to w przyszłości. To nie jest rozmowa na argumenty. W przyszłości to może wystrzelą tych oficerów na Marsa. Ale jaka to dyskusja jest na fakty??

Każdy głupi wie że Unia dąży do stworzenia państwa i coś co ma mieć wspólnego ministra sprawa zagranicznych, ma własną monetę, chce się powołać siły zbrojne unijne jest lub stanie się niebawem Państwem w pełnym tego słowa znaczeniu, i udawanie tu Greka nic nikomu nie pomoże. Poprawka do konstytucji polskiej z 1997 roku rzeczywiście wprowadziła mozliwość oddawania kompetencji naszego Państwa na rzecz organizacji międzynarodowych ale nic nie mówiła o oddawaniu je na rzec nowego Państwa a takim staje się lub stanie się całkowicie Unia za parę lat. Jezeli ktoś nie widzi że jest to likwidacja suwerenności Polski to jest albo ślepy albo po prostu bezczelnie kłamie. Nie Unia Europejska nie jest i nie będzie Państwem pewnie będzie krasnoludkiem

Wiesz to że na jakiejś konferencji w Niemczech próbują zmienić definicję państwa aby uzasadnić powstania Unii Europejskiej jako państwa to nic dziwnego. Państwa zmieniają definicję małżeństwa pozwalając na to że małżeństwo mężczyzny z mężczyzną też się nazywa małżeństwem ale to nie znaczy że jeśli lewica zmieni sobie definicję ja mam uważać że jest to normalne

Homoseskualizm też był oficjalnie uznawany za chorobę i z medycznego punktu widzenia jest chorobę a tylko poprawnie-polityczne głosowanie w światowej organizacji zdrowie przy niewielkiej większości głosów i wielkim międzynarodowym nacisku wykreśliło go z listy chorób

Czy jak jakaś organizacja uzna że żeby być prawdziwym europejczykiem to trzeba pomalować czoło na zielono - to ty jak większość zakompleksionych Polaków sobie to zrobi jako pierwsza pocąc się ze wstydu za innych którzy tego nie zrobią i bojąc się żeby tylko czasem jakiś Niemiec krzywo na nas nie spojrzał.

Mam wielu przyjaciół np w Niemczech ale to nie znaczy że mam robić w gacie z wrażenia na ich widok, oni się uśmiechają ale brutalnie prowadzą swoją politykę.
Tusk tego nie zmieni pojechał do Berlina ten wielki przyjaciel Niemiec i usłyszał na 3 swoje postulaty 3 x NEIN.

-
lixen
2008/04/23 09:38:23
Odpowiem na wasze pytania CEJROWSKI W KSIĄZKACH TEŻ KŁAMIE I ZAPOŻYCZA... czytam 2 gi raz Rio Anaconda i uderzyło mnie stwierdzenie "rzeka była tak brudna, że wyglądała jakby płynęła dnem do góry" - Terry Pratchett... nastepnie cejrowski pisze jak to niejaki szaman Angelino mowi mu, ze wazniejsze od umiejetnosci uzywania magii jest umiejetnosc jak nie uzywac magii (znowu pratchett - ciutludzie...) zastanawiam sie czy on to specjalnie zrzyna czy sobie sprawy nie zdaje? jedno jest pewne... sztuczne to i zmyslone
-
Gość: , *.bb.sky.com
2008/04/23 09:53:35
Oh, ktos mnie w wiekszosci wyreczyl, anyway, to z wizami tez juz jest wyjasnione, po wejsciu wizy zaczely obowiazywac w wielu krajach (chociazby ukraina, turcja itd.), zdjete natomiast zostaly w niewielu, reszta pozyskanych umow na bezwizowe poruszanie nie ma nic wspolnego z naszym czlonkowstwem we wspolnocie
i jak ktos juz to zauwazyl
"4. Wybudowanie hacjendy daje prawo do obywatelstwa. "
Osiedlic sie w jakims kraju w przeciagu 3 lat? Toz to blysk!
Jesli cejrowski ma rezydenture etc., byc moze rzeczywiscie brakuje mu tylko chatki z drewna :)

Autorowi bloga wspolczuje, tyle zawisci, chamstwa i jadu, a wszystko oparte na bzdurnych informacjach z d***
-
Gość: Sobass, *.blast.pl
2008/04/23 10:13:41
Jeśli każda decyzja pana prezydenta o przyspieszonym spolonizowaniu jakiegoś brazylijskiego kopacza piłki spowoduje odpływ z kraju takich potworków jak Cejrowski i zrzekanie się przez nich obywatelswta, to ja wystosowuję apel : Panie Prezydencie Lechu Kaczyńsku ! PROSZĘ W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM NADAĆ OBYWATELSTWO POLSKIE WSZYSTKIM PIŁKARZOM BRAZYLIJSKIM I URUGWAJSKIM DO PIĄTEJ LIGI OKRĘGOWEJ WŁĄCZNIE WRAZ Z PREZESAMI KLUBÓW, DZIAŁACZAMI I SZATNIANYMI SPRZĄTACZKAMI.

Nie dość, że w Polsce będzie normalniej, to jeszcze wygramy wszystko co jest do wygrania w piłce nożnej na świecie.
-
Gość: milka, *.aster.pl
2008/04/23 10:19:04
jak milo, ze cejrowski i przyjaciele czytaja takie balogi

moze sie czegos naucza

MalyRycerzu vel malyWojtusiu pozdrawiam
zaloz butki

Tierralatina - tekst swietny! Szkoda, ze wiekszosc komentujacych krytycznie nie potrafi czytac ze zrozumieniem ;-)
-
erarchpembrok
2008/04/23 11:09:59
Poruszający artykuł. Zawsze wielbiłem Cejrowskiego-Podróżnika (nie Cejrowskiego-StrażnikaOszołomowatoPojętejMoralności). No i co ja mam teraz robić? Muszę to wszystko samemu przeanalizować. Jeśli masz rację, to on może tak samo konfabulować w swoich książkach. Gawędziarstwo gawędziarstwem, a kłamstwa kłamstwami. To już wykracza daleko poza dopuszczalne granice koloryzowania. Ech, zaraza!
-
xdevx
2008/04/23 11:30:44
@Mały Rycerz: Ręce opadają... Czy wreszcie zaczniesz normalnie argumentować?

Skoro jest tyle tych opinii, to można prosić o cytat? to po pierwsze.

po drugie ustosunkuj się do innych moich twierdzeń!

po trzecie: zacznij myśleć! świat naprawdę nie jest czarno-biały - ja nie muszę się wzorować na Niemcach, tym bardziej, że niespecjalnie przepadam za tym krajem. ubzdurałeś sobie, że wszyscy zwolennicy integracji europejskiej tworzą jakiś rodzaj ekspozytury Niemiec. Ale to jakieś - za przeproszeniem - urojenia...

I ostatnie: Widzę, że w sprawach UE jesteś prawdziwym ekspertem - prawdziwy Barcz czy inny Wojtaszczyk z Ciebie ;) Powiem krótko: UE nie jest państwem i w najbliższej przyszłości nie będzie. Jest to twór jedyny w swoim rodzaju, sui generis i nie ma co przykładać doń szablonów państwa. Dlaczego? I tak się w nie nie zmieści. Nie ma władzy (władza Komisji jest bardzo fragmentaryczna, dotyczy właściwie jedynie spraw gospodarczych), Rada UE jest i będzie ciałem międzyrządowym, a Rada Europejska - składająca się z szefów państw/rządów - jest głównym organem UE. I długo jeszcze pozostanie.

istnieją państwa jako oddzielne podmioty prawa międzynarodowego. W Europie nie ma poczucia więzi państwowotwórczej - czujemy się Europejczykami, ale tak samo Chilijczycy czują się Latynosami... Unia ma swoją walutę, ale to nie jest akurat atrybut państwowości - są państwa które nie mają lub nie miały własnej waluty i jakoś nikt nigdy nie pomyślał, żeby

W ogóle UE nie będzie państwem, jeśli państwa nie wyrażą na to zgody - a na razie wszystko wskazuje na to, że Wielka Brytania, kraje skandynawskie czy Polska nigdy na coś takiego nie pozwolą! Ale ty zapewne wiesz lepiej... Więc już milczę.

@PolAm: nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy twierdzisz że link o wizach który podałeś ma potwierdzać wg Ciebie tezy WC? W każdym bądź razie 5ac1339c.bb.sky.com tak to zrozumiał (najwyraźniej). Bo jeśli ty też tak to rozumiesz, to był to chyba samobój... Bo jest to lista, która potwierdza wersję Tierry: że Ekwadorczycy potrzebują wiz przy wjeździe do USA...

Pozdrawiam,
Artur
-
Gość: Grzes, *.79-83.cust.bluewin.ch
2008/04/23 11:32:27
@AmPol: Czy ty wogole widzisz to co wklejasz, czy robisz to zupelnie bezmyslnie? :)
-
xdevx
2008/04/23 11:33:20
Ech, zżarło mi trochę tekstu: "są państwa które nie mają lub nie miały własnej waluty i jakoś nikt nigdy nie pomyślał, żeby odmawiać im państwowości".

Pozdrawiam,
Artur
-
Gość: Hamster95, 195.85.249.*
2008/04/23 11:38:14
Trafnie dobrany nick, Panie Wojtku (Maly Rycerz :) Przypomina mi to pewien dowcip. Ja tez niedlugo stad uciekam, choc w przeciwna strone swiata (bo tu nie ma na co czekac, trzeba sie zawijac!).
-
Gość: yeenot, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/23 11:47:41
Zawsze miałem WC za pozera.Wielkie brawa dla Tierralatina!
-
2008/04/23 12:21:46
Trafne uwagi, podparte solidnymi podstawami. Dobry Blog. Trafiłam przypadkiem, bedę zaglądać częściej...
-
Gość: Stb, 213.17.183.*
2008/04/23 12:28:46
Nie wiem jak wygląda reszta Ekwadoru, ja byłem raz w Guayaquilu i wystarczy, drugi raz już nas nie wypuścili z portu bo ktoś wcześniej dziabnął nożem jakiegoś ruskiego matrosa. W moje opinii w Ekwadorze forsę mają tylko politycy i gangsterzy, tam gdzie bylem nazywa się ich piratami bo to zwykła banda złodziei okradających statki czekające na przypływ na rzece przed wejściem do portu. Zwykłych ludzi jakich widziałem to biedaków którzy mieli łódź zrobioną z 2 pni i kawałka folii zamiast żagla, inni domy mieli ze wszystkiego łącznie z przydrożnymi tablicami informacyjnymi. Panie Cejrowski ściemniacz z Pana i tyle.
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 12:44:51
xdevx
2008/04/23 11:30:44
@PolAm: nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy twierdzisz że link o wizach który podałeś ma potwierdzać wg Ciebie tezy WC?

Pisałeś jako inteligIETKi pollack jakkazdy dobrze ze znasz jezyki!
Więc czy ja jako bilingualanaalfabeta mam tobie tłumaczyc, i mam ciebie teraz szkolic?
Przeciez ja jestem (teraz) tylko trilingual analfabetą!

"W każdym bądź razie 5ac1339c.bb.sky.com tak to zrozumiał (najwyraźniej). "

Nie rozumiem dlaczego starasz sięzyjac w swoim małym swiatku, interpretowa co zrozumiał 5ac1339c.bb.sky.com ?

Ja nie wiem co zrozumiał 5ac1339c.bb.sky.com itylko on jest w stanie to wyjasnic.

"Bo jeśli ty też tak to rozumiesz, to był to chyba samobój...
Bo jest to lista, która potwierdza wersję Tierry: że Ekwadorczycy potrzebują wiz przy wjeździe do USA..."

Przeczytaji przetłumacz sobie jeszcze raz! bilingual anaalfabeta nie powinien ciebie w żadnym przypadku poprawiac, i tak tego nie zaakceptujesz.

Ty wszystko sam wiesz najlepiej!


Pozdrawiam,
Artur
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 12:57:21
Gość: Grzes, 20-4.79-83.cust.bluewin.ch

@AmPol: Czy ty wogole widzisz to co wklejasz, czy robisz to zupelnie bezmyslnie? :)

To zależy odtego czy wtym samym czasie jakwklejam, jem, sikam, czy "szczekam"!
-
Gość: ulpu, *.ds.uj.edu.pl
2008/04/23 13:01:28
trdecus napisał:
"Dzieci! Cejrowski to gawędziasz, który przedstawia świat, który ogląda w czasie podróży, przez pryzmat własnych bardzo osobistych, subiektywnych wyobrażeń, preferencji, nadziei, interpretacji, marzeń itd. Więc jak czytam te "metodyczne i punkt po punkcie" "rozprawianie się z hochsztaplerem" to mnie śmiech bierze, bo to tak jak by ktoś zarzucał malarstwu S. Dalego kłamstwo, no bo przecież słonie wcale nie mają końskich nóg... Programy Cejrowskiego nie można moim zdaniem odbierać, jak dokumenty przyrodnicze z Czubówną jako lektorką, i na tym polega oryginalność Cejrowskiego. Nie widzicie tego?"

zgadzam się w 100%.
ktoś tu chyba zapomniał, że Cejrowski to satyryk i jego zadaniem jest wyolbrzymianie po to, by skutecznie zwrócić uwagę na problemy naszego kraju

Poza tym jeśli chodzi o ostatni punkt powyższej krytyki (związany z aborcją) - to świetnie, że w Ekwadorze w tak rzadkich i szczególnych przypadkach dopuszcza się zabieg. Cejrowskiemu chodzi o ochronę życia, a nie fanatyczną walkę dla samej idei.
Dane, które przedstawia pan w artykule dotyczące wiz również nie są wystarczającym dowodem na, to że wszystkie argumenty Cejrowskiego to bzdury. Proszę wziąć pod uwagę to, że WIZY NIE Są WYMAGANE W WIęKSZOśCI KRAJóW PRZY POBYTACH TURYSTYCZNYCH NIE DłUżSZYCH NIż (na ogół) 90 DNI! Jeśli ktoś chciałby się wybrać np. do Meksyku na dłużej lub też w charakterze innym niż turysta MUSI UBIEGAĆ SIĘ O WIZĘ. I to zapewne miał na myśli Wojciech Cejrowski. Robienie z niego kłamcy tylko dlatego, że nie zrozumiał pan jego wypowiedzi oraz dlatego, że nie rozumie pan, na czym polega satyra nie jest najlepszym pomysłem. Dodatkowo w ten właśnie sposób sam wprowadza pan czytelników w błąd...czyli kłamie.
-
2008/04/23 13:07:27
@ulpu: "Proszę wziąć pod uwagę to, że WIZY NIE Są WYMAGANE W WIęKSZOśCI KRAJóW PRZY POBYTACH TURYSTYCZNYCH NIE DłUżSZYCH NIż (na ogół) 90 DNI! Jeśli ktoś chciałby się wybrać np. do Meksyku na dłużej lub też w charakterze innym niż turysta MUSI UBIEGAĆ SIĘ O WIZĘ."

Nie osmieszaj sie i nie odwracaj kota ogonem. Przy wyjazdach innych niz turystyczne i dluzszych niz 30 czy 90 dni o wize ubiegac musza sie wszyscy, zarowno Amerykanie, jak obywatele UE, Szawjcarii, czy Chin.
-
xdevx
2008/04/23 13:10:07
@ AmPol: Boże, dziecko, idź gdzieś indziej leczyć kompleksy... Bez odbioru.

Pozdrawiam,
Artur
-
ritalounge
2008/04/23 13:32:16
Bardzo lubię Twój blog. Dzięki za ten wpis, przeczytałam wypowiedź Cejrowskiego i byłabym skłonna w większość mu uwierzyć. Po przeczytaniu Twojego postu, widzę, że padlam ofiarą manipulacji. Skandal! Cieszę się, że zdemaskowałeś te bzdury! Powodzenia w dalszym rpwadzeniu bloga. Prawda jest niewygodna i niepopularna, ale niechaj ona będzie zawsze na wierzchu!
-
2008/04/23 13:45:03
@AmPol
Google przetlumaczyl naglowek listy jako:
"List of countries that require visas to Ecuadorian citizens"
Co ciekawsze, sformulowanie "List of countries that require visas on Ecuadorian citizens" tlumaczy na hiszpanski tak samo (nie ma roznicy on/to{angielski} = a{hiszpanski}.

Oswiec mnie, w ktorej czesci tego zdania stwierdzono, ze wizy nie sa wymagane (bo to ze zdanie dotyczy obywateli Ekwadoru, chyba jest zrozumiale) ?
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 14:30:42
xdevx
2008/04/23 13:10:07
@ AmPol: Boże, dziecko, idź gdzieś indziej leczyć kompleksy... Bez odbioru.
Artur
Człowieku jestes chorym psychicznie gówniarzem, który wdepnał na trop swoich komplexów!

Więc umówmy się że ja bede sie leczył, ale to ty bedziesz łykał te pigułki!
Pozdrawiam,
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 14:38:29
rl-nd

@AmPol
Google przetlumaczyl naglowek listy jako:

"List of countries that require visas to Ecuadorian citizens"

Google przetłumaczył to poprawnie, tak samo jak ja to zrobiłem.
Podkreslam : Ecuadorian ;)

Co ciekawsze, sformulowanie "List of countries that require visas on Ecuadorian citizens" tlumaczy na hiszpanski tak samo (nie ma roznicy on/to{angielski} = a{hiszpanski}.

A czy jest powód aby było tłumaczone innaczej?

"Oswiec mnie, w ktorej czesci tego zdania stwierdzono, ze wizy nie sa wymagane (bo to ze zdanie dotyczy obywateli Ekwadoru, chyba jest zrozumiale) ? "

Oświecam cię:

"Oswiec mnie,

GDZIE JA NAPISAŁEM,

że wizy do USA dla OBYWATELI EKWADORU nie sa wymagane?" !!!!!

Czy ty rozumiesz co TY czytasz, czy czytasz i NIC nie rozumiesz??

Twoje postepowanie nie pozostawiazadnej watpliwości!

Si Segnore, no comprende?
Evidemonto!

Asta la Vista Gringo!

-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 14:44:32
Gość: antycejrowski, aeex133.neoplus.adsl.tpnet.pl

"Dodam jeszcze, że Cejrowski również kłamał mówiąc, że w Polsce podatki wynoszą 45%. najwyższa stawka podatkowa, dotyczaca podatku dochodowego od osób fizycznych wynosi 40%."

zróbmy to uczciwie

40% + VAT! (22% ?) = 62%

A on jako przedsiębiorca (wspominał, że prowadzi jakąś działalność) płacilby 19%.
Nie wiem, jakie są podatki w Ekwadorze, więc na ten temat nie będę się wypowiadał.

19% + VAT! (22% ?) = 41%
-
2008/04/23 14:58:12
cejrowski zakpił - myślę, że celowo. powstrzymałabym się z jakąkolwiek oceną. nadal pozostaje moim autorytetem.
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 14:59:07
innewidoki

"zastanawiałem się, dlaczego wybrał Ekwador, a nie choćby Kostarykę, o Chile, czy Argentynie albo Meksyku nie mówiąc. i teraz zastanawiam się jeszcze bardziej. zastanawiałem sie, dlaczego zrzeka się naszego obywatelstwa całkowicie, a teraz zastanawiam się jeszcze mocniej. ale być może on po prostu sobie z nas żartuje?"

Ja tez sie z tego trochę smiałem! Wjazd do USA bez Vizy?
A szczególnie z Ameryki poludniowej?

A tak, ! Było takich dwóch:

1. jeden, nazywał się Manuel Noriega!
Nawet dostał oficjalną rezydencje od rzadu USA!

2. to oczywiście Ferdinand Marcos

Moim zdaniem to po prostu SATYRA na obecny rząd Tuska!

ALE,

Trzeba UWAŻAC co sie mówi.

W niektórych krajach publiczne oświadczenie ze któś się zrzeka obywatelstwa, jest traktowane za oficjalną utratę obywatelstwa!
-
Gość: gość, *.chello.pl
2008/04/23 15:01:57
Cytuję pana W. Cejrowskiego (materiały na jego stronie)

cytat:

Oswiadczam, ze nie udzielilem Dziennikowi wywiadu, ktory ukazal sie w dzisiejszym wydaniu.

Jestem w Hiszpanii.
Z panem Michalem Karnowskim rozmawialem wczoraj prywatnie przez telefon i umowilismy sie na wywiad w nadchodzacy czwartek - po moim powrocie do Polski.

Tekstu p. Karnowskiego nie czytalem, ale z relacji wiem, ze jego tresc nie oddaje moich mysli, ani przekonan.

Kwestie mojego wyjazdu do Ekwadoru wyjasnilem w szczegolach juz dwa miesiace temu w duzym wywiadzie, ktory ukazal sie w Gali (luty 2008).
Wychodzi na to, ze Dziennik nie jest gazeta codzienna, tylko kwartalnikiem i nie publikuje newsow, tylko fikcje literacka.

koniec cytatu;

Śmierdzi mi to jakąś kaczką dziennikarską.
Pozdrawiam.
-
2008/04/23 15:07:32
@gosc: Co ma niby byc dziennikarska kaczka? Paszport Cejrowskiego?
-
2008/04/23 15:37:03
@AmPol
Nigdzie nie napisales. Ale skoro swoim linkiem odpowiadasz na prosbe tierralatina
(zacytuje calosc):
----- Poczatek cytatu
Gość: AmPol, host-81-190-79-130.gdynia.mm.pl
2008/04/23 07:16:57
tierralatina

Let's the games begin!

No to prosze potwierdz tezy Cejrowskiego:
1. Ekwadorczycy moga jezdzic do USA bez wiz?

www.mmrree.gov.ec/mre/documentos/servicios/visas/exi_visa_ec.htm

Listado de países que requieren visa a los ciudadanos ecuatorianos
(Actualizado al 1 de febrero del 2008)

Estados Unidos de América
---- Koniec cytatu

To teraz powiedz mi, czy ten link potwierdza teze Cejrowskiego czy tez jej zaprzecza ?
Bo, jak sam napisales, chyba nie rozumiem tekstu, ktory napisales i linkujesz.

Aha, dla przypomnienia: Cejrowski chce zostac OBYWATELEM EKWADORU i twierdzi, ze
EKWADORCZYCY moga sobie bez wizy pojechać do Stanów Zjednoczonych.
Aaaa, juz wiem - Ekwadorczyk moze sobie pojechac bez wizy do USA, tyle ze nie zostanie wpuszczony - taki jest sens wypowiedzi Cejrowskiego ?
No ale taki Ekwadorczyk nie jest w tym lepszy od takiego Polaka.
-
2008/04/23 15:50:21
"Ekwador jest bogatym państwem 3go świata..." To chyba trzeba być kołkiem żeby nie wyłapać, jak Cejrowski kpi - z takich jak wy czyli tych, którzy dali się nabrać...
-
Gość: MalyRycerz, *.eranet.pl
2008/04/23 15:55:39
No proszę, czego to się od tych otwartych światłych europejczyków tu dowiedziałem mam fobie, za komunizmu inaczej myślacych od razu wysyłali do szpitala psychiatrycznego. A teraz jeszcze śmieszna teoria spiskowa że MalyRycerz to Wojtek Cejrowski. Zapewniam Was że Wojtek Cejrowski poza naszą wspólną pasją nie ma ze mną nic wspólnego, podzielam jedynie jego poglądy na wiele spraw tak jak i moja siostra też podróżniczka czy moja dziewczyna. młode wykształcone wcale nie słuchaczki Radia Maryja, śmieją sią po prostu z biurokracji unijnej, z ograniczeń. Są jak Cejrowski za wolnością. Ciekawe że właśnie z moimi przyjaciółmi w Niemczech mogę się pośmiać z idiotyzmów unijnych ale np w Polsce jak się ktoś publicznie tak wypowie to staje się nacjonalistą niegodnym obecności w publicznych mediach.

w swoim tekście:

1. nie odnosiłem się konkretnie do wszystkich wątków TierraLatiny, a głównie do komentarzy pod tekstem i twierdzeń

- wzrosła wolność podróżowania po wejściu do Unii - moim zdaniem terytorialnie się drastycznie ograniczyła
- że USA popierało złe dyktatury - czy były aż takie złe na pewno źle przedstawiane w lewicowych mediach
- obaliłem na faktach tezę o tym że narażono oficerów WSI moim rozmówcy nie potrafili podać żadnego przykładu zdekonspirowanych oficerów wsadzonych do więzienia przez inne państwa po raporcie WSI
- pokazałem że statystyk w Ameryce łacińskiej na temat wysokości podatków czy poziomu dochodu nie można czytać ślepo w nie wierząc oczywiście coś one oddają ale nie zawsze jest to kompletny obraz trzeba tam być żeby wszystko lepiej zrozumieć. Na przykład rzeczywiście moim zdaniem Ekwador wcale nie należy do najbogatszych krójów Ameryki Łacińskiej bo są jeszcze Argentyna, Brazylia i Chile, Kostaryka. Ale to nie znaczy że Cejrowski kłamie, po prostu mu się tak wydawało, mógł odnieść takie wrażenie np Peru w statystykach jest niby bogatsze od Ekwadoru a moim zdaniem Ekwador sprawia wrażenie kraju o wiele zamożniejszego. Cejrowski impulsywnie może powiedzieć pewnie coś co się nie zgadza ale przecież taki wywiad to nie referat naukowy na jakiś temat.

Celowo kłamią np media tworząc fakt medialny głównie żeby oczernić Kaczyńskiego a potem jakoś okazuje się że nie ma komu przeprosić że było to zwykłe kłamstwo

- jeżeli pisałem ze moim zdaniem wszystko to co mówi Cejrowski w swoich programach w 99% procentach sie zgadza to nie odnosiłem się do tego co niby mówił Dziennikowi a co w statystykach próbowano obalić, Mówiłem o jego programach podróżniczych.


Widać właśnie jaka z niektórych sączy się nienawiść, niech właśnie wyjedzie niech spada, bo nei chcemy tu mieć kogoś o innych poglądach niż te ogólnie uznane. My jesteśmy tacy światli i tolerancyjny że zaraz policja powinna wyłapać wszystkich tych odmieńców i zgodnie z zasadą tolerowania odeminnych poglądów wysłać ich do psychiatry

Nie pasuję Wam ten Wojtek, nie pasuje Wam to że jest jeszcze jeden wykształcony taki jak ja i wielu moich przyjaciół myślacych podobnie, ale uśmiechniętych i szczęśliwych żyjących sobie swoim zyciem, bez kompleksów potrafiącym rozmawiać z tym z Zachodu jak rózny z równym a nie robiąc z wrażenia w gacie.
-
2008/04/23 16:11:53
dzieki za ten wpis - cieszy mnie zawsze, kiedy ludzie nie tylko zadaja sobie trud dotarcia do faktow, ale jeszcze podzielenia sie nimi z reszta swiata. szkoda troche, ze czesc tych, co czytaja, i tak wyznaje teorie 'kiedy fakty nie pasuja do teorii, do diabla z faktami' - ale to juz ich problem.

a co do pana cejrowskiego i jego planow zrzeczenia sie i tak dalej, powiem tylko, jak mawiaja u nas na dzielnicy: good riddance.
-
2008/04/23 16:37:43
@AmPol: Po hiszpańsku piszemy Hasta la vista, nie Asta la vista, droga nerwico. ;)
Nie denerwuj się, uspokój. Cudowny dzisiaj dzień (przynajmniej w moich stronach).

I tak ze znienawidzonego przez paru jegomości niemiecka:
Beruhige sich! ;) ;) ;)

Łe. Jaki ja zły i niedobry. ;p

PS Tierra, fajny blog, fajny tekst, fajne to wszystko u Ciebie. ;). Tylko niektórzy z komentujących... no cóż, cena poczytności! ;p

-
Gość: citisus, *.gprs.plus.pl
2008/04/23 16:39:32
A ja lubię Cejrowskiego :-)))
Mówi ciekawie, słucha się przyjemnie
Macie pretensje do gawędziarza, że ubarwia swoje opowieści ?
Ależ w każdej tawernie znajdziecie takiego co widział olbrzymie ośmiornice i gigantyczne węże morskie. Spoko i więcej luzu.
Jak będę szukał poważnych informacji o celu podróży to poszukam sobie sam w necie z wielu źródeł i porównam, popytam się tu i ówdzie.
PS.
Ciekawe, że Cejrowski nie chce jechać do Meksyku, gdzie spędził wiele lat. Widać za dużo widział.
-
Gość: Olik, *.unilever.com
2008/04/23 17:22:42
Ja trochę jeżdżę po świecie, ale najwięcej jednak po Europie i akurat jestem szczęśliwa z faktu, że dziś na Heathrow urzędnik imigracyjny się do mnie uśmiecha i mówi: "Hello", a jeszcze parę lat temu nie chcieli mnie wpuścić, bo przyznałam się, że jadę na Man zakładać spółkę w raju podatkowym :-) Obawiam się, że z paszportem ekwadorskim ciągle człowiek traktowany jest tak samo, jak Polacy kiedyś, a może nawet jeszcze gorzej, bo stereotyp przecież jest taki, że każdy "stamtąd" jest podejrzany o przemyt narkotyków.
Przejechałam parę lat temu Brazylię - może nie wzdłuż i wszerz, ale całkiem sporo, jako turysta, i chociaż kraj jest piękny, ludzie sympatyczni i bezinteresownie skłonni do pomocy, a jedzenie dobre, to jednak niekoniecznie chciałabym tam mieszkać na stałe, mając widok z okien na favele, które - miałam wrażenie - są wszędzie. Nie mówię, że w Polsce nie ma ludzi biednych, w końcu sama regularnie wpłacam pieniądze na edukację upośledzonych dzieci, intersuję się, jak one są wydawane, i wiem, jak mało robi tu państwo (każdy rząd, niestety...), ale mimo wszystko tą biedę i te różnice trochę mniej u nas widać, niż tam...

Ale pytanie mam inne, akurat na temat Ekwadoru: wybieram się tam na jesieni i poza rejsem na Galapagos chciałabym też zobaczyć trochę kraju. Widziałam już wcześniej w wątku post, że da się tam bez problemu poruszać autobusami i że niebezpiecznie jest chodzic po Quito z aparatem fotograficznym (bardziej niż po Rio??).
Chętnie przyjmę parę praktycznych rad: gdzie da się pojechać samemu, gdzie lepiej skorzystać z lokalnych biur i dlaczego, gdzie trzeba uważać.
Zastanawiam się nad wyjazdem do dżungli (jeden z najpiękniejszych zachodów słońca w życiu widziałam nad Amazonką i chciałabym do dżungli wrócić, ale tam to już wiem, że trzeba polecieć do Coca i wynająć przewodnika) i pewnie nad aktywnym relaksem w Banos (wypożyczyć rower, pojechać do pobliskiego parku narodowego i połazić, itp.). Co jeszcze? Interesuje mnie aktywny wypoczynek, piękne widoki, możliwości ładnych zdjęć, natomiast nie wspinam się (więc zdobycie Cotopaxi na przykład odpada).
Czy w ogóle podróż do Ekwadoru w dwie osoby jest bezpieczna? Ja wiem, że to jest pojęcie względne, ale w porównaniu do Brazylii?
Dzięki z góry za wszelkie rady i pozdrawiam.
Ola

-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/23 17:30:59
MałyRycerzu, uwierz mi, że nikt nie neguje tutaj Twojego wykształcenia i inteligencji. Nie musisz więc wszędzie podkreślać tego, że jesteś młodym, dobrze wykształconym człowiekiem, który zwiedził pół świata. Wiemy, widzimy i bierzemy te fakty pod uwagę. Naprawdę też nikt chyba o zdrowych zmysłach nie uważa, że jedynie słuchacze pewnego radia są przeciwni integracji europejskiej. Ty masz swoje przekonania, inni mają inne. I tyle. Ja też mogę powiedzieć: znam wielu dobrze wykształconych, młodych ludzi (którzy też niejedno państwo zwiedzili) i którzy są "za" UE. I coś to zmieni? Nic przecież. Każdy ma takie poglądy jaki ma, ważne żeby potrafił je przedstawić i uargumentować.

Ty niestety jedynie dwa razy odniosłeś się bezpośrednio do tego, co pisałem - na samym początku rozpoczynając dyskusję, a później o traktacie lizbońskim i kpk. Generalnie jest tak, że ja mówię o A, a ty o B, gdy zaczynam o B, to Ty przeskakujesz na C itd. Ja chciałbym czegoś na potwierdzenie tego co mówisz, a Ty zaczynasz już zupełnie o czymś innym. Takie przysłowiowe Radio Erewań po prostu. Mógłbym zapytać: co każe Ci wierzyć w to, że "media celowo kłamią, aby ocenić Kaczyńskiego?", ale i tak wiem, że zacząłbyś pisać o czymś zupełnie innym. I proszę, potraktuj to jako fakt, a nie zarzut.

Wydaje mi się, że nie ma sensu tego dłużej ciągnąć. Ja nie przekonam Ciebie, a Ty mnie więc proponuję "zawieszenie broni", tym bardziej, że nasza konkretnie rozmowa nie wnosi wiele w wątek WC. Po prostu pomyśl sobie, że objechałeś mnie - głupiego lewaka (wg Ciebie), tak, że nie był w stanie odpowiedzieć na najprostsze nawet pytanie. Leży teraz przygnieciony walcem Twoich argumentów i nawet ręką ledwo co może ruszyć (ale pisać jeszcze może ;) ) Dołącz to do swego świata iluzji i żyj z tym dalej.

Pozdrawiam,
Artur

PS A co do tego, że powiedziałem pewnej osobie, że nie będzie jej nam brakowało to niestety Ty manipulujesz faktami: ktoś komu nie chce się czytać całego długiego wątku może uwierzyć w to, że prześladuję jakąś osobę ze względu na poglądy, a to nieprawda. Przeczytaj posty tej osoby, porównaj choćby ze swoimi i sam zrozumiesz dlaczego się wkurzyłem...
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 17:32:31
rl-nd
Nawet posioł z Platformy Osłów by to zrozumiał!
@AmPol
Nigdzie nie napisales. Ale skoro swoim linkiem odpowiadasz na prosbe tierralatina

WIENDZ?
(zacytuje calosc):
----- Poczatek cytatu
Gość: AmPol, host-81-190-79-130.gdynia.mm.pl
2008/04/23 07:16:57
tierralatina

Let's the games begin!

No to prosze potwierdz tezy Cejrowskiego:
1. Ekwadorczycy moga jezdzic do USA bez wiz?

www.mmrree.gov.ec/mre/documentos/servicios/visas/exi_visa_ec.htm

Listado de países que requieren visa a los ciudadanos ecuatorianos
(Actualizado al 1 de febrero del 2008)

Qr WA! Dosłownie SŁOWO W SŁOWO!

(Listado) Lista (de países) krajów (que requieren) do których wymagana jest (visa) viza (a) od (ciudadanos ecuatorianos) obywateli ecuatoryjskich .... (ecuatorianos) :)

(Aktualizacja z dnia 1 luty, 2008)
Estados Unidos de América
Stany Zjednoczone Ameryki!

---- Koniec cytatu

Początek ORYGINALNEGO cytatu Tierralatina:
" tierralatina
2008/04/23 00:52:34
@MalyRycerz: w 99 proc. stan faktyczny?

No to prosze potwierdz tezy Cejrowskiego:
1. Ekwadorczycy moga jezdzic do USA bez wiz?
2. Ropa naftowa w Ekwadorze jest wydobywana glownie przez Amerykanow.
3. Ekwador jest jednym z najbogatszych panstw kontynentu.
4. Wybudowanie hacjendy daje prawo do obywatelstwa.

I najlepiej podlinkuj do jakichs tekstow zrodlowych... :)

---- Koniec cytatu Tierralatina ----

Człowieku, UCZ się jezyków a nie tułaj się dzieciakiu po forach, aby ludziom zawracac dupę!
"Tak mi dopomóż Bóg".

To teraz powiedz mi, czy ten link potwierdza teze Cejrowskiego czy tez jej zaprzecza ?
Bo, jak sam napisales, chyba nie rozumiem tekstu, ktory napisales i linkujesz.

Aha, dla przypomnienia: Cejrowski chce zostac OBYWATELEM EKWADORU i twierdzi, ze
EKWADORCZYCY moga sobie bez wizy pojechać do Stanów Zjednoczonych.
Aaaa, juz wiem - Ekwadorczyk moze sobie pojechac bez wizy do USA, tyle ze nie zostanie wpuszczony - taki jest sens wypowiedzi Cejrowskiego ?
No ale taki Ekwadorczyk nie jest w tym lepszy od takiego Polaka.

"Kwestie mojego wyjazdu do Ekwadoru wyjasnilem w szczegolach juz dwa miesiace temu w duzym wywiadzie, ktory ukazal sie w Gali (luty 2008).

Wychodzi na to że,
Dziennik nie jest gazeta codzienna, tylko kwartalnikiem i nie publikuje newsow, tylko fikcję literacka."
-
xdevx
2008/04/23 17:34:14
Tak na wszelki wypadek pisze tylko, że post powyżej jest mój.

Pozdrawiam,
Artur
-
2008/04/23 17:46:02
@AmPol
O ja biedny, juz pojalem. Ty sie czepiasz slowa ecuatorianos.

A jakie jest prawidlowe ?
Bo, wiesz, sprawdzilem ile stron wyrzuca Google dla hasla:
"ciudadanos ecuatorianos" i wychodzi powyzej 500000
(m.in. www.fulbright.org.ec/ciudadanosecuatorianos.htm
www.presidencia.gov.ec/noticias.asp?noid=13265
www.consuladoecuadorsj.com/pag/visa_a_ecuatorianos.htm
www.adn.es/ciudadanos/20070812/NWS-0603-ecuatorianos-inmigrantes-salud-mejor.html)

a dla takiego np. hasla "ciudadanos ecuadorianos" wychodzi raptem ... 25

Co mowiles na temat uczenia sie jezyka ?

I jak w koncu bedzie, odpowiesz mi na pytanie ? Ta strona potwierdza czy zaprzecza tezie Cejrowskiego (tej nr 1) ?
-
2008/04/23 17:46:04
co do tej rzezi niewiniątek
to Cejroskiemu nie chodzi o legalne usówanie ciąży
tylko o ogólne przyzwolenie społeczęństwa
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 17:53:11
pamfleciarz

@AmPol: Po hiszpańsku piszemy Hasta la vista, nie Asta la vista, droga nerwico. ;)

Nie denerwuj się, uspokój. Cudowny dzisiaj dzień (przynajmniej w moich stronach).

Jestem spoko jak skórka na kutasie (przed wyprasowaniem)!

I tak ze znienawidzonego przez paru jegomości niemiecka:
Beruhige sich! ;) ;) ;)

Łe. Jaki ja zły i niedobry. ;p

PS Tierra, fajny blog, fajny tekst, fajne to wszystko u Ciebie. ;). Tylko niektórzy z komentujących... no cóż, cena poczytności! ;p

pamfleciarz: Masz CAŁKOWITA rację.

Ale JA napisałem NIEME "H"!, Polacy nie potrafio czytac niemych liter! :)

Czy ty wiesz jak powinno się poprawnie pisac :

HERBATA?

jeżeli z cytryną to zawsze :

CHERBATA!

a jezeli bez to:

TEA!
-
Gość: MalyRycerz, *.eranet.pl
2008/04/23 18:11:00
to jest śmieszne co piszesz Arturze naprawdę śieszne, dokładnie pisałeś swoją formę zachowania - nie podajesz żadnych rfaktów które mobłyby potwierdzić twoją tezę o zdemoskowaniu oficerów przez Macierewicza. Dyskutujemy akurat o tym a ty wracasz do C czyli do Ekwadoru kiedy akurat omawialismy inne punkty między sobą.

Zapewniam cię 99% wykształciuchów w Polsce wierzy, że przecie UE jest tylko ciemnota i Radio Maryja.

Spróbuj znaleźć kogoś rozsądnego, którego dopuszczą wogóle do głosu. Oczywiśćie oszołoma który będzie coś chrzanił o Żydach w UE puszczą na pierwszą stronę w Wyborczej czy iw Dzienniku czy nnych mediach i wyśmieją, ale do rzeczowej dyskusji z inteligetnymi przeciwnikami nigdy nie dopuszczą wierz mi. My nie istniejemy dlatego to tak podkreślam ciągle. I nie pisz w liczbie mnogiej bo nie reprezentujesz wszystkich wykształciuchów na forum razem wziętych:)-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 18:12:33
rl-nd
2008/04/23 17:46:02
@AmPol
O ja biedny, juz pojalem. Ty sie czepiasz slowa ecuatorianos.

A jakie jest prawidlowe ?
Bo, wiesz, sprawdzilem ile stron wyrzuca Google dla hasla:
"ciudadanos ecuatorianos" i wychodzi powyzej 500000
(m.in. www.fulbright.org.ec/ciudadanosecuatorianos.htm
www.presidencia.gov.ec/noticias.asp?noid=13265
www.consuladoecuadorsj.com/pag/visa_a_ecuatorianos.htm
www.adn.es/ciudadanos/20070812/NWS-0603-ecuatorianos-inmigrantes-salud-mejor.html)

a dla takiego np. hasla "ciudadanos ecuadorianos" wychodzi raptem ... 25

Co mowiles na temat uczenia sie jezyka ?

I jak w koncu bedzie, odpowiesz mi na pytanie ? Ta strona potwierdza czy zaprzecza tezie Cejrowskiego (tej nr 1) ?

CZŁOWIEKU!

Ile ty masz lat?

Czy TOBIE trzeba NARYSOWAC BARANKA, bo taki masz FOKUS ze innaczej nie widzisz?
z powyższego postu:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Qr WA! Dosłownie SŁOWO W SŁOWO!

(Listado) Lista (de países) krajów (que requieren) do których wymagana jest (visa) viza (a) od (ciudadanos ecuatorianos) obywateli ecuatoryjskich .... (ecuatorianos) :)

(Aktualizacja z dnia 1 luty, 2008)
Estados Unidos de América
Stany Zjednoczone Ameryki!"

Ponjał ?

Czy nadal mam ci narysowac BARANKA?
-
2008/04/23 18:41:43
AmPol napisał:
Jestem spoko jak skórka na kutasie (przed wyprasowaniem)! o.O Co to ma znaczyć?
Obawiam się, że mamy tutaj do czynienia z czystą formą trollingu. Parę info dla zainteresowanych:

Jak rozpoznać trolla? Jakie są jego działnia?

Trolle siedzą na forach nie tylko w jednym celu. Czasem rejestrują się wyłącznie w celu reklamowania swojego wytworu, czasem żeby wzniecać kłótnie lub po prostu zaśmiecać rozmowy z czystej złośliwości.

Typowe działania:

* zakładanie tematów w złych działach i to po kilka na raz
* pisanie wielu bezsensownych wypowiedzi w krotkim czasie * używanie wykrzykników, znaków zapytania lub emotek w ilościach większych niz to potrzebne * niestosowanie się do zasad interpunkcji, ortografii * "olewanie" uwag innych, nieliczenie sie z czyimś zdaniem * proszenie o cracki, seriale i nielegalne oprogramowanie
* agresywne odpowiedzi na zwrócenie uwagi * nieużywanie wyszukiwarek dla rzeczy najbardziej nawet trywialnych oraz zakładanie wątków przed sprawdzeniem czy już istnieją

Jak pokonać trolla? Po prostu nie dać się wciągnąć w dyskusję. Sławne: nie polemizuj z idiotą, bo ten najpierw sprowadzi cię do swego poziomu i sam wygra w dysuksji.

Propozycja? Outujemy drodzy Państwo! Trolle są niereformowalne. Po co tracić siły na rozmowę i wyjaśnianie? Słonce świeci, ciepło jest, więc wara od klawiatur! ;)
-
2008/04/23 18:43:50
eh parę spacji, wcięć i enterów mi pozjadało. Mam nadzieję, że powyższy kom jest w miarę czytelny. :)


Pozdrawiam
-
Gość: , *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 18:46:59
pamfleciarz

Co to ma znaczyć?
PROSTE!

Ze jesteś po prostu jednym z niedorosłych IDIOTÓW.

Obawiam się, że mamy tutaj do czynienia z czystą formą trollingu.
Parę info dla zainteresowanych:

Jak rozpoznać trolla? Jakie są jego działnia?

Trolle siedzą na forach nie tylko w jednym celu. Czasem rejestrują się wyłącznie w celu reklamowania swojego wytworu, czasem żeby wzniecać kłótnie lub po prostu zaśmiecać rozmowy z czystej złośliwości.

Typowe działania:

* zakładanie tematów w złych działach i to po kilka na raz
* pisanie wielu bezsensownych wypowiedzi w krotkim czasie * używanie wykrzykników, znaków zapytania lub emotek w ilościach większych niz to potrzebne * niestosowanie się do zasad interpunkcji, ortografii * "olewanie" uwag innych, nieliczenie sie z czyimś zdaniem * proszenie o cracki, seriale i nielegalne oprogramowanie
* agresywne odpowiedzi na zwrócenie uwagi * nieużywanie wyszukiwarek dla rzeczy najbardziej nawet trywialnych oraz zakładanie wątków przed sprawdzeniem czy już istnieją

Jak pokonać trolla? Po prostu nie dać się wciągnąć w dyskusję. Sławne: nie polemizuj z idiotą, bo ten najpierw sprowadzi cię do swego poziomu i sam wygra w dysuksji.

Propozycja? Outujemy drodzy Państwo! Trolle są niereformowalne.
Po co tracić siły na rozmowę i wyjaśnianie? Słonce świeci, ciepło jest, więc wara od klawiatur! ;)
__________________________________________________________________
TO MAM NADZIEJE ZE JUZ PRZESTANIESZ ZAŚMIEC to FORUM!

Don't FEED that TROLL!

See YOU NEVER!
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/23 18:56:46
mniej jadu czlowieku
-
2008/04/23 19:21:55
@AmPol
Tak narysuj mi baranka.
Wyjasnij bardziej lopatologicznie. Dlaczego link
www.mmrree.gov.ec/mre/documentos/servicios/visas/exi_visa_ec.htm
ma byc wedlug Ciebie potwierdzeniem tezy Cejrowskiego "Ekwadorczycy nie potrzebuja wiz do USA", podczas gdy jest jej zaprzeczeniem.

Myslalem ze czepiasz sie slowa "ecuatorianos", ale wychodzi na to ze czepiasz sie aby czepiac. No chyba ze naprawde boli Cie ze tak wlasnie po hiszpansku tlumaczy sie Ekwadorczyk (bo niestety, agencje rzadowe kraju Ekwador wiedza lepiej jak nazwac swoich obywateli w swoim jezyku urzedowym).

A lat mam odpowiednio, masz jakies kompleksy z powodu wieku ?
-
xdevx
2008/04/23 19:32:21
Wywieszam białą flagę MałyRycerzu. Nie dlatego, że siła Twoich argumentów była duża, ale dlatego, że po prostu w ogóle nie piszesz na temat. Argumentów z Twojej strony było zero... Na żaden zarzut nie odpowiedziałeś. Jedyne co potrafiłeś napisać, to odpowiedź do WSI - sprawy, której efekty (jeśli w ogóle) poznamy dopiero za wiele lat. Tutaj też potrafiłeś jedynie powiedzieć: nie, bo nie, oraz podeprzeć się fachowcami z Zachodu tyle, że nie podając żadnych konkretów (kto? kiedy? gdzie?).

Poza tym, nie manipuluj. Dyskusja była ogólnie o UE i o rządach PiSu (tak jakoś wyszło, a miało być o Ekwadorze), a nie o WSI.

Nieważne zresztą. Ja kapituluję. Chylę czoła przed żelazną logiką oraz niezachwianym intelektem i kończę: nie ma co ciągnąć bezsensownego wątku.

Pozdrawiam, życzę miłych dalszych podróży i bardziej cierpliwych dyskutantów w przyszłości (choć nie wiem, czy znajdziesz takich...),
Artur
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 19:39:37
rl-nd
2008/04/23 19:21:55
@AmPol
Tak narysuj mi baranka.
Wyjasnij bardziej lopatologicznie. Dlaczego link
www.mmrree.gov.ec/mre/documentos/servicios/visas/exi_visa_ec.htm
ma byc wedlug Ciebie potwierdzeniem tezy Cejrowskiego "Ekwadorczycy nie potrzebuja wiz do USA", podczas gdy jest jej zaprzeczeniem.

Myslalem ze czepiasz sie slowa "ecuatorianos", ale wychodzi na to ze czepiasz sie aby czepiac. No chyba ze naprawde boli Cie ze tak wlasnie po hiszpansku tlumaczy sie Ekwadorczyk (bo niestety, agencje rzadowe kraju Ekwador wiedza lepiej jak nazwac swoich obywateli w swoim jezyku urzedowym).

A lat mam odpowiednio, masz jakies kompleksy z powodu wieku ?

Człowieku ty NIC NIE POJMUJESZ!

Jakie ty masz wykształcenie?

Doktorat z mycia samochodów?
-
Gość: MalyRycerz, *.eranet.pl
2008/04/23 19:49:44
Ja nie potrzebuję takich dyskutantów, można sięgnąć po numer Dziennika albo WYborczej że czytać takie schematy i tego typu argumenty.

kończę temat i zmykam to ostatni mój post:) miłego wieczoru
-
Gość: apapa, 41.211.238.*
2008/04/23 19:56:01
Co do wiz do Rosji: kiedyś była pieczątka AB na wyjazdy służbowe. Ja pojechałem tam w kwietniu 2005 i dotąd mam w paszporcie wklejoną normalną WIZĘ
-
Gość: peer, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/04/23 20:28:17
Ampol, dziecko drogie:

"zróbmy to uczciwie

40% + VAT! (22% ?) = 62%

A on jako przedsiębiorca (wspominał, że prowadzi jakąś działalność) płacilby 19%.
Nie wiem, jakie są podatki w Ekwadorze, więc na ten temat nie będę się wypowiadał.

19% + VAT! (22% ?) = 41%"

1. Jak widać ty się nawet nie orientujesz, że 40 % stawki podatku dochodowego i 22 % podatku VAT płaci się od nie od jednej i takiej samej podstawy, a od kompletnie innych podstaw. Nie płacisz przecież 22 % VATu od swoich dochodów. Tak więc te twoje 62 % czym ma być? Procentem od twoich dochodów, które zabiera państwo, czy procentem od ceny piwka, które ci państwo kradnie?
2. Nie ma w Polsce nikogo (i powtarzam nikogo) kto płaciłby te 40 % od swoich dochodów z tytułu podatku dochodowego, zawsze jest to mniej. A dlaczego? Bo podatek dochodowy nie jest podatkiem liniowym, a progresywnym. Kiedyś może zrozumiesz.
-
Gość: Aga, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/23 20:39:52
Lubiłam Cejrowskiego (choćby za to, że tępił lewactwo jak robactwo), ale po występie w Radiu Wrocław sięgnął poziomu Frytki, z którą niegdyś przeprowadzał wywiad. Zastanawiam się tylko, co chciał w ten sposób osiągnąć. przecież te informacje są łatwe do zweryfikowania. Nie żyjemy w czasach Marco Polo, który mógł pisać sobie bzdury o Dalekim Wschodzie, bo przeciętny Europejczyk i tak nie miał szans, by kiedykolwiek tam dotrzeć... Zastanawiam się tylko, jakie były motywy pana WC? A może to choroba (pomrocznośc jasna lub wirus filipiński)?

A blog bardzo ciekawy, szacunek!

I komentarze też ciekawe (AmPol spikający po ponglishu - bezcenne!!!)
-
andsol-br
2008/04/23 21:40:35
@MałyRycerz: Piszesz coś takiego: Homoseskualizm też był oficjalnie uznawany za chorobę i z medycznego punktu widzenia jest chorobę a tylko poprawnie-polityczne głosowanie w światowej organizacji zdrowie przy niewielkiej większości głosów i wielkim międzynarodowym nacisku wykreśliło go z listy chorób. W innym momencie twierdzisz, że nie jesteś Cejrowskim. Rozumiem, ja też bym się bronił przed takim posądzeniem. Ale Twojej opinii czemu inaczej dziś widzą homoseksualność Cejrowski by się nie powstydził. Więc będę Cię cenił dokładnie tak jak cenię Cejrowskiego. Przy okazji, mówienie od rzeczy nie jest chorobą, lecz miewa przyczyny genetyczne. Tylko tyle powiem tu w poprawny politycznie sposób.
-
Gość: , *.aster.pl
2008/04/23 22:03:28
No cóż. Kasa, misiu, kasa. Cejrowski nie chce płacić podatków w Polsce, co przyznał w wywiadzie przedrukowanym w Angorze. Udawał patriotę, a dla kasy jest gotów zrzec się przynależności do społeczeństwa polskiego.
-
tierralatina
2008/04/23 22:32:58
Bardzo prosze o przeniesienie sporow dotyczacych polskiej polityki, czy struktur UE na inne fora. To jest blog poswiecony Ameryce Lacinskiej i chcialbym, aby takim pozostal.
-
xdevx
2008/04/23 22:58:38
Przepraszam jak najmocniej, TierraLatina! Poniosło mnie...

Pozdrawiam,
Artur
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/23 23:05:32
Tierra ... wyczysc prosze to forum i wywal te wszystkie posty ktore sa nie zgodne z tematyka forum.

No hard feelling brah!
Thanks!

PS.

Niektórzy szczególnie ci nie znajacy języków doili zdechła krowę!

Całe szczeście ze ta dyskusja nie skończyła sie na żydach!

To nastepny ulubiony temat wielu furnikowiczów!-
2008/04/23 23:10:14
@AmPol
No wiec dlaczego nie potrafisz wyjasnic mi czego ja nie pojmuje ?
Prosilem abys wyjasnil lopatologicznie, nie jestes w stanie. Ciagle zamiast baranka, rysujesz pudelko (uzywajac Twojej przenosni).
Ublizasz i krzyczysz, zamiast zbic moje pytanie trzezwymi argumentami.
Nie chce tego ciagnac, nie bede karmil trolla.

PS. Zycze Ci aby Twoja skorka zawsze byla spoko, nawet przed wyprasowaniem.

-
2008/04/24 00:36:46
cejrowski jaki jest kazdy widzi
---
kolinfo.blox.pl/html
-
Gość: kani, *.eastwest.com.pl
2008/04/24 00:57:45
Mały Rycerzu, piszesz, że jesteś odmieńcem, kimś o innych, antyunijnych, poglądach i dlatego wszystkie wypowiadające się tu wykształciuchy są przeciw tobie i Wojtusiowi C. Są nietolerancyjni wobec takich jak wy. Do tego niekulturalni. Czy twoje wypowiedzi są takim wzorem kultury? Szacunku dla interlokutora?
Oprócz tego masz barbarzyńskie poglądy - to najbardziej rozsierdza. Twoje i Wojtusia C. poglądy na ludzi z zaburzoną orientacją seksualną przypominają zachowania ludzi sprzed kilkudziesięciu lat kiedy to powszechnym wstydem w rodzinie było dziecko posługujące się lewą ręką. Jakich tortur dopuszczano się wobec tych dzieci by je "dobrze wychować". Dziś to po prostu "zakłócona lateralizacja". Nie jest dla nikogo wstydem. A dla ciebie? Masz coś przeciwko mańkutom? Co ty wiesz o zaburzeniach orientacji seksualnej? Może to plan boży, że od tysięcy pokoleń stanowią ciągle ten sam odsetek populacji? Jesteś w tej sprawie takim ignorantem, że uważasz, jak dawni rodzice mańkutów, że wszyscy Homo to zdemoralizowani wszetecznicy. ŹLI LUDZIE!!! Tępić ich żywym ogniem! Cieszę się jednak, że rozumu masz tyle, iż wypierasz się przynależności do Wielkij Rodziny Radia Maryja! A co sądzisz o innych Wielkich Ojcach Kościoła jak miłosierny Torquemada? A wiesz co o tolerancji myśli bożyszcze młodzieży znad Lednicy, o. Jan Góra? "To największe zło, które zniszczyło łacińską kulturę Europy! Naszą Matkę Kościół Katolicki! To zgoda na szerzące się pogaństwo! To spustoszenie w głowach młodzieży. To obraza Boga Jedynego!!!" Takiej tolerancji się domagasz? Rycerzyku W Świetlistej Zbroi?
Dla ciebie LAICKOŚĆ Unii jest tak przerażająca! Chcesz by Polska była Iranem Europy, a tacy jak ty i Wojtuś C. (wzorem Joanny D'Arc) bronilibyście jej przed poganami. LAICKOŚĆ to coś innego niż LEWICOWOŚĆ. Prawo własności to ciągle święte prawo w Unii - odwrotnie niż w światopoglądzie lewicowym. Może coś pamiętasz z nauki historii w podstawówce? Chodzi mi o Imperium Rzymskie. Czy dostrzegasz, jak przebiegał rozwój społeczeństw, które ono obejmowało? Zunifikowane prawo, administracja, handel... To dlatego do dziś nie nadążamy za tymi krajami. Jesteśmy warchołem pełnym dewocji i anarchii. W takim społeczeństwie gwiazdami są tacy jak Wojtek C., medycyna alternatywna i gusła zastępują medycynę, a patriotyzm tym większy im bardziej paranoiczny!!!
-
Gość: Stanislaw Tyminski, 64.201.63.*
2008/04/24 06:42:01
/ ----- Original Message ----- From: stan tyminski To: Wojciech Cejrowski Sent: Friday, January 04, 2008 9:58 PM
Subject: RE: Film o Iquitos


Panie Cejrowski:
Odpowiem Panu, bo jest szansa. ze Pan sobie nawet nie zdaje sprawy jak bardzo Pan niszczy ludzi i tym samym samego siebie:
1. Nie przyjechalem do Iquitos "bez niczego" bo majac 33 lata zainwestowalem tam ponad milion dolarow (PO PODATKU) ciezko zarobionych pieniedzy w Kanadzie.
2. Nie zainstalowalem anten na czyichs dachach ale na swoim - inwestycja w sprzet i satelitarne anteny byla za duzo aby ryzykowac zmiane lokalu - budynek kosztowal wtedy $150,000.
3. Anteny nie sa sa z siatki i drutu ale precyzyjnie zlozone z czesci aluminiowych - owczesny koszt anteny 10-metrowej $75,000, 7.5 metrowej $50,000 - import z Miami
4. To nieprawda ze pracowalem bez licencji - stoczylem wielki boj z rzadem w Limie o licencje bo chcieli utrzymac Iquitos jako glupie zadupie jak komunisci wiele miast w Polsce. W 1982 roku stoczylem o swoja licencje telewizji kablowej wielki boj z rzadem federalnym w Limie i szczesliwie odwolali zakaz transmisji, ktory juz zostal wydany.
5. To nieprawda ze nie placilem za oprogramowanie. Pierwsze kanaly byly nagrywane w Miami na tasmach duzym kosztem i importowane co miesiac do Iquitos. Kiedy tylko pokazaly sie sygnaly kanalow kablowych takich jak HBO czy Discovery to zaraz zostaly podpisane kontrakty za duze pieniadze.
6. To nieprawda, ze w Iquitos nie placi sie podatku od dochodu - to miasto ma najostrzejszy urzad skarbowy w Peru, ktory przez domiary i kary lekka reka usmiercil wiele dobrych firm.
7. Tylko Pan i ludzie z bylego sztabu wyborczego Lecha Walesy mowia ze mam "dziwne oczy" - ale przeciez to nos mam krzywy po bojkach w Polsce. Niech Pan spojrzy w lustro - to musi byc straszne co Pan widzi.
8. Jestem profesorem Nadzwyczajnym Univerytetu Amazonii Peruwianskiej UAP oraz Univerystetu Partykularnego Iquitos UPI ale o tym Pan nie wspomnial bo jak facet, ktory ma "dziwne oczy" moze miec takie tytuly?
Zrobil Pan ze mnie w swoim programie golca i zlodzieja, ktory psim swedem zalozyl telewizje kablowa gdzie ludzie nie mieli telefonow. A juz wtedy misto I quitos mialo bardzo nowoczesna centrale telefoniczna Philipsa. Po Pana programie dla wielu jestem zlodziejem, ktory nie placil za licencje telekomunikacji i nie placil za programy telewizyjne. Pozatym jako oszoloma, ktory ma "dziwne oczy". Jesli Pan sobie nie zdaje sprawy z tego co Pan robi to chyba dlatego ze byl Pan wychowany za komuny gdzie takie programy byly norma.
Za miesiac pokaze Pana film 300 gosciom na moim balu urodzinowym w Iquitos z narracja po hiszpansku, jako ostrzezenie, ze nie mozna ufac obcym, a szczegolnie Polakom wychowany w Komunie. Mowi Pan ze Pan kocha Iquitos a nawet Pan nie wspomnial ze najwieksza wartoscia tego miasta to ludzie. Mieszanka genetyczna krwi europejskiej z indianska stworzyla miasto gdzie ludzie maja ogromne talenty a przede wszystkim wspaniala kulture. Ja tych ludzi wzbogacilem dajac im 40 okien na swiat - 40 kanalow telewizji kablowej. Wielu przez to wyjechalo w swiat, gdzie maja dobre posady. Ale Pan widzi tylko biede na obrzerzach miasta i tylko to pokazuje. Nic wiecej Pan nie chce Pan widziec tylko te biede i brudy? A biedy na obrzerzach Warszawy Pan nie pokaze?
Mnie wychowano w moim "bialym" domu w Polsce tak abym nidgy nikomu nie robil krzywdy i nie przepraszal za swoje czyny. To mnie trzyma w interesach do tej pory. Ale Pan niestety nie zdaje sobie sprawy jak Pan krzywdzi ludzi. To nie jest jak Pan to napisal sarkazm ale tendencyjnie klamliwe ponizanie ludzi dla swoich wlasnych korzysci. Swoim programem zrobil Pan krzywde mnie i miastu Iquitos. A za to czeka Pana surowa kara. S.P. pisarz i dziennikarz Roman Samsel, ktory podobnie jak Pan "nieswiadomie" mnie krzywdzil swoja tworcza chaltura umarl w ogromnych bolesciach na raka dwunastnicy, czego ja nikomu nie zycze.
Stanislaw Tyminski

-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/24 12:33:22
Panie Tyminski niech pan wezmie te prywatne spory pomiędzy Cejrowskimi a panem po Amerykańsku prosto do sadu, przez swoją email:
stantym@hotmail.com albo na strone Cejrowskiego:

www.cejrowski.com .

To nas na prawde nie obchodzi!

A po za tym niech pan zniknie z ta strona internetowa:

www.rzeczpospolita.com bo robi pan z siebie tylko klowna szukajacego cyrku z prostokatna areną!

po za tym niech pan nas nie obrażaswoja idiotyczna "Dotkryna Podboju Swiata przez Imperium USA", to typowy komunistyczny poglad na świat!

Pan sobie doskonale zdaje sprawę jak bardzo Pan niszczy ludzi przez swoją anty Amerykańska Antyimperialistyczna propagandę, Cejrowski to anioł przy pańskim popychaniu światowej lewicowej propagandy i pańskim pier dzieleniu!

Obraza pan swoimi idiotycznymi wywodami "Dicka" i Georga a sam pan się ukrywa w Bushah.

www.informacje.int.pl/downloads.php?cat_id=1&download_id=1

www.informacje.int.pl/downloads.php?cat_id=1&download_id=12

www.informacje.int.pl/downloads.php?cat_id=1&download_id=13

piepszy pan głupoty o amerykańskim imperialiżmie siedząc pół dupkiem w komunistycznej Canadzie.

W polsce polacy nadal żyjąc w swoich snach, myślą kategoriami CIEMNOGRODU, z którego im trudno sie wyleczyc po tylu latach ogłupiania i rządów komuny, a teraz znów komuna wróciła do władzy!

NIE popieram Cejrowskiego, jego styl na bosaka przez świat dojac krowy mi nie odpowiada, ale mnie to nie przeszkadza że on ma innych zwolenników w Ciemnogrodzie. Traktuje Cejrowskiego jako SATYRYKA, i KOMEDIANTA, a nie jako człowieka który skłamal!

On zrobił kilka bardzo ostrych aluzji, których CIEMNOGRÓD nie wyłapał!
Odnośnie pana idiotymów:
www.transduction.com/stanpdf/doktryna.pdf

www.transduction.com/stanpdf/sorospol.pdf

To czas najwyzszy aby nie powtarzał pan też swoich idiotyzmów o imperialiźmie Amerykańskich firm:
Haliburton, Bechtel, Exxon, Chevron.

Dużo rzeczy w zyciu widziałem, ale takich prowokacyjnych idiotyzmów jak pańskie bzdury nigdzie indziej nie czytałem.
Zalewa pan tylko ogłupionych "polaczków" swoją propagandą!
-
Gość: kani, *.eastwest.com.pl
2008/04/24 22:02:52
...H....R....j....t
...A....y....e....a
...L....c....s....m...?
...O...e....t
.........r....e
.........z....ś
.........u
.
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/24 23:31:27
Oświadczam, że nie udzieliłem "Dziennikowi" wywiadu - pisze na swojej stronie internetowej Wojciech Cejrowski. Wywiad ukazał się w środę. Cejrowski pisze, że rozmawiał z jego autorem, Michałem Karnowski, ale prywatnie.
Karnowski odpowiada, że dysponuje nagraniem potwierdzającym, że rozmowa była wywiadem.


Karnowski napisał, że wywiad nie został autoryzowany. Napisał też, że w Cejrowski powiedział mu o nagłośnionej w mediach sprawie jego rezygnacji z polskiego paszportu.
Niedługo wyjeżdża o Ekwadoru i że za rządów PiS-u kupił tam już ziemię - czytamy w "Dziennku".

"Tekstu p. Karnowskiego nie czytałem, ale z relacji wiem, ze jego treść nie oddaje moich myśli, ani przekonań" - pisze Cejrowski.

"Wychodzi na to, ze Dziennik nie jest gazetą codzienną, tylko kwartalnikiem i nie publikuje newsów, tylko fikcję literacką" - ocenia.

Na łamach Dziennika.pl Michał Karnowski odpowiedział Cejrowskiemu, że do wywiadu jednak doszło, a dowodem tego ma być nagranie. - Panie Wojciechu, pakuję właśnie do koperty kopię nagrania magnetofonowego zawierającego nagranie mojej wtorkowej rozmowy z Panem. Za kilka dni dostanie pan tę przesyłkę. Zapis wywiadu, w sumie zajmujący około kwadransa, zaczyna się od słów: "Dzień dobry, tu Michał Karnowski z "Dziennika". Dziękuję, że zgodził się pan na ten wywiad." - pisze Karnowski.

Według Karnowskiego rozmowa miała się skończyć stwierdzeniem, że zadaje głupie pytania i nie słucha odpowiedzi, więc "autoryzacja będzie możliwa w czwartek. Albo i nie." - W tej sytuacji redakcja zdecydowała się na publikację wywiadu nieautoryzowanego, ale dokładnie i precyzyjnie spisanego, co uczciwie zaznaczyliśmy - pisze Karnowski.


wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5152579.html


-
Gość: MalyRycerz, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/04/25 17:32:11
do kani:

ja nie mam siły rozmawiać z ludźmi ograniczonymi, wcale nie wszyscy są przeciwko mnie, bo żyję w świecie gdzie otaczają mnie ludzie o podobnych na szczęście poglądach, zresztą mam taką zasadę że z głupkami się z reguły po prostu nie zadaję

w swoim poście potwierdzasz tylko głupawe stereotypy, wyczytane w Wyborczej albo obejrzane w TVN, czy wy naprawdę nie potraficie wyjść poza te 2 media???


Ogłądałeś ostatnio prrogram Pospieszalskiego, na świecie jest wiele przykładów, że homoseksulizm został wyleczony. Ktoś kto uważa że to choroba nie znaczy że tych ludzi nienawidzi czy nie szanuje. Chrześcijanin jest nauczony szaniować każdego chorego, to za rządów komunistycznej lewicy i nacjonalistycznej lewicy czyli nazistów prześladowano homoseksualistów. Prawdziwy konserwatywny liberał którym jestem nigdy nie będzie prześladował żadnego homoseksualisty. Oczywiście poziom dyskusji w twoim wydaniu i innych tutaj jest jak nie A to B. Jak nie czarne to białe. Taki świat nie jest i jest coś pomiędzy. Jestem przeciwko nachalnej homoseksulanej propagandzie, w szkołach, jestem przeciwko polityczno-poprawnym głosowaniom za tym co jest choroba co nie. Stwierdziłem fakt odbyło się w 1991 w Światowej Organizacji Zdrowia i pod wpływem nacisków i głosowania wykreślono homoseksualizm z listy chorób. Co nie znaczy że ktoś kto jest chory musi się leczyć. Po prostu dla mnie to jego prywatna sprawa. Niech sobie po prostu, robi ze swoim życiem co mu się podoba ale to czy z kimś się kocha po francusku po hiszpańsku, czy robi anal z kobietę czy preferuje wsadzanie członka do tyłka faceta to jest prywatna sprawa każdego i nie musi mi o tym opowiadać w programach telewizyjnych ani demonstrować tego na ulicy. Albo spotykać się jeszcze w tej sprawie z dziećmi w szkołach. Jest wiele przykładów wyleczenia ale jakoś się je wszystkie przemilcza w USA czy nawet w Holandii, ale dla mnie nie może być to przymusowe i nie można tego przedstawiać dzieciom jako fajną alternatywę.

He he polska drugim Iranem, tak tak ja jestem za tym. W Unii Europejskiej w ramach tolerancji zabrania się ustawiać choinki w szkołach bo to symbol religii chrześclijańskiej w tym samym czasie co chwila powstaje nowy meczet i jak coś napisze przeciwko wylatuje w powietrze albo jest rażony nożem przez jakiegoś Araba.

Unia zajężdża lewicowośćia na 100000 km i laickość jest tego elementem, odcinanie się od chrześcijańskich korzeni europy, promocja homoseksualizmu, ale jest coś gorszego

Parlament Europejski z obużeniem przyjął propozycję pani premier Łotwy aby komunizm uznać za ludobójstwo. Bo 100 mln ofiar komunistów na świacie nie jest tego wartych.
5 milionów zamordowanych Ukrainców w latach 30-tych przez Stalina w czasie wielkiego głodu jest mniej wartych niż 6 milionów zamordowanych Żydów.

Na terenie Unii Europejskiej zabronione są partę nazistowskie i dzięki bogu ale swobodnie działają partie komunistyczne i nikt ich przedstawicieli nie wsadza jak nazistów do więzienia, ba we Francji czy we Włoszech partia komunistyczna często współtworzy rząd.

W Unii Eurpejskiej zamyka się Pinoche w więzieniu, który według różnych źródeł odpowiedzialny jest za śmierć (czesciowo w walkach ulicznych, częsciowo wskutek morderstw) według różnych źródeł za śmierć od 3 tysięcy do 15 tysięcy ludzi, gdy tymczasem przyjażnie przyjmowani są w Unii Europejskiej przedstawiciele Chin, mordujący rocznie więcej osób, lub np czczony jest Che lub Castro gdzie wskutek dysktury komunistycznej samych zabytch w czasie ucieczki z Kuby szacuje się na około 80 tysięcy (liczbę podaję z pomięci). A różnica jest taka ze Chile jest jednym z bogatszych państw Ameryki Łacińskiej a na Kubie panuje straszliwa bieda.

Unia Europejska jest przesiąknieta lewicowaścia że już mi się nie chce pisać tu tak oczywistych rzeczy i podawać tu jeszcze 100 znanym mi przypadków dlaczego tak jest.


-
2008/04/25 18:05:46
@AmPol: Ale post Tierralatiny nie dotyczyl wywiadu (czy tez moze "nie-wywiadu") Cejrowskiego dla Dziennika, ale wywiadu jakiego udzielil (i ktorego mozna wciaz posluchac) Radiu Wroclaw.
-
Gość: AmPol, *.gdynia.mm.pl
2008/04/25 22:17:33
latinbrand

"@AmPol: Ale post Tierralatiny nie dotyczyl wywiadu (czy tez moze "nie-wywiadu") Cejrowskiego dla Dziennika, ale wywiadu jakiego udzielil (i ktorego mozna wciaz posluchac) Radiu Wroclaw."

Jeżeli CEJROWSKI nie udzielił wywiadu toNIE mozna go posłuchac!

dot.com!

Powiedz MI dlaczego wiekszosc Polaków to idioci?

To Michał Karnowski popełnił przestępstwo, sugerujac ze Cejrowski udzielił wywiadu!

Po za tym Cejrowski to komic, to SATYRYK, a barany nie rozumieja przenośni i abstraktów artystycznych które byc moze uzywał aby sarkastycznie wypowiedziec sie o Polskim CIEMNOGRODZIE!

Nie widzę zadnego powodu aby ten temat kontynuowac.

NIE BYŁOWYWIADU.

PS.

Czy pogawedki przy półlitra to wywiad?
-
Gość: Momma, *.net.autocom.pl
2008/04/26 14:27:26
Komentarz Tierra dotyczyl wywiadu, ktory mial miejsce w Radio Wroclaw i byl przeprowadzony przez pania dziennikarke, nie pana K.zDziennika/to zupelnie inna historia, podejmowanie tego tematu w polaczeniu z wywiadem w Radio jest pomylka. To co powiedzial pan WC i co moglismy uslyszec skomentowal niezwykle celnie Tierra, to co mialo miejsce w Dzienniku, no coz kwestia dziennikarskiej uczciwosci..

Nie mam zamiaru kometowac tego co mialo miesce na lamach Dziennika, za to sprawa wywiadu w Radio jest bardzo przykra - po raz kolejny pan WC, ktorego podziwialam do tej pory za konsekwencje/choc pogladow nie podzielam/udowodnil, ze bycie "katolem" do niczego poza krzykiem, ze nim jest, go nie zobowiazuje/a b.mi szkoda,bo dla mnie osobiscie zobowiazuje/. Klamstwo jest klamstwem, do czego odnosil sie b.rzeczowy tekst Tierry, a chamskie i napastliwe potraktowanie dziennikarki przerpowadzajacej z nim wywiad jest chamstwem.. co mnie zniesmaczylo kompletnie.

Wiec umowmy sie kiedy mowimy o Dzienniku, a kiedy o wywiadzie w Radio/ktory to jest poczatkiem i powienien byc meritum dyskusji.. A nie mowmy, ze tego wywiadu nie bylo.
-
Gość: Momma, *.net.autocom.pl
2008/04/26 14:42:19
www.prw.pl/articles/view/6229/cejrowski-o-rezygnacji-z-obywatelstwa-rp-i-zczolganiu-frytki).%3Cbr%3E   

to jest link do fragmentow!!! wywiadu z Radio Krakow udzielonego p.Elzbiecie Osowicz, pomijajac komentarz dot.programu z Frytka/tu dla mnie wypowiedz WC ma sens, sa fragmenty wypowiedzi, co do ktorych odnosi sie Tierra

Zycze Wszystkim dyskutantom pieknego weekendu - u mnie niesamowite slonce za oknem
pozdrawiam

-
Gość: Momma, *.net.autocom.pl
2008/04/26 14:46:14
Radio Wroclaw, przepraszam za pomylke ;-)
-
Gość: mk, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/27 00:10:33
co wam powiem to wam powiem ale wam powiem - nagle sie zrobilo wielkie halo w okol osoby pana Cejrowskiego. kazdy chce cos zyskac na tym teraz. facet co chcial to zrobil. ja lubie jego programy - pokazuja rzeczywistosc. a co on mowi to juz jego sprawa. fajnie to robi.
-
Gość: agu1975, *.euro-net.pl
2008/04/29 23:23:40
A któż Wam każe Cejrowskiego oglądać, czytać, słuchać??? lLudzie! Najpierw więcej samokrytycyzmu dla samych siebie miejcie!
-
2008/04/30 00:43:03
@agu1975: Dzieki Bogu nikt nie kaze. I nikt na szczescie tez nie zabrania o nim dyskutowac. A skoro Ty lubisz jak ktos Ci wode z mozgu robi, to juz Twoja sprawa. :)
-
didixi
2008/04/30 18:36:03
Niestety, często ludzie z dużą łatwością wysławiania mają też dużą łatwość chlapania jęzorem po daremnicy. Niestety nie mogę się przyłączyć do pochwał Cejrowskiego. Jego agresywna autoreklama - również w książkach - trochę mi przeszkadza. Pozdrawiam!
-
Gość: miguel, 81.219.10.*
2008/05/05 19:27:27
Po pierwsze: Cejrowski rezygnuje z obywatelstwa UE(przede wszystkim), a co niestety za tym idzie, również z polskiego. Nie ma znaczenia czy to będzie na rzecz Ekwadoru, Paragwaju czy innego państwa. Chodzi o sprzeciw wobec biurokratycznego zniewolenia pod hasłem "wolności".
Po drugie: zgadzam sie z jednym z przedmówców, który pisze o subiektywizmie w programach Cejrowskiego; szacunek dla niego, że może mówić tak jak czuje, a nie ja jak mu zagrają państwo wpływowi; nie musi przejmować sie poprawnością polityczna spod znaku Gazety Wybiórczej.
Ja np. nie czepiam się szczegółów w jego wypowiedziach, a staram sie dostrzec przesłanie ogólne, które często zgadza się z moimi odczuciami. Kto nie chce nie musi oglądać.
-
2008/05/05 19:41:28
@miguel: Powiem Ci tak: Cejrowski byl dla mnie w pewnych kwestiach autorytetem. Przeczytalam wszystkie jego podroznicze ksiazki. Ale, wlasnie niestety - byl - juz nie jest. Bo nie lubie gdy ktos mi kit probuje wciskac. A w tym wywiadzie wlasnie to robil. I czar niestety prysl.
I naprawde nie obchodzi mnie czy byla za tym jakas wyzsza ideologia. To co mnie boli, to ze probowal mnie, jako potencjalna sluchaczke, oszukac. I moge tylko dziekowac tierralatinie, ze otworzyl mi oczy.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/06 03:39:58
"Tak jest niestety, w swoich programach Cejrowski tez klamie. Ja nie ogladalam jego programow, ale slyszalam rozmowe dwoch kobiet o tym, ze Cejrowski w programie mowil, ze aby banany dojrzaly zaklada sie na nie prezerwatywy"

A kołchozowe dójki słały do genseków listy, że "Chociaż Sołżenicyna nie czytały to jednak stanowczo się z nim nie zgadzają i potępiają..."

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

SŁUCHAŁ KTOŚ GAWĘDZIARZA, KTÓRY NIE KOLORUJE? JA NIE SŁYSZŁĄEM I NIE USŁYSZĘ NIGDY BO TO NIE MOŻLIWE.
JAK KTOŚ NE CHCE SŁUCHAĆ WC TO NIECH SOBIE POCZYTA ROCZNIK STATYSTYCZNY I BĘDZIE MIAŁ RZECZOWO I PUNKT PO PUNKCIE

BUHAHAHAHAHAHAHAHA
-
2008/05/06 09:52:38
@Gosc: Wiesz, ja widze jednak zasadnicza roznice miedzy "koloryzowaniem", a wciskaniem kitu. Jest ona dokladnie taka sama jak miedzy gawedziarzem, a mitomanem.
-
Gość: , *.kutno.zurt.pl
2008/05/07 12:56:27
Niestety właściciel tego bloga to kompletny idiota, a z takimi sie nie dyskutuje , a zwalczać nie ma po co bo i tak sam polegnie . Popieram , w kazym calu Małego Rycerza i możecie być pewni jest nas więcej, a kto ma racje to tylko czs pokaże.
46 - latka.
-
Gość: lula, *.aster.pl
2008/05/07 13:08:05
"Ogłądałeś ostatnio prrogram Pospieszalskiego, na świecie jest wiele przykładów, że homoseksulizm został wyleczony."


hahahahahah
Cejrowski homoseksualizm da sie tak samo leczyc jak glupote, wiesz? a ponoc glupota jest nieuleczalna

co niestety widac na twoim przykladzie az nazbyt dobrze

nie pozdrawiam
-
2008/05/07 14:06:08
@46-latka z Kutna: Jakie to typowe i maluczkie - gdy nie ma sie argumentow, nalezy obrazic, obrzucic obelgami adwersarza.
Co do jednego masz racje - jest was: niewychowanych, pozbawionych kultury i zdolnosci prowadzenia dyskusji ludzi - wiecej. Niestety.
-
Gość: maq, *.adsl.inetia.pl
2008/05/07 23:21:59
tak tylko na moment
"Cejrowski w programie mowil, ze aby banany dojrzaly zaklada sie na nie prezerwatywy"
Ależ gówno prawda.....Cejrowski powiedział, że jeżeli komuś mamusia dała zielonego banana do pociągu to jeśli chce żeby dojrzał to wystarczy założyć na niego prezerwatywę.
I w godzinę czy dwie jest OK, z powodu zawartości lateksu.
Nie opierajmy się proszę na relacji Babć.
-
Gość: ad, *.ssp.dialog.net.pl
2008/05/21 12:11:43
co z tego. traktujecie jego programy jak programy przyrodnicze a ta sa programy rozrywkowe. chcieli byscie byc tacy jak on. i mu zazdroscicie.
-
tierralatina
2008/05/21 12:28:58
@ad: Nie wiem czy zauwazyles, ale tu nie chodzi o zaden program, ale o wywiad. Jesli nie widzisz roznicy, to juz Twoj problem...
-
2008/05/25 14:00:50
"Kłamstwo - wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z rzeczywistością. Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe."
Def. tak chetnie przez Pana/Pania uzywanego(naduzywanego) slowa zaklada celowe wprowadzenia słuchaczy w bład, a watpie zeby taki był zamiar podróżnika.
P.S. Zastanawia mnie powod, dla którego wypowiedz Pana Cejrowskiego wyzwolila w Panu/Pani tak skrajne emocje. Polecam w przyszlosci neospasmine(dostepna bez recepty) -pomoze w spokojnej, racjonalnej analizie przekazu, umozliwi dostrzezenie alternatywnych rozwiazan,np. Pan Cejrowski nie posiada tak wyczerpujacych inf.na temat Ekwadoru,lub sa one nieaktualne, i szkoda mu bezcennego ATP na ich poszukiwanie(na etepie, w ktorym sa one mu jeszcze zbedne), a poza tym fascynacja,podobnie jak niechec, odbiera mozliwosc dokonania obiektywnej oceny(co zreszta udowadnia Pan/Pani swoim artykułem),ale nie mozna mylic tego z klamstwem!
P.S.S.A Panu Cejrowskiemu gratuluje przedsiebiorczosci, odwagi i członkowstwa w Royal Geographical Society! :o)
Pozdrawiam,
Agata Szawińska
-
2008/05/25 14:35:53
@zuercher: Nie nie wiem co gorsze - klamstwo, czy - w przypadku osoby kreujacej sie na gwiazde i eksperta w dziedzinie podrozy i Ameryki Lacinskiej, tak jak czyni to Cejrowski - niewiedza.
Ja, osobiscie, odebralem to jako brak szacunku wobec sluchaczy, widzow, czytelnikow... Brak szacunku wobec siebie. Bo opowiadanie czegos w radiu, moim zdaniem, jednak zobowiazuje. Jak ktos opowiada bzdury, swiadomie lub nie, niezasluguje na uwage czy szacunek. Zwlaszcza jesli robi to, jak Cejrowski, opryskliwym, nie znoszacym sprzeciwu, tonem.
-
Gość: tilia, *.adsl.inetia.pl
2008/05/28 10:59:02
ulpU:

"Poza tym jeśli chodzi o ostatni punkt powyższej krytyki (związany z aborcją) - to świetnie, że w Ekwadorze w tak rzadkich i szczególnych przypadkach dopuszcza się zabieg. Cejrowskiemu chodzi o ochronę życia, a nie fanatyczną walkę dla samej idei. "


Nie?
Wpis z jego strony...."Przyjdę także po to, by zgłosić obywatelski sprzeciw wobec odbierania życia nienarodzonym; z jakiegokolwiek powodu."

Mowa oczywiscie o marszu zycia. www.cejrowski.com/dziennik/index.php?id=56216126&subpage=2&show_all=&PHPSESSID=fe6596a7211db72ef0f728b2b1ecdc7a


-
Gość: Tomek, 162.27.161.*
2008/05/28 13:43:04
..Mały Rycerzu - niezly nick - rzeczywiście z takimi ludzmi to trzeba walczyć jak rycerz (może Don Kichote byłby bardziej odpowiednim - niestety watpie zeby udało sie kogoś przekonać) ..niemniej jednak gratuluje wytrwałości i rzeczowego zbijania populistycznych argumentow.

pozdrawiam
-
Gość: Marcin, *.1-85.cust.bluewin.ch
2008/05/29 01:03:25
@tomek: ciekawe co nazywasz populistycznymi argumentami? Bo to co mowi Cejrowski, to najwyrazniej zwykle klamstwa, a nie populizm.
-
Gość: Tomasz, *.toya.net.pl
2008/06/04 18:10:36
Podzielam poglądy Cejrowskiego, mógłbym się podpisać pod każdym jego tekstem, pamiętam jego programy WC Kwandrans, to był najlepszy program TV, wyleciał z anteny jak do władzy doszedł żydek i komuch kwaśniewski.
-
Gość: tezTomek, *.chello.pl
2008/06/04 18:31:26
@Tomek: Udowodnione klamstwa tez podzielasz? Gratuluje. Glupoty.
-
Gość: tezTomek, *.chello.pl
2008/06/04 18:54:42
Powyzsze bylo @Tomasz.
-
Gość: Krisssssss, *.nyc.res.rr.com
2008/06/12 00:15:05
Mieszkam w NY, pracuje w biurze i znam paru Ekwadorczykow z pochodzenia rodzicow (bo rodzonych w USA) Ich rodzice bez wyjatku, wszyscy przybyli do USA nielegalnie przez Meksyk. Rozmawialem kiedy z jednym Ekwadorczykiem, ktory tak przyjechal i opowiadal mi, ze dostanie wizy do USA wjego kraju graniczy z cudem. Konsulowie niekiedy nawet nie przyjmuja, bo wiadomo po co jada. Odsetek odmow wizowych przekracza 80%, a nie wynosi 14%(najnowsze dane mozna sprawfdzic w necie) jak u nas. Cejrowski jest chyba ograniczony, jak tak oczywista kwestie wciska ludziom w radiu, przeciez to normalne, ze trzeci swiat ma nikle szanse na dostanie wizy, mniejsze niz my za komuny czy na paczatku lata 90-tych kiedy byl najwyzszy i wynosil niecale 40% chyba 38% jak dobrze pamietam. Az mnie zatkalo, ze ten czlowiek o obcych mi poglaedach wygaduje takie bzdury, ale cenie go jako podroznika.
-
Gość: Krisssssss, *.nyc.res.rr.com
2008/06/12 00:19:58
Majac na mysli "pracuje w biurze" chodzilo mi o to, ze ci Ekwadorczycy pracuja ze mna:)
-
Gość: , *.euronet.net.pl
2008/06/18 20:44:22
cejrowskiemu panbóg nastał do głowy zaniast dać mózg.
-
Gość: Juan_Cortez, *.xdsl.centertel.pl
2008/06/25 22:27:27
P.S. do " Gość: , c180-83.icpnet.pl
2008/04/22 10:08:20
Tak jest niestety, w swoich programach Cejrowski tez klamie. Ja nie ogladalam jego programow, ale slyszalam rozmowe dwoch kobiet o tym, ze Cejrowski w programie mowil, ze aby banany dojrzaly zaklada sie na nie prezerwatywy. WTF? Gdzie tak robia? Przeciez to sie nawet nie oplaca... Po prostu pryska sie je etylenem, ktory jest hormonem roslinnymi przyspiesza dojrzewanie owocow. Uwaga, w ksiazkach ktore pisze sa czesto spisane fakty z ksiazek hiszpanskojezycznych, nienznanych w polsce pisarzy. Szkoda, ze tak wieu ludzi mu wierzy myslac "skoro to poszlo w tv czy radiu to musi byc prawda"..."

Ta osoba która to pisała powinna najpierw grzecznie wypierdolić swoim uszom a potem sobie. JAK SIĘ NIE ZNASZ NA TYM O CZYM MÓWISZ TO ZAMKNIJ MORDĘ! Oglądałem ten odcinek i CAŁKOWICIE O CZYM INNYM MÓWIŁ W.C. Otóż prezerwatywy można założyć na ZIELONEGO banana i od dojrzeje, gdyż prezerwatywy są wykonane z lateksu a on jest naturalnym czynnikiem wywołującym dojrzewanie bananów. Mówił WC że banany fabrycznie opryskuje się chemikaliami co jest zgodne z prawdą. Wojciech Cejrowski zawsze mówi prawdę a jedynie może tylko ją upiększyć.
A ci którzy psy wieszają na WC to po prostu KOMUNISTYCZNE ŚWINIE!
-
Gość: , *.prenet.pl
2008/06/28 23:06:00
fatalny tekts, widać że autor zazdrości talentu Cejrowskiemu
-
Gość: Janina, *.chello.pl
2008/06/29 11:00:39
Prawo autor bloga! Juz po przeczytaniu pierwszej ksiazki Cejrowskiego odnioslam wrazenie, ze kowboj duzo zmysla. Amerki Lacinskiej nie znam, ale jakos nie moglam oprzec sie temu wrazeniu. Mimo, ze czytalo sie to fajnie i pisane jest ze swada i poczuciem humoru.
To celne wypunktowanie klamstw Cejrowskiemu przekonuje mnie, ze moje przeypuszczenia byly prawdziwe. Skoro tyle klamstw w jednej, krotkiej wzpowiedzi, to az boje sie pomyslec ile ich w znacznie obszerniejszych ksiazkach. Szkoda.
-
2008/07/02 20:41:41
Wojciech Cejrowski nigdy nie kłamie. Jeżeli mówi, że wie, ile wynoszą podatki w Ekwadorze, to znaczy, że ma o tym pewną wiedzę. To nie jest typ człowieka, który gada głupoty i plecie bzdury, aby zwrócić na siebie uwagę lub dla jakichkolwiek innych celów. W ogóle po co miałby to robić? On jeździ do Ameryki Południowej już od kilkudziesięciu lat i chyba wie na ten temat dużo więcej niż Wy- ludzie, którzy swoje argumenty opierają głównie na internecie! Jego książki są fascynujące i nie wyczułam w nich ani grama kłamstwa! Są napisane fantastycznie z humorem i klasą. Pan Wojtek jeśli coś mówi, to znaczy, że ma o tym jakieś pojęcie. A ja bardziej wierze Mu niż Wam!
-
2008/07/02 23:27:57
@izoral: Mam nadzieje, ze sie wyglupiasz i to jest zart. Bo nie wierze, ze ludzi az tak latwo oszukac!
-
Gość: Czapajew, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/07/06 18:53:01
Ta tylko USA, Gujana i Surinam... Kolego a Białoruś, Rosja, Ukraina. Szukasz daleko a przykłady na to że zwiększyła się liczba państw do których Polak żeby wjechać potrzebuje wizy
-
zwirekiwigura
2008/07/07 14:03:19
@Czapajew: Nie kłam, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Właśnie wróciłem z Ukrainy. I żadnej wizy nie potrzebowałem.
-
2008/07/21 17:21:13
Po pierwsze, gratulacje dla Tierralatina za świetny tekst, który potwierdza to, co od dawna mówię znajomym, czyli że Cejrowski koloryzuje. Dla wielu osób jest autorytetem w dziedzinie Ameryki Łacińskiej więc powinien wystrzegać się nieścisłości czy kłamstw, obojętnie jak to nazwiemy. Efekt jest taki, że słuczacze albo czytelnicy są wprowadzeni w błąd. Nie twierdzę że Cejrowski robi to celowo, ale z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że przesadza. Rio Anaconda zaczyna się od słów "Było to... Niedawno. Było to... W tropikalnej puszczy. Było... No, po prostu było, czyli zdarzyło się naprawdę." Czytam właśnie tą książkę i jestem pewien, że autor wyolbrzymia. Rozumiem, to jest książka podróżnicza, musi być ciekawie, niebezpiecznie. Ale czy to wszystko zdarzyło się naprawdę? Podróżowałem w sumie ponad 2 lata po Ameryce Łacińskiej i mam wątpliwości.

Co do wywiadu, Cejrowski po prostu opowiadał bzdury i koniec. Według mnie Ekwador jest w najlepszym wypadku latynoamerykańskim średniakiem, to widziałem gołym okiem, bez zaglądania w statystyki. Skąd ta fascynacja Cejrowskiego Ekwadorem? Może wynika stąd, że walutą jest tam amerykański dolar. Dla wielu osób wychowanych w komunie dolar to "prawdziwy pieniądz", a samo USA to wzór wolności i dobrobytu. Ostatnio świat zmienia się bardzo szybko, nie dziw że WC nie nadąża i o Ekwadorze mówi "tam wszyscy mają pieniądze", bo przecież mają dolary.

MałyRycerz, broniąc Cejrowskiego pisze o tym, że "tam każdy sprytny, dobrze wykształcony człowiek żyje lepiej niż przeciętny obywatel Polski" i chyba za takiego się uważa, podobnie jak Cejrowski. To jest właśnie bolączka Ameryki Łacińskiej: mniejszość ma wszystko, ale większość żyje w biedzie. Pewnie że biały Europejczyk (sprytny wykształcony) z jakimś kapitałem może się nieźle tam urządzić, spotkałem takich. Wtedy musi mieć druty pod prądem dookoła domu i żyć w oazie dobrobytu otoczonej dzielnicami nędzy.

Rok temu w Ekwadorze chciałem zagrać z jakimiś chłopakami w siatkę. Zapytałem czy mogę, powiedzieli że oczywiście. A po chwili zażądali $5! To chyba dobrze obrazuje realia tego kraju.
-
Gość: Luk, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/08/03 09:12:15
Lubiłem oglądać Cejrowskiego, bo podobały mi się jego komentarze z podróży. Co do jego światopoglądu, mam uwagi i w większości się nie utożsamiam, cóż każdy może mieć taki jaki chce, byle nie zmuszał innych do posiadania identycznego, albo nie zmuszał do wierzenia w jedynie słuszną rację. Mieszkałem kilkadziesiąt lat temu, jako młody chłopak, przez 5 lat w Brazylii. Tam się uczyłem w języku portugalskim, miałem kolegów Brazylijczyków. Mieszkałem w Sao Paulo alameda Eduardo Prado 247 ap. 304 a więc w dzielnicy przyzwoitej, choć niedaleko pod ogromnym wiaduktem kolejpwym, łączącym dwie dzielnice mieszkali bardzo ubodzy. Oczywiście z uwagi na ogrom kraju i pracy moich rodziców nie podróżowałem po Brazylii. Miejsca które poruszałem się to Rio de Janeiro, Santos, Curitiba, Guaruja, Lindoia i parę innym miejscowości. Mówiło się że Brazylia to trzeci świat. Oczywiście nie mogę rzucać faktami, liczbami, kwotami PKB Brazylii, bo po prostu to mnie nie interesowało. Ja raczej odbierałem ten kraj subiektywnie: wzajemny do siebie stosunek ludzi, przyjaźń, pododa ducha, szkolnictwo i stosunek nauczyciel-uczeń itp. I muszę powiedzieć, że o wiele bardziej mi sie podobał tamten świat niż europejski. Tam czuło się wolność i przestrzeń ( to moje subjektywne uczucie). Więc, może w ten sposób Cejrowski pojmuje dobrobyt Ekwadoru. Ja osobiscie niew czułem sie biednym i nie odbierałem Brazylii jako trzeciego świata.
Pozdrawiam
-
Gość: Piko, *.limes.com.pl
2008/08/05 21:33:05
Byłem na spotkaniu z WC dwa dni temu w Sopocie, zawsze podziwiałem Cejrowskiego za cięty dowcip i szybkość reakcji, ale nie za poglądy. Szkoda, że natrafiłem na ten blog za późno i nie miałem możliwości zadać Mu pytania na temat jego "naciągania rzeczywistości". Wróciłem miesiąc temu z wyprawy turystycznej do Peru i Boliwii i mówiąc szczerze był On główną inspiracją mojego wyjazdu. Kilkanaście lat temu poznałem osobiście Tony Halika oraz zbieracza owadów i gadów P. Molickiego i słyszałem ich opinie o Arkadym Fidlerze znanym podróżniku z czasów zamierzchłej komuny. Prócz tego znam Koperskiego, który przemierzył Syberię starym Land Roverem i przepłynął Lenę pontonem. Wychodzi na to , że w charakter podróżników jest wpisana bujna wyobraźnia i nie zawsze trzymanie się faktów - czasami bardzo upiększają rzeczywistość. Czy to jest aż taka wielka przywara popatrzcie na polityków, którzy kłamią w żywe oczy i nawet się nie zająkną.
-
Gość: wojt, *.ols.vectranet.pl
2008/08/28 18:37:40
Najważniejsze, ze krytykuje politykow i tyle , kocham jego pogarde i wysmiewanie sie z PiS-u . Niszczyc PiS !!!
-
Gość: romantico2sas, *.adsl.inetia.pl
2008/09/08 01:08:05
co do ekwadoru to pomyśl człowieku ,że jak w polsce są oszusci a oszusci zawsze zyja bogato i dlatego uwaza ze ekwador jest bogaty itd tluamczyc nie ma sensu

to co jest na rzadowym papierze ma sie gowno do tego jak jest naprawde! wystarczy popatrzec na polskie ,niby tak dobrze sie zyje prawda ? hahaha
-
2008/09/13 19:03:27
Cejrowski często gada o rzeczach o których nie ma pojęcia. W programie o supermarketach wystrzelił z taką głupotą, że głowa boli. Twierdząc, że Auchan to niemiecki sklep z niemiecką nazwą naśladował Hitlera. A wystarczyło tylko zajrzeć w google aby się dowiedzieć, że sklep jest francuski. Ale Cejrowski jest tak ograniczony, że języka francuskiego od niemieckiego nie odróżnia. A wszystko co ma nazwy inne niż hiszpańskie lub angielskie mu się nie podoba.
Jak na człowieka, który zwiedził cały świat to poliglotą Pan nie jest panie Wojtku.
Jaki tupet trzeba mieć aby wypowiadać się na temat rzeczy, o którch nie ma się nawet najbardziej bladego pojęcia!
Czy ten człowiek w ogóle wstydu nie ma?
-
2008/09/13 19:09:09
I dlaczego pojawił się atak na Pana Tymińskiego? Przecież został poproszony wcześniej o wyjaśnienie sprawy z Iquitos, więc umieścił tutaj tego maila. Na życzenie, a nie z chęci upubliczniania swojego konfliktu z Cejrowskim.

Link do mojego poprzedniego wpisu o supermarketach z Cejrowskim:
www.youtube.com/watch?v=d5lbjLYUqCw

-
2008/10/08 00:47:39
Hey.Moge sie wypowiedziec co do paru odcinkow Boso przez swiat o Iquitos.Bylem tam i Cejrowski duzo glupot nagadal o tym miescie.Nie dobrze ze takie bzdury ida w swiat.On gada gada gada a nie mysli co gada.Moge powiedziec gdzie klamie ale czy to ma sens?Naj lepsze ze on kocha(przynajmniej tak mowi)Iquitos ale za co?Za to ze tam sie nie placi podatkow(oczywiscie ze sie placi)za to ze praktycznie nie ma aut na ulicach,za dzielnice biedy(mowi ze Ci ludzie sa szczesliwi,nic bardziej mylnego).Te mieasto jest wspaniale poniewaz zyja tam wspaniali ludzie,to oni sprawiaja ze zakochujesz sie w tym miejscu.Na koniec dodam fakt z hotelem(jego domem)cena byla pokazana 35 soli za noc i on mowil ze nie ma tanszego.Jest cala masa tanszych o podobnym i nawet lepszym standardzie.

Przykladow moge podac wiele.Po co tak klamac.Nie rozumiem jego postepowania.

Duzo osob tu sie wypowiada ze on nie klamie ale te osoby nie podrozuja,nie wiedza w czym rzecz.

Pozdrawiam
-
Gość: , 89.174.22.*
2008/10/14 18:11:02
Ten pan chyba nasłany przez POpaprańców. Cejrowski wie co mówi i jest facetem który ma swoje ukształtowane poglądy. Nazywa wszystko po imieniu. Przed chwilka oglądałem wywiad z Frytką - cały wywiad to zasady Cejrowskiegp.
-
2008/10/14 19:02:37
@Gość: , 89.174.22.1: Ewidentne klamstwa, manipulacje i naginanie faktow nazywasz "ukszatltowanymi pogladami"? Gratuluje, ale naprawde sympatie polityczne nie zwalniaja od samodzielnego myslenia.

Pewnie gdy ktos Ci w twarz pluje, twierdzisz ze to deszcz pada...

-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 20:30:31
Tak sobie czytam ten bloog i zastanawiam się czy komentujący zadali sobie trud konfrontacji zarzutów przedstawionych przez Terralatinę wobec WC?
Tak nota bene to chyba wypadałoby uprzedzić WC o publikacji o kłamstwie? Może wysłać e-maila z prośbą o uzasadnienie wypowiedzianych spornych kwestii? A może wyjaśniłby sporne kwestie? Albo wyjaśnił swój punkt widzenia?
Z tego co widzę wynika, że WC zna Amerykę południową, jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie obok Pana Pałkiewicza, a zaszczytu tego nie dostąpili ani Pan Halik ani Pani Dzikowska, i odbył sporo wypraw przynajmniej jedną z panią Pawlikowską :)) :

Wyprawy
* 1985 Kuba, Meksyk ekspedycja speleologiczna
* 1986 Meksyk dokumentacja stanowisk archeologicznych kultury Tolteków
* 1986 Meksyk "Lakandoni potomkowie Majów"
* 1987 Meksyk dokumentacja stanowisk archeologicznych Majów
* 1987/1988 Meksyk "Plemiona pogranicza między światem Azteków i Majów"
* 1989 ZSRR "Ławry stolice Prawosławia"
* 1989 Meksyk "Zagubione plemię współcześni potomkowie Indian"
* 1990 Gwatemala, Honduras, Meksyk "Mundo Maya"
* 1990 ZSRR "Życie w komunałkach"
* 1990 Kaukaz
* 1991 Kostaryka, Nikaragua, Honduras, Salwador, Gwatemala, Belize "Guerrilla partyzanci, rebelianci i zwyczajni bandyci"
* 1991 Gwatemala -nieznane ruiny Majów, potomkowie niewolników z Jamajki
* 1992 Teksas/Meksyk "Plemiona pogranicza Tarahumara, Raramuri"
* 1993 USA Współczesne obrzędy indiańskie POW WOW
* 1994 Honduras, Meksyk początek projektu "Indianie Miskito"
* 1995 Kolumbia Indianie Kogi
* 1996 Panama/Kolumbia piesze przejście Darien, Indianie Choco i Kuna
* 1997 Wenezuela/Brazylia Indianie Yanomami, Kurripaco i Piaroa
* 1997 Australia "Z Adelajdy na półwysep York"
* 1998 Wenezuela/Kolumbia Indianie Carapana
* 1998 USA/Kanada/Meksyk "Mennonici, Amisze i Mormoni"
* 1999 Gujana/Wenezuela/Brazylia ostatni Indianie Wai Wai
* 1999/2000 Maroko "Życie codzienne na souku"
* 2000 Paragwaj/Brazylia Mennonici, Indianie Ache, Ayoreo, Nivacle
* 2001 Peru/Ekwador przeprawa rzeką Napo, plemię Sekoya
* 2002 Kolumbia, Peru, Brazylia plemiona Marubo, Mayoruna i Yagua
* 2003 Surinam/Gujana Fr./ Brazylia plemiona Bush Negros, Wayana, Tirio i Wai Wai
* 2004 Izrael/Palestyna śladami Jezusa
* 2004 Kostaryka/Panama Garifuna, afrykańskie plemię na Karaibach
* 2005 Boliwia
* 2007 Hiszpania, Peru/Kolumbia/Brazylia, Trynidad i Tobago
* 2008 Meksyk, Gwatemala, Portoryko, Archipelag Vanuatu
bardzo chciałbym poznać dokonania podróżnicze osób krytykujących i kwestujących osiągnięcia WC :)
Co do zastrzeżeń typu : niezgodny z rocznikiem statystycznym. :) z doświadczenia wiem, że wszelkie dane statystyczne można podłożyć pod tramwaj :) Pic na wodę i fotomontaż :) Takie dane w zależności od sposobu interpretacji można dowolnie przekształcać tym bardziej, że i dane są zawsze niepewne. Dlaczego tak uważam? Dane statystyczne dotyczące mnie i regionu w którym żyję mają się nijak do rzeczywistości, która mnie otacza :) A po drugie z doświadczenia wiem jako przedsiębiorca jakie dane dostarczam do Urzędu Statystycznego a jaka jest prawda :))
Reasumując uważam, że WC miał prawo powiedzieć to co powiedział, że miał powody żeby powiedzieć to co powiedział, że nie rozumiem nagonki jaką rozpętaliście.
-
zwirekiwigura
2008/10/17 20:37:43
@kruszon: Cejrowski wiele razy byl pytany o te i o inne klamstwa u siebie na stronie. I wiele razy kasowal, albo po prostu ignorowal niewygodne pytania. Ten model tak ma. Nikt nie przeczy temu, ze podrozuje (choc pewnie wymieniona przez Ciebie lista tez jest naciagana, jak wszystko u Cejrowskiego). Ale jest nie tylko podroznikiem. Jest tez komediantem i megalomanem. A moze nawet przede wszystkim.

Opowiadanie np., ze Ekwadorczycy jezdza do USA bez wiz, jest niestety niczym innym jak przejawem glupoty, albo bezczelnosci i braku szacunku wobec sluchaczy. Niczym innym. I nie wiem co jest gorsze.
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 20:44:55
Po co obrażać kogoś, czyjego punktu widzenia na życie nie rozumiemy? Z każdego programu WC bije jego tęsknota za życiem zgodnym z naturą i jego fascynacja kulturami prymitywnymi. Nie tylko mówi ale pokazuje też w swoich programach wolność totalną :) Taką bez urzędników, bez Urzędu Skarbowego :) Mój Boże, gdybym miał nieco waluty wymienialnej i znał język hiszpański pewnie też bym zatęsknił za wolnością:))
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 20:46:14
Oczywiście , że jest komediantem, satyrykiem i kabareciarzem :))
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 20:54:18
a jeśli jest w stanie załatwić pobyt w Stanach bez wizy? To co? Napiszesz do Urzędu Emigracyjnego donos?
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 20:58:14
Ameryka Łacińska rządzi się własnymi prawami :) Ma dom w Meksyku, ma ziemię w Ekwadorze. Pożyjemy , zobaczymy czy mu się uda :))
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 21:10:00
Prawdę mówiąc, to czy Ekwadorczycy jeżdżą do USA bez wizy guzik mnie obchodzi :) Bardziej mnie obchodzi czy jako obywatel UE będę mógł jeździć do USA bez wizy, ale jakoś się nie zanosi :(
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 21:18:41
Kolejny przykład chamstwa Cejrowskiego - chodzenie boso :( nawet w studio telewizyjnym, gdzie bez krawata wstęp wzbroniony :)

Po dżungli chodzę tak jak Indianie, czyli boso. A kiedy przyjeżdżam do Polski, nie chcę stracić grubej skóry na stopach, bo będzie mi potrzebna na kolejną wyprawę. Dlatego właśnie unikam butów.

* Źródło: Tele Tydzień, 8 stycznia 2007


No taki drań nieokrzesany, jak tak można :) Na bosaka? Przydałby się jakiś donos na brak kultury?
-
zwirekiwigura
2008/10/17 21:21:56
@kruszon: zalatwienie pobytu w USA bez wizy, a stwierdzenie ze Ekwadorczycy w przeciwienstwie do Polakow jezdza tam bez wiz to zasadnicza roznica. I nie udawaj, ze jej nie widzisz. Bo jesli tak jest to moze rzeczywiscie Cejrowski ma racje? Traktujac swych sympatykow/sluchaczy/czytelnikow jak glupcow i debili.

PS. Zeby nie bylo - ja tez kiedys bylem fanem Cejrowskiego. Przeczytalem wszystkie jego ksiazki. Az ktoregos dnia postawnilem pglebic wiedze wyniesiona z tej lektury. I zaczalem sie wypytywac znajomego Meksykanina o kilka faktow. Okazalo sie, ze interesujace mnie fakty zostaly przez pana Cejrowskiego zmyslone.
A ze nie lubie jak mi sie kit wciska, to zaczalem wiecej sprawdzac. I bylo tylko gorzej.
Niestety, Cejrowski zmysla, koloryzuje, dodaje i czasami wrecz gada o rzeczych o ktorych nie ma najmniejszego pojecia. Ten jego ostatni program w TVN to juz zupelna zenada.

Ok. jak dla mnie EOT. Nie chce mi sie tracic czasu na pisanie o tym pajacu. Idolizujesz go - Twoja sprawa. Mnie to ani ziebi, ani grzeje. Dla mnie to taka malpka dla plebsu, ktory boi sie ruszyc zza biurka i dla ktorych wyprawa zycia bylo grzybobranie w Borach Tucholskich. Wiec zyja przygodami innych. I w sumie dobrze, ze sa tacy ludzie jak Cejrowski, ktorzy pozwalaja im troche pomarzyc. Ten target nigdy rzeczywistosci stworzenej przez Cejrowskiego nie zweryfikuje, wiec uwazaja go za Boga. On na tej ludzkiej naiwnosci dobrze zyje i tym lepiej dla niego. Kazdy powinien robic to co umie i to co lubia. Cejrowski lubi gaworzyc, dobrze to robi, zarabia na tym niezle, wiec za to nalezy mu sie szacunek. Za komedianctwo.
Za podroze podziwiam inych. Np. takiego Marka Kaminskiego. Palma mu nie odbila, pisze ciekawie, nie robi z siebie pajaca. Przede wszystkim nie klamie i nie zmysla.
-
zwirekiwigura
2008/10/17 21:27:05
@kruszon: Dwa razy widzialem Cejrowskiego prywatnie. Za kazdym razem mial buty. Wiec mi tu Teletygodniem sie nie posilkuj. Kolejna wydumana poza dla latwowiernej gawiedzi.
Zas co do wiz do USA, to zebys sie nie zdziwil bo akurat zanosi sie na to coraz bardziej. Do 2010 zostana zniesione. Jestem gotow sie o to zalozyc.

-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 21:41:27
Kilka cytatów WC:

Dla mnie kobieta traci piękno, kiedy pokazuje wszystkim, co ma pod spódnicą. Chcę być tym jedynym, wybranym, a nie częścią dyszącego stada samców.

* Źródło: Playboy
* Marek Kamiński idzie na tych swoich nartach do bieguna, bo coś go tam ciągnie. Mnie ciągnie do dzikich plemion, tam gdzie biały człowiek jeszcze nie postawił stopy, albo był tam 80 lat temu. Dla alpinistów wyzwaniem jest zdobycie K2 zimą, dla mnie podróż w głąb dżungli i wkupienie się w łaski dzikiego plemienia, które do obcych strzela z dmuchawki.
o Źródło: Nowa Trybuna Opolska
Nie cierpię państwa, które mi się wtrąca do życia, dlatego wybrałem do zamieszkania takie państwa, których moje życie nie obchodzi.

* Źródło: Cogito
Jeśli zacznie pan przeliczać dochód narodowy na głowę i porównywać z innymi krajami, to wyjdą panu różne przerażające zestawienia. Bezsensowne! Indianie rzadko obracają pieniędzmi oraz prawie nigdy nie rejestrują obrotów. Ich dochody się nie pojawiają w statystykach. Jedzenie pozyskują bezpłatnie z puszczy lub pola. Tak samo jak przez wieki. Jeśli im się nie wiedzie w mieście, mogą wyjść 20 kilometrów za miasto i na ziemi niczyjej postawić dom dla swojej rodziny. W Ekwadorze niepotrzebny jest żaden dochód, żeby żyć przyzwoicie całymi latami. Wystarczy włożyć trochę wysiłku fizycznego. Powoływanie się na pieniądze Polski i Ekwadoru nie ma sensu, bo w Ekwadorze pieniądze nie są niezbędne do życia.

* Źródło: Rzeczpospolita
* Opis: Odpowiedź na argument, że PKB per capita w Polse wynosi ok. 18 tysiące dolarów, a w Ekwadorze, którego obywatelstwo chce przyjąć Cejrowski, ok. 3 tysiące.

Wychodzi, że WC jest niepoczytalny, jeśli z bogatej Polski chce emigrować do biednego Ekwadoru :)) Wszystkim życzę takiego szaleństwa :)) i takiego poczucia etyki :))
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 21:48:44
zwirekiwigura a może postarałbyś się o jakiegoś innego znajomego meksykanina? Bo wiesz, ci latynosi czasem gadają to co chcemy usłyszeć :) Albo jeśli masz możliwości, to może wybierz się osobiście?
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 21:51:22
Przepraszam, o braku butów wspomniałem ze względu na program Doroty Gawryluk, bo tam brak obuwia Cejrowskiego okazał się zasadniczym argumentem przeciw jego wnioskom :))
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 21:59:52
Ja po prostu lubię Cejrowskiego :) Jego niewyparzony język, bezkompromisowość, jego lekceważenie zasad i przepisów :))
Doskonały przykład to opis jazdy konnej w Meksyku i w Europie :))
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 22:01:11
Stringi konne i anglezowanie :)
-
zwirekiwigura
2008/10/17 22:03:06
@kruszon: Od wspomnianego Meksykanina wszystko sie zaczelo. Pozniej rozmawialem tez z innymi Latynosami i osobami dobrze znajacymi ten kawalek swiata. Wbrew pozorom Cejrowski nie jest jedyny... I niestety wszystkie te konfrontacje wypadaly niekorzystnie dla tego ostatniego.
A akurat w Meksyku sam tez bylem kilka razy.

Co do Ekwadoru i historii opowiadanych przez naszego bohatera to chcialbym bardzo uslyszec co ma do powiedzenia na temat ostatnich tam wydarzen. O ktorych pisal tez autor tego bloga: tierralatina.blox.pl/2008/10/Socjalizm-wkracza-do-Ekwadoru.html

Rozumiem, ze kowboj nagle zamarzyl za socjalistycznym rajem? :)
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 22:05:24
Kolejny cytat z WC :
Dwoje ludzi patrzy na to samo, a widzi dwie różne rzeczy oto niezgłębiona tajemnica ludzkiej duszy.


:)))
-
zwirekiwigura
2008/10/17 22:06:32
@kruszon: Osobiscie uwazam, ze lubienie kogos nie zwalnia z samodzielnego (krytycznego) myslenia... Gdy spotkasz go i poda Ci gowno na lyzeczce tez ochoczo je polkniesz i glosno bedziesz zachwalal jakie bylo dobre? Tylko dlatego ze go lubisz?
-
zwirekiwigura
2008/10/17 22:08:47
@kruszon: jeden widzi wizy, inny twierdzi ze ich nie ma. Jak dla mnie, jesli te wizy rzeczywiscie sa, to ten drugi jest po prostu idiota. I z dusza to nie ma nic wspolnego
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 22:44:18
Bardzo proszę bez wulgarności :( Sądzę , że gówno na łyżeczce rozpoznam i niepotrzebny jest do tego certyfikat uznanego autorytetu :) zwłaszcza , że o autorytety ostatnio mamy jako Polacy niedostatki :)) A co do widzenia, no cóż, każdy widzi co chce :) Skoro rozmawiałeś z różnymi ludźmi na tematy poruszone przez CW to je zacytuj: no wiesz: pytanie - odpowiedz, w oryginale i w tłumaczeniu, tak żeby każdy mógł sobie wyrobić opinię ;))
-
zwirekiwigura
2008/10/17 22:57:04
@kruszon: Nie bede tego robil, bo po prostu mi sie nie chce. Szkoda czasu. Zrobil to powyzej m.in. autor tego bloga, punkt po punkcie, ale i tak to dla Ciebie za malo. Dla Ciebie czarne jest biale bo tak powiedzial Cejrowski. Twoje prawo. Ale nie zmuszaj mnie do udowadniania Ci, ze slon nie jest koniem, bo i tak pewnie w to nie uwierzysz.

A jak chcesz sie bawic to prosze - pokaz gdzie w punktowaniu Cejrowskiego myli sie autor tego bloga. Tylko nie powoluj sie na samego Cejrowskiego, podaj jakies niezalezne zrodla, jak zrobil to Tierralatina. Daj np. linka do strony amerykanskiego Departamentu Stanu, gdzie jest napisane ze - tak jak twierdzi Cejrowski - Ekwadorczykow wizy nie obowiazuja.
Albo pokaz cos co pozawlaloby nam przypuszczac iz Ekwador jest jednym z najbogatszych panstw regionu. Bo tak przeciez twierdzi Cejrowski. No chyba, ze wierzysz socjalistycznemu prezydentowi tego kraju, ktory twierdzi ze zrobi z niego wkrotce raj. Socjalistyczny raj dodac trzeba.
Albo podaj liste amerykanskich firm wydobywajacych rope w Ekwadorze. Bo Cejrowski zapewnia, ze robia to Amerykanie.
Mam kontynuowac?
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 23:03:35
Po drugie supozycja, że myślę niesamodzielnie jest również obraźliwa, proponuję artykułować opinie w sposób cywilizowany, bez uwag obraźliwych :)
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 23:48:52
Po pierwsze już pisałem, że dane statystyczne to pic i nie zamierzam brać udziału w kretyństwie pod tytułem szukaj danych statystycznych :)) ważny jest poziom podatków :) a ten jest niższy w Ekwadorze
Po drugie nie jestem Ekwadorczykiem i wizy mnie nie interesują :) nie mam zamiaru wyjeżdżać z Polski, i nie mam niestety takiej możliwości
Po trzecie autor bloga wybrał sobie kilka pkt z wywiadu Cejrowskiego do oplucia i nawet nie zadbał o wyjaśnienie nieścisłości u źródła i postanowił zdobyć popularność kosztem innego :(
a po czwarte, jeśli ktoś mówi o amerykanach to wcale nie znaczy firmy amerykańskie :) taka mała różnica gdy chce się usłyszeć coś, co chce się usłyszeć :)
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 23:50:51
Podatki [edytuj]

* Podatek dochodowy: Progresywny, z sześcioma progami zgodnie z poniższą tabelką:

Roczne zarobki Podatek
1 od 0 $ do 5 000 $ 0%
2 od 5 000 $ do 10 000 $ 5%
3 od 10 000 $ do 20 000 $ 10%
4 od 20 000 $ do 30 000 $ 15%
5 od 30 000 $ do 40 000 $ 20%
6 powyżej 40 000 $ 25%
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/17 23:59:53
* Podatek od sprzedaży: obowiązuje podatek od wartości dodanej (VAT).

Podstawowa stawka VAT to 12% dla większości produktów i usług. Występuje 0% stawka VAT na produkty żywnościowe, sprzęt rolniczy, leki, książki oraz prasa i produkty eksportowe. Dodatkowo usługi objęte zerową stawką VAT to: transport osobowy oraz towarowy, usługi medyczne, elektryczność, woda, wywóz śmieci, ścieki, edukacja, domy spokojnej starości, domy opieki społecznej, usługi religijne i pogrzebowe, druk książek, inne usługi poniżej 400$.

* Podatek obrotowy: 1%

* Kruczki: Ciekawym faktem jest to że podatku od nieruchomości nie płaci się gdy budowa nie została ukończona. W związku z tym spora część domów w Ekwadorze jest niedokończona.
-
zwirekiwigura
2008/10/18 00:01:36
@kruszon: Nie wiem czy myslisz samodzielnie. Nie wiem czy w ogole myslisz, bo poki co to jedynie cytujesz innych. Dlatego pewnie masz tez klopot ze zrozumieniem prostego tekstu. I nie widzisz raczej sporej roznicy miedzy statystyka a faktami. Co do podatkow tez sie mylisz.

Gdy czytam Twoje wypowiedzi zaczynam rozumiec dlaczego "niestety nie masz mozliwosci wyjazdu z kraju". Gdybys choc troche myslal to zrozumialbys moze, ze mozliwosci stawarzamy sobie sami. A tak pozostaje Ci tylko czytanie ksiazek Cejrowskiego.

Zas uwagi co do kultury osobistej ze strony kogos, kto wytykanie klamstw nazywa pluciem, oraz kto idealizuje osobe kultury tej zupelnie pozbawiona, uwazam za co najmniej zenujace.
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 00:10:11
Ekwador delegalizuje zagraniczne bazy wojskowe

Zgromadzenie konstytucyjne w Ekwadorze, które w listopadzie ubiegłego roku przejęło uprawnienia od Kongresu przyjęło poprawkę do konstytucji, która zakazuje otwierania na terytorium Ekwadoru zagranicznych baz wojskowych. "Ekwador jest krajem pokoju. Zagraniczne bazy wojskowe albo zagraniczne instalacje o celach militarnych są niedozwolone" - głosi treść poprawki.

grafika Decyzja zgromadzenia dotyka żywotnych interesów Stanów Zjednoczonych, które od 1999 roku posiadają bazę lotniczą w ekwadorskim mieście Manta [mapa obok; kliknij, aby powiększyć]. Dzierżawa bazy wygasa w 2009 roku - Waszyngton liczył na jej przedłużenie, ale w obecnej sytuacji wydaje się to niemożliwe. Amerykanie wykorzystywali bazę do zwalczania przemytu kokainy. Jak podaje agencja Reutera, cytując źródła amerykańskie, baza w Mancie pozwoliła na przejęcie blisko połowy z całości przejętych narkotyków w regionie.

Aby poprawka weszła w życie, zgromadzenie musi przyjąć tekst nowej konstytucji w całości - co nastąpi raczej bez większych kłopotów, gdyż większość mają w nim politycy popierający prezydenta Rafaela Correę, a następnie ustawa zasadnicza zostanie poddana pod referendum. Można się więc spodziewać, że popularny Correa przeforsuje poprawki i osiągnie tym samym duży sukces. Kwestia baz jest tak naprawdę poboczna. Kluczowe są zmiany dotyczące kompetencji poszczególnych władz, m.in. wzmocnienie pozycji prezydenta.

Od miesiąca nie milkną głosy, według których baza w Mancie była w jakiś sposób wykorzystana przy kolumbijskim wypadzie na terytorium Ekwadoru, w którym zginął jeden z przywódców lewackiego ugrupowania terrorystycznego FARC. Quito jest przekonane, że bez wydatnej pomocy ze strony amerykańskiego lotnictwa Kolumbijczycy nie mogliby przeprowadzić dość trudnej, skomplikowanej operacji. Więcej na ten temat na stronie Inter Press Service.

Correa, bliski przyjaciel prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza, bardzo ostro zareagował na kolumbijską eskapadę, zrywając stosunki dyplomatyczne z Bogotą oraz wysyłając dodatkowe oddziały wojska pod granicę z północnym sąsiadem. Prezydent Ekwadoru dostał wygodny pretekst, który umożliwi mu likwidację amerykańskiej bazy - choć zapewne Amerykanie pozostaną w Mancie do końca 10-letniego okresu dzierżawy. Nie powstaną natomiast żadne nowe bazy. Gdyby wyłączyć kontekst międzynarodowy, decyzję taką można nawet pochwalić. Z pewnością nie zrobią tego Amerykanie, którzy muszą rozglądać się za nową lokacją dla swojego lotnictwa. Przemytnicy narkotyków zacierają ręce.
-
zwirekiwigura
2008/10/18 00:14:58
@kruszon: Przestan sie chwalic, ze umiesz poslugiwac sie Google. Kazdy umie. Moze bys napisal o czym niby ma swiadczyc wklejony przez ciebie fragment? Moze o tym, ze - jak zapewnia Cejrowski - Ekadorczycy palaja miloscia do gringos?
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 00:21:49
zwirekiwigura, przecież realizuję to o co pisałeś :) przedstawiam dowody, że podatki w Ekwadorze są niższe, że w Ekwadorze są Amerykanie, co do zarzutu że cytuję innych, przepraszam uprzejmie ale kogo niby miałbym cytować? Siebie? Kolego, chyba ci logika nawala :) A co do różnicy między statystyką a faktami to od paru postów właśnie Tobie próbuję wyjaśnić różnicę, że statystykę można podłożyć pod tramwaj ;) Kolego, postaraj się czytać ze zrozumieniem :)
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 00:24:06
Ten poprzedni post mówi o posiadaniu przez USA bazy wojskowej w Ekwadorze :)
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 00:28:46
Niestety nie każdy potrafi korzystać z Google :) wystarczy poczytać wpisy w tym blogu :)
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 00:33:23
A teraz chciałbym wytłumaczenie tego tekstu:

zwirekiwigura

@kruszon: Nie wiem czy myslisz samodzielnie. Nie wiem czy w ogole myslisz, bo poki co to jedynie cytujesz innych. Dlatego pewnie masz tez klopot ze zrozumieniem prostego tekstu. I nie widzisz raczej sporej roznicy miedzy statystyka a faktami. Co do podatkow tez sie mylisz.

Gdy czytam Twoje wypowiedzi zaczynam rozumiec dlaczego "niestety nie masz mozliwosci wyjazdu z kraju". Gdybys choc troche myslal to zrozumialbys moze, ze mozliwosci stawarzamy sobie sami. A tak pozostaje Ci tylko czytanie ksiazek Cejrowskiego.

Zas uwagi co do kultury osobistej ze strony kogos, kto wytykanie klamstw nazywa pluciem, oraz kto idealizuje osobe kultury tej zupelnie pozbawiona, uwazam za co najmniej zenujace.


Poproszę wyjaśnić szczegółowo .
-
zwirekiwigura
2008/10/18 00:35:24
@rozczulaja mnie idioci, ktorzy na forum publicznym staraja sie usilnie pokazac jak wielkimi sa idiotami. Wklejasz tekst o tym jak to aktualne wladze wywalaja Amerykanow z kraju, jako dowod ze oni tam sa. Gratulacje.
Czytaj dalej Cejrowskiego... Nic innego Ci nie pozostaje.
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 00:38:12
Czekam na wytłumaczenie tekstu, a kto jest idiotą niech zainteresowani ocenią :)
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 00:40:14
Inwektywy łatwo pisać, ale uzasadnić je to sztuka :)
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 00:45:37
zwirekiwigura, nazwałeś mnie idiotą , czekam na uzasadnienie
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 00:46:59
Pytam się, z jakiego powodu obrażasz mnie publicznie?
-
zwirekiwigura
2008/10/18 00:47:52
@kruszon: Gdybys umial czytac ze zrozumieniem to informacje o zamykanej bazie amerykanskiej byc moze bys dostrzegl w tekscie, pod ktorym zamieszczasz komentarze.

Nie chce mi sie juz z Toba dyskutowac, bo pora pozna, ale napisz prosze w jaki sposob twierdzenie twego idola o tym ze Ekwadorczycy nie potrzebuja wiz do USA nazywasz statystyka? Bo ja ja nazywam to klamstwem dotyczacym faktow.

Dobranoc. Ide (boso) do lozka.
-
zwirekiwigura
2008/10/18 00:52:34
@kruszon: "Dwoje ludzi patrzy na to samo, a widzi dwie różne rzeczy oto niezgłębiona tajemnica ludzkiej duszy." Sam to napisales (ale nie sam wymysliles) i niech to bedzie moja odpowiedzia na Twoje pytanie...
Widze (czytam) i mysle: kolejny idiota.
Dlaczego? Niezglebiona tajemnica ludzkiej duszy.
Nadal nie rozumiesz? Zglos sie do Cejrowskiego, moze wytlumaczy.
-
zwirekiwigura
2008/10/18 00:55:14
Jeszcze odnosnie podatkow, moja firma placi w PL 19 proc. podatku. W Ekwadorze placilaby 25 proc. Rozumiem, ze nadal uwazasz iz podatki w Ekwadorze sa nizsze? No to idz i przespij sie z ta mysla... :)
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 01:31:06
Twoja firma płaci 19 % w Polsce? Taka taryfa jest do 44 490,00 zł dochodu rocznego przeliczając na dolary jest to po kursie 2,65 zł/$ jakieś 16789,00 $, w Ekwadorze przy takim dochodzie zapłaciłbyś 10% podatku :) No i VAT 12 % :)) Dobrej nocy znawco podatków :))
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 01:33:30
odnośnie podatków w Polsce :Skala podatku dochodowego na 2008 rok


Progi Podstawa podatku w zł Podatek wynosi
ponad do
I. - 44 490 19% podstawy obliczenia minus kwota 586 zł 85 gr
II. 44 490 zł 85 528 zł 7866 zł 25 gr + 30% nadwyżki ponad 44 490 zł
III. 85 528 zł - 20 177 zł 65 gr + 40% nadwyżki ponad 85 528 zł
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 01:49:04
cytat:
@kruszon: Gdybys umial czytac ze zrozumieniem to informacje o zamykanej bazie amerykanskiej byc moze bys dostrzegl w tekscie, pod ktorym zamieszczasz komentarze.

Nie chce mi sie juz z Toba dyskutowac, bo pora pozna, ale napisz prosze w jaki sposob twierdzenie twego idola o tym ze Ekwadorczycy nie potrzebuja wiz do USA nazywasz statystyka? Bo ja ja nazywam to klamstwem dotyczacym faktow.

Dobranoc. Ide (boso) do lozka.

Pisałem, że nie jestem Ekwadorczykiem i wizy mnie nie interesują :) Podałem informację o bazie wojskowej w Ekwadorze dla unaocznienia sprawy obecności amerykanów w tym państwie. Baza ma być zamknięta za rok. Jeśli ktoś chce wierzyć, że baza wojskowa USA istnieje w próżni, że nie ma tam rodzin żołnierzy, że nie ma tam infrastruktury technicznej i zaplecza logistycznego i politycznego to niech w to wierzy. Koncerny wydobywcze ropy naftowej przeszły w zarząd państwa. Jasne :) A inżynierowie, technicy, informatycy i inni specjaliści to pewnie spadli z nieba? Jeśli ktoś wierzy , że amerykanie nie mają tam nic do powiedzenia to gratuluję logicznego myślenia:)
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 01:58:31
Nie ustaję w nadzieji na wyjaśnienie:
zwirekiwigura

@kruszon: "Dwoje ludzi patrzy na to samo, a widzi dwie różne rzeczy oto niezgłębiona tajemnica ludzkiej duszy." Sam to napisales (ale nie sam wymysliles) i niech to bedzie moja odpowiedzia na Twoje pytanie...
Widze (czytam) i mysle: kolejny idiota.
Dlaczego? Niezglebiona tajemnica ludzkiej duszy.
Nadal nie rozumiesz? Zglos sie do Cejrowskiego, moze wytlumaczy.


prawdę mówiąc dalej nie rozumiem takiej wypowiedzi:)) jak dla mnie to bełkot :)) I zaczynam się zastanawiać, kto tu jest idiotą? piszący czy adresat?
-
Gość: doradca podatkowy, 200.109.40.*
2008/10/18 02:13:25
@zwirekiwigura, kruszon: mam wrażenie, że obydwoje nie wiecie do końca o czym mówicie, w kwestii podatkow. Kruszon pisze o dochodowym, zwirek o podatku od zyskow kapitalowych. To i to nie ma sensu. Bo same stopy,czy progi opodatkowania to nie wszystko. Trzeba wziąć też pod uwagę koszt życia, ulgi podatkowe, składki socjalne, cła, korupcję, itd. Dość dobrze to wszystko wycenia amerykanska Heritage Foundation, która co roku publikuje światowy ranking wolności gospodarczej. To chyba najbardziej miarodajna, wiarygodna i obiektywna próba ocenienia tego jak państwo ułatwia, bądź utrudnia obywatelom prowadzenie biznesu. I co tam mamy? Cejrowski ma najwyraźniej rację krytykując Polskę, nasz kraj zajmuje raczej niewysoką 83. pozycję. Miedzy Kenią a Tunezją... Nasza gospodarka jest wolna w 53,9 proc. No ale Cejrowski bzdurzy też odnośnie Ekwadoru. Tam jest jeszcze gorzej. Ekwador jest na 106. miejscu na świecie. I autor tego bloga ma rację. Wbrew twierdzeniom Cejrowskiego Ekwador nie jest najbardziej rozwiniętym krajem regionu. Przeciwnie, zdaniem Heritage, jest na 22. miejscu z 29. państw latynoamerykańskich. Co więcej Polska z roku na rok pnie się w rankingu, a Ekwador opada. www.heritage.org/research/features/index/countries.cfm
-
Gość: doradca podatkowy, 200.109.40.*
2008/10/18 02:31:20
@kruszon: mylisz sie strasznie co do tych Amerykanow w Ekwadorze. Tak sie sklada, ze znam dobrze Ameryke Lacinska bo od dobrych kilkunastu lat robie z Latynosami interesy. Takze z Ekwadorczykami. I Amerykanow tam juz nie ma prawie wcale. Albo zostali wyproszeni, albo sami wyjechali (mowie o firmach). Klimat poltyczny, zwlaszcza od kiedy prezydentem zostal lewak Correa, jest wyjatkowo antyamerykanski. Ale nie jest tak, ze Amerykanom jest zle w Ekwadorze, bo wygral Correa. Przeciwnie - Correa wygral bo umiejetnie wykorzystal antyamerykanskie nastroje w spoleczenstwie, bo obiecal ze ich definitywnie wykopie z kraju. Piszesz o inzynierach, technikach. W branzy petrochemicznej Amerykanow zastapili m.in. Chinczycy i Wenezuelczycy. To oni rozdaja tam obecnie karty, to oni najwiecej inwestuja. Zas zamykana baza w Mancie to nie cos takiego, co znasz prawdopodobnie z filmow holywoodzkich, czy z Niemiec. To niewiele wiecej niz 100 osob. Bez rodzin, sluza rotacyjnie - kilka tygodni i powrot do USA. Pozdrawiam z Caracas.
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 02:49:17
Poddaję się względem bazy wojskowej, bo nie znam danych ani kraju :) Ok ale odnośnie podatków pozostaję przy swoim :) dotarłem do danych odnośnie podatku dochodowego i taki porównuje z pominięciem VAT, akcyz i innych :)
Polska:
I. - 44 490 19% podstawy obliczenia minus kwota 586 zł 85 gr
II. 44 490 zł do 85 528 zł podstawa 7866 zł 25 gr + 30% nadwyżki ponad 44 490 zł
III. 85 528 zł - 20 177 zł 65 gr + 40% nadwyżki ponad 85 528 zł

Ekwador:
* Podatek dochodowy: Progresywny, z sześcioma progami zgodnie z poniższą tabelką:

Roczne zarobki Podatek
1 od 0 $ do 5 000 $ 0%
2 od 5 000 $ do 10 000 $ 5%
3 od 10 000 $ do 20 000 $ 10%
4 od 20 000 $ do 30 000 $ 15%
5 od 30 000 $ do 40 000 $ 20%
6 powyżej 40 000 $ 25%

-
Gość: Mucha_nie_siada, 80.63.56.*
2008/10/18 02:53:45
A właśnie, że Cejrowski nie kłamusia!!!
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 03:12:14
O rany :)) Gość z Wenezueli:)) Witam :)) Mam nadzieję że Chavez nieco się ucywilizuje :))
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 03:16:16
a skoro jesteś z regionu to może rozstrzygniesz, czy ma rację Cejrowski uciekając przed wysokimi podatkami z Polski do Ekwadoru?
-
Gość: doradca podatkowy, 200.109.40.*
2008/10/18 07:37:09
@kruszon: Nie jestem z Wenezueli. Jestem tu po prostu chwilowo. A w poniedzialek lece do Quito wlasnie. Wszystko sluzbowo.
Czy Cejrowski ma racje uciekajac z Polski? Szczerze mowiac nie wierze, ze zrzecze sie polskiego obywatelstwa aby przyjac ekwadorskie. Gada bzdury, aby o nim gadano, nic wiecej. Ekwadorczycy to tacy Turcy Ameryki Lacinskiej. Tania sila robocza, pariasi. Nawet tutaj w Wenezueli, choc to niby teraz "bratni, socjalistyczny narod", traktuje sie ich po macoszemu - Ekwadorczycy sa od wykonywania brudnej roboty. To nacja drugiej kategorii. Ma racje autor tego bloga - oni potrzebuja wiz nawet aby poruszac sie po tym kontynencie.

A przeniesienie firmy z Polski do Ekwadoru? Nonsens. I to bez znaczenia jakie sa w Ekwadorze podatki. Bezsens tego polega przede wszystkim na tym, ze miedzy Polska i Ekwadorem nie ma umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania. Co oznacza, ze Cejrowski dostajac honorarium od polskich pracodawcow jako mieszkaniec Ekwadoru placilby podatki dwa razy. W Polsce, potracany automatycznie u zrodla (i nie da sie tego uniknac, obowiazek odprowadzenia podatku dochodowego od osoby nie posiadajacej miejsca zamieszkania w Polsce spoczywa na pracodawcy) i w Ekwadorze.

Poza tym przy aktualnych zmianach systemowych w tym ostatnim kraju wszelkie inwestycje robia sie tam niebezpieczne. Prezydent juz zapowiedzial, ze bedzie wywlaszczal cudzoziemcow posiadajacych ziemie. I - widzac ze podaza sladami Chaveza - prawdopodobnie bedzie to robil. w przyszlym roku spodziewac sie mozna fali nacjonalizacji i wywlaszczen.
Nie czytalem ksiazek Cejrowskiego wiec nie moge ich oceniac. Widzialem jednak kilka programow w ktorych opowiadal o Ameryce Lacinskiej. I na podstawie tych opowiesci, konfrontujac je z tym co sam widzialem, moge powiedziec, ze dziennikarzem to on nie jest. Raczej gawedziarzem o bujnej wyobrazni. Koloryzuje i dramatyzuje straszliwie. Osobom, ktore nigdy w latynoameryce nie byli na pewno moze sie podobac. Ale gdy cos sie tu na tym kontynencie juz widzialo, to czasem jest to naprawde trudne do przelkniecia.
Nie dziwie sie wiec autorowi tego bloga, ktory z tego co zdarzylem sie zorientowac chyba mieszka na tym kontynencie, a na pewno zna go bardzo dobrze, ze nie zdzierzyl tego wywiadu. Bo naprawde fantazja pana Wojciecha mocno w nim poniosla.
Inny przyklad. Cejrowski chelpi sie i opowiada jak to z narazeniem zycia pokonal przesmyk Darien na pograniczu panamsko-kolumbijskim. Ze to niby taki biegun niedostepnosci. Zdaje sie, ze nawet ksiazke o tym napisal. Tymczasem Darien to jest na pewno przygoda, ale nic ponadto. Wiem bo sam (znaczy nie sam, bo ze znajomym) pokonalem go w ubieglym roku. A naprawde nie jestem eksplorerem, czy globtroterem. Jestem biznesmenem w srednim wieku, ktory regularnie nie uprawia zadnego sportu i ma lekka nadwage. I moje wczesniejsze doswiadczenie z dzungla ograniczalo sie do kilku pobytow w brazylijskim Manaus. Wprawdzie znajomy, ktory mnie na to namowil ma za soba rozne ekstremalne wyczyny, ale nigdzie nie musial mnie ciagnac za uszy, czy ratowac mi zycia. Uwazam to za tygodniowa fajna przygode, ale nic czym moglbym sie jakos specjalnie chwalic. W kosc, fizycznie, bardziej dostalem gdy dwa lata temu z bratankiem po Bieszczadach chodzilem. Co wiecej spotykalismy po drodze innych turystow, a nasz indianski przewodnik potrafil sklecic kilka zdan po angielsku. Po hiszpansku mowil plynnie. Cejrowski opowiada zas o jakichs dzikusach czychajacych na glowy bialych. Oczywiscie lepiej to brzmi niz Indianie z telefonami satelitarnymi jakich ja tam spotkalem.
Cejrowski ani mnie ziebi, ani grzeje. Ot jedna z wielu medialnych postaci w Polsce, ktorych w sumie zbyt dobrze nie znam. Nie wiem do konca w jakiej on konwencji prowadzi te swe programy, czy pisze ksiazki. Wydawalo mi sie, ze on po prostu sprzedaje marzenia. I tymi marzeniami zacheca ludzi do ruszenia tylka. Spotkalem jednak ludzi i tu przeczytalem komentarze osob, ktore traktuja go serio i uwazaja za wyrocznie w sprawach latynoamerykanskich. i to jest blad. Marzenia maja to do siebie, ze odstaja od rzeczywistosci.
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 17:23:37
Śliczne dzięki za bardzo wyczerpujące wyjaśnienie :) Życzę pomyślnego załatwienia spraw służbowych i jeszcze jakieś ciekawej wycieczki :))
-
Gość: kruszon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/18 17:58:06
Z ciekawości poszukałem w Google informację o wyprawie Cejrowskiego przez Darien :)
Znalazłem reportaż z podroży zamieszczony w Rzeczypospolitej:
Panama
Pora deszczowa, 2000 rok
Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski
przedruk z Rzeczpospolitej

wyruszyli łodzią z przewodnikiem z Yavize, od wioski Paya pieszo do Turbo :) Jeśli znasz tamtejszą topografię to może coś napiszesz w wolnej chwili? :)) Jestem Ciekaw czy to rzeczywiście takie niedostępne tereny :)
-
Gość: maccarrena, *.tvgawex.pl
2008/10/21 16:47:48
Dobra napisane, bardzo ładnie, może i kłamie.
Ale czemu wogole się wszyscy czepiają Cejrowskiego, że chce zmeinić obywatelstwo?! Przecież to jego sprawa! Ja sama bym się najchętniej przeprowadziła do jaikegoś egzotycznego kraju (np Ekwadoru). Tam przynajmniej umieją się bawić, żyją w miarę w zgodzie z naturą i znają prawdziwe życie, a nie tylko plastik i stres...!
-
2008/10/21 19:01:43
Czy to nazywasz zyciem w zgodzie z natura: tierralatina.blox.pl/2008/09/Stworca-biustow.html
:)
-
Gość: Ewa77, *.chello.pl
2008/10/23 16:20:26
Jeśli zacznie pan przeliczać dochód narodowy na głowę i porównywać z innymi krajami, to wyjdą panu różne przerażające zestawienia. Bezsensowne! Indianie rzadko obracają pieniędzmi oraz prawie nigdy nie rejestrują obrotów. Ich dochody się nie pojawiają w statystykach. Jedzenie pozyskują bezpłatnie z puszczy lub pola. Tak samo jak przez wieki. Jeśli im się nie wiedzie w mieście, mogą wyjść 20 kilometrów za miasto i na ziemi niczyjej postawić dom dla swojej rodziny. W Ekwadorze niepotrzebny jest żaden dochód, żeby żyć przyzwoicie całymi latami. Wystarczy włożyć trochę wysiłku fizycznego. Powoływanie się na pieniądze Polski i Ekwadoru nie ma sensu, bo w Ekwadorze pieniądze nie są niezbędne do życia.

* Źródło: Rzeczpospolita
* Opis: Odpowiedź na argument, że PKB per capita w Polse wynosi ok. 18 tysiące dolarów, a w Ekwadorze, którego obywatelstwo chce przyjąć Cejrowski, ok. 3 tysiące.
-
2008/10/23 16:48:29
@Ewa77: Dawno nie czytalem rownie naiwnej, a wlasciwie - nazwijmy to po imieniu - glupiej wypowiedzi. Nie wiem, czy kiedykolwiek bylas w Ameryce Lacinskiej. Czytajac to napisalas szczerze w to watpie, bo wyglada na to ze swa wiedze na temat Indian bierzesz z lektury Winnetou.

"W Ekwadorze niepotrzebny jest żaden dochód, żeby żyć przyzwoicie całymi latami. Wystarczy włożyć trochę wysiłku fizycznego."

No jasne. Indianie mieszkaja tam w szalasach i ubieraja sie w sukienki z lisci palmowych... :)
Oczywiscie, w Amazonii zyja jeszcze niewrazliwi na cywilizacje Indianie, ale to garstka, stanowiaca malenki procent wszystkich ekwadorskich Indian. A Ci stanowia zaledwie 7 proc. ogolu ekwadorskiej populacji.
Rownie dobrze mozna wiec twierdzic, ze Dunczycy zyja w igloo i jedza ryby, myslac o kilku zamieszkajacych Granlandie eskimosach. Jest to rownie durne stwierdzenie jak to co Ty napisalas.

Musze Cie bowiem rozczarowac - nawet w Ekwadorze, nawet biedni Indianie chca ogladac telewizje, miec samochod, ubrac sie w jeansy i zjesc czasem cos innego niz banana. A gdy zachoruja to jednak czasem szaman nie wystarcza i trzeba pojechac do miasta do lekarza/szpitala. do tego wszystkiego potrzebne sa pieniadze. Wiec Indianie ciezko pracuja. Jako turystyczni przuewodnicy, jako kierowcy, jako gospodynie domowe, jako pracownicy firm naftowych.
Ciezko pracuja i zarabiaja marne pieniadze. Wiec pelni sa zalu i frustracji. W duzej czesci uzasadnionego. Bo metysi, czyli przytlaczajaca wiekszosc Ekwadorczykow, czesto traktuja ich jako cos gorszego. Jak dzikusow. Wiec Indianie pija, popelniaja samobojstwa, kradna, etc.
Wiem o czym pisze - przez ponad 12 miesiecy pracowalem z Indianami w Ekwadorze.
-
Gość: , *.olsztyn.mm.pl
2008/10/29 18:45:04
Cejrowski nie kłamie! To wy kłamiecie medialni faryzeusze
-
zwirekiwigura
2008/10/31 16:15:57
Gdy czytam komentarze takie jak ten powyzszy, to naprawde zastanawiam sie, czy to jakas glupia prowokacja, czy moze w tym Ciemnogrodzie do ktorego przynaleznoscia chelpil sie wiele razy sam Cejrowski sa rzeczywiscie AZ TACY idioci.
I w ta druga mozliwosc wciaz nie chce mi sie wierzyc. Wole myslec, ze to prowokacja.
-
Gość: tapir, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/11/20 12:37:10
Niezależnie co mówił Cejrowski w tym wywiadzie, osiągną swój cel...mówi się o nim...
-
Gość: A w du, *.olsztyn.mm.pl
2008/11/27 16:43:57
Co do wszystkich podatkow, to polskie obciazenia sa duzo wieksze niz przecietny idiota z wyksztalceniem zdaje sobie sprawe. 30% na ZUS, prawie 10% na NFZ do tego podatek dochodowy w trzech stawkach, doliczmy jeszcze VAT 22% na wiekszosc artykulow i uslug pierwszej potrzeby! Rok temu podliczylem i wyszlo, ze jak sie doliczy jeszcze wszelkie koncesje, przymusowe ubezpieczenia i akcyzy wliczone w cene, to MINIMUM wychodzi 73%. A ZE LUDZIE NIE WIEDZA, ile jest podatkow ukrytych i celowo nazywanych inaczej, to tylko swiadczy o bezdennej glupocie POLAKOW!!!
-
Gość: MarKo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/11/29 23:28:30
Witam Szanownych Przdmowcow,
Tak sie sklada, ze pare dni temu wrocilem z wyprawy po Meksyku, wlasnie z Wojtkiem Cejrowskim. Podczas 3 tygodniowego zwiedzania zadawalismy mu setki pytan, jezeli mogl odpowiadal od razu, jezeli nie znal odpowiedzi uczciwie mowil, ze nie wie, ale poszuka, popyta sie i odpowie - i tak robil.
Rozumiem, ze jest kontrowersyjna postacia i moze budzic mieszane uczucia, nie mniej jednak dla mnie jest niesamowitym czlowiekiem, obdarzonym poczuciem humoru i potrafiacym bardzo ciekawie przekazywac innym swoja wiedze.
Mysle, ze czesc moich Szanownych przedmowcow podchodzi do sprawy za bardzo emocjonalnie, a moze tak czasami zamiast skupiac sie na paru bledach, sprobowac popatrzec na czlowieka przez pryzmat jego wszystkich dokonan, moze tez warto spojrzec na samego siebie i odpowiedziec sobie na pytanie - czy jestem czlowiekiem tolerancyjnym ?

Pozdrawiam serdecznie
MarKo
-
Gość: uranus111, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/12/23 13:48:03
Kochani...

Jacy niektórzy z pośród was są po prostu idiotami? Nie potrafię nawet ogarnąć, jak można kształtować własnych opinii na podstawię takich rzeczy.

Nie bronie Cejrowskiego, każdemu zdarza się palnąć głupotę ale czy wy myślicie że WC tak całkiem na poważnie mówił? On nakreślał problemy jakie dostrzega w naszym społeczeństwie. Ale branie wszystkiego na poważnie nie ma najmniejszego sensu.

A teraz wszyscy którzy Wojtka nie lubi krzyczą: "no tak hochsztapler". Koń by się uśmiał! Jak możecie opinię o człowieku budować na czymś takim?

Polakom nie przeszkadzał pijany Kwaśniewski na grobach pomordowanych przez Sowietów rodaków. No ale Cejrowskiemu się powiedziało głupotę to znak że był i będzie ku*wą do końca życia...

Pozdrawiam Zaślepionych!
-
Gość: nauczyciel.gieremka, *.zax.pl
2008/12/28 22:18:16
Facet należy jako 3 Polak w historii do Royal Geographical Society. Kto krytyuje go za opisy podróży niech pochwali się przynależnością do podobnej organizacji...
-
Gość: mike, 194.183.32.*
2009/01/10 01:20:04
Szanuje W.Cejrowskiego za jasność poglądów, otwarte ich deklarowanie i za nonkonformizm. A Pan Cejrowski tak wyróżnia się z tła i kłuje w oczy dlatego, że żyjemy otoczeni masą, która boi się oryginalności, która naśladuje trendy, która gnoi każdego kto potrafi inaczej.
Przyjrzyj się tej masie, która otacza ciebie, lękiem że wymknąłbyś się z jej mazi zneutralizuje każde działanie, najczęściej posługuje się szyderstwem, lżeniem, pomówieniem, plotką. Podobne reakcje w tym środowisku wywoła zwykłe mówienie prawdy bez kompromisów.
-
tierralatina
2009/01/10 01:45:19
@mike: Z calym szacunkem - mam wrazenie, ze belkoczesz... Jaka prawda? Ze Ekwadorczycz bez wiz jezdza do USA?
-
Gość: pawcio, *.aster.pl
2009/01/12 11:10:43
Pięknie , kocham te wpisy "nie widziałem programu , ale na pewno w nim też jest duzo manipulacji"

Żeby mieć prawo do krytyki to może najpierw sami napiszcie co wam się nieudaczniki udało w życiu dokonać??

WC jest kontrowersyjny , to fakt, nie może się podobac wszystkim bo to nie wybory Miss , ale frustratom ktorzy sami nic w życiu nie osiągneli ale pluja jadem
dziękiujemy
-
Gość: Grzes, *.chello.pl
2009/01/15 13:20:25
@Pawcio: Rozumiem, ze sam w zyciu nie dokonales nic, dlatego tak bezkrytycznie fascynujesz sie dokonaniami innych?

Cejrowski jest ciekawa postacia, niestrudzonym podroznikiem, zrecznym pisarzem i mozna go za to podziwiac. Ale rownoczesnie trzeba pamietac ze jest konfabulatorem. Co niekoniecznie jest zarzutem. Byloby, gdyby byl naukowcem, badz dziennikarzem. Ale nie jest. On jest gawedziarzem.
-
Gość: aha, 194.171.57.*
2009/01/19 13:07:20
Cejrowski jest sexi madry facet.
-
Gość: Ulek, *.217.146.194.generacja.pl
2009/02/11 09:32:15
Cejrowski odpowiada na Twój tekst: www.prw.pl/articles/view/10072/cejrowski-mial-byc-ekwadorczykiem-nie-jest-dlaczego-zobacz
-
Gość: Gregsolt, *.adsl.inetia.pl
2009/02/16 12:23:00
Cześć . Nazywam się Grzegorz Sołtysiak i jestem jednym z tych, którzy pieszo przeszli Darien Gap. Oczywiście takich jak ja jest więcej, co ciekawe natomiast to fakt, że z mojej wiedzy na ten temat wynika, iż wraz z Jackiem Lidwinem (obaj jesteśmy z Poznania) byliśmy PIERWSZYMI POLAKAMI którzy to uczynili...!!!
NIE Wojciech Cejrowski I NIE Beata Pawlikowska...!!!
Przeszliśmy go pięć lat przed nimi i w o wiele bardziej rasowym stylu - bez indiańskich przewodników, tylko z maczetami i kompasami w ręku i w dodatku w środku pory deszczowej - ale to był przypadek...
Krótki opis przejścia na Naszej Klasie w moim forum p.t.: "100 krajów świata i więcej..." (wątek o krajach bez coca coli) - zapraszam !!!
Nie zarzucam Cejrowskiemu, że kłamie - broń boże - o naszym przejściu nie mógł wiedzieć.
Powiadomiłem ich oboje jednak e-listem i teraz już wiedzą.
Cejrowski nie odpowiedział nigdy a Pani Beata i owszem - ze swadą i sympatycznie.
Pozdrawiam i zapraszam na N.K.
-
tierralatina
2009/02/16 13:25:04
@gregsolt: Bardzo ciekawe. Jesli chcesz to z checia zamieszcze Twoja relacje na tym blogu. Podeslij tylko tekst i ewentualnie jakies zdjecia. Pozdrawiam.
-
Gość: bełchatów, *.dolsat.pl
2009/02/20 23:59:00
do autora tierr...costam - nie masz nic do powiedzenia po tym jak WC zjadł twoje smieszne argumenciki w wywiadzie dla Wroclawia, a ktory to wywiad podał kolega wyżej? A tak płułeś, tak szczekałeś...
-
tierralatina
2009/02/21 01:50:01
@belchatow: zjadl? Nie zauwazylem. :) Ale cierpliwosci...
-
Gość: gość, *.anonymouse.org
2009/02/22 14:37:54
Cejrowski się gibał na wszystkie strony, by jakoś wyjść z twarzą...
-
Gość: Max, 85.195.123.*
2009/02/22 14:50:58
Kumpel kiedyś zapytał się Cejrowskiego ile kosztowała taka koszulka na Vanuatu... usłyszał coś 13 groszy...

To było tak wspaniałe, ze trudne do uwierzenia, więc przejrzałem odcinek o Vanuatu i oto moje uwagi...

Jedna koszulka, jeżeli była szyta z materiału przyniesionego kosztowała 1000 Vatów (około 30 zł). Natomiast gdyby była szyta z materiału zakupionego u szwaczki 1500 Vatów (około 45.00 zł).

Hmm... a może pan Cejrowski płacił inną walutą niż tą Vanuatu ;-)
-
Gość: belchatów, *.dolsat.pl
2009/02/23 00:36:13
panie kolego - pan jesteś jehowy? rozkładasz na części -ente KAŻDĄ, nawet najmniej istostną i wyrwaną z kontekstu wypowiedź Cejrowskiego i szukasz CZEGOKOLWIEK (no ten tekst z koszulką za 30 zł to juz po prostu hit) żeby opluć jadem i doczepic sie. Zupełnie jak wspomniani jehowcy, tyle ze oni zajmuja sie rozmontowywaniem biblii, a ty slow Kowboja. teraz kiedy WC odpowiedział ci w mediach pewnie poczułeś wiatr w żagle i wkrotce uraczysz nam kolejną porcją smiesznych rozprawek, jak to coś kosztuje 25, a nie 15 pesos, albo pkb w jakims kraju jest 0,2% mniejsze niz podał WC, huh? Przypominasz trolla internetowego, ci działają na podobnej zasadzie. Masz EWIDENTNY kompleks na punkcie kowboja, temu chyba nie zaprzeczysz.

PS
Niby dlaczego mamy uwierzyć w te bajke o 'kumplu, ktory zapytaj sie kiedys cejrowskiego...' ? ^^
-
tierralatina
2009/02/23 02:22:41
@belchatow: O jedno cie prosze. Nie wkladaj mi w usta rzeczy ktorych nie napisalem/nie powiedzialem.
Ale jesli chcesz w ten sposob pokazac, ze niezbyt rozumiesz to co czytasz, to Ci sie chyba udalo.

-
Gość: belchatów, *.dolsat.pl
2009/02/23 16:54:15
powiedz jeszcze, ze nie masz kompleksu na punkcie cejrowskiego i nie jesteś zakompleksionym trollem.
-
tierralatina
2009/02/23 17:14:24
@belchatow: A niby dlaczego mialbym miec? Tak jak napisalem: Cejrowskiego za niektore rzeczy podziwiam, inne mi sie u niego nie podobaja, jeszcze inne denerwuja. Np. podoba mi sie jak pisze, denerwuje jak koloryzuje, wkurza jak zmysla. Ale dobrze, ze jest.
Jednak, jesli mnie o to podejrzewasz, zdecydowanie nie chcial bym byc nim. Ani nikim innym. Jest mi zdecydowanie dobrze ze soba.

A skoro uwazasz mnie za trola, to mam bardzo prosta rade - nie zagladaj na tego bloga. Nie ma takiego przymusu. Po co sie masz meczyc?

Jesli mimo wszystko chcesz podyskutowac to fakty prosze... mowmy o konkretach. Gdzie ja sie pomylilem, gdzie Cejrowski mial racje. Tylko udokumentuj, prosze, swe twierdzenia.
-
Gość: Max, *.anonymouse.org
2009/02/23 17:22:39
"Niby dlaczego mamy uwierzyć w te bajke o 'kumplu, ktory zapytaj sie kiedys cejrowskiego...' ? ^^"

A w Boga wierzysz ?
To dlaczego miałbyś nie uwierzyć w to co napisałem ?

Ja przynajmniej wiem, że kilka osób mogłoby poświadczyć, że takie pytanie zostało zadane W.C. i, że padła odpowiedź. Z resztą możecie nawet się zapytać samego W.C....


"Masz EWIDENTNY kompleks na punkcie kowboja" - nie mam.

"Amicus Plato, sed magis amica est veritas."

Widziałem wszystkie "Po mojemu", "Boso przez świat", oraz wiele "WC kwadrans". Na dodatek przeczytałem WSZYSTKIE jego książki, gdybym pałał jadem to raczej nie traciłbym czasu na takie rzeczy.
Lecz od czasu gdy zobaczyłem "Boso do", to nabrałem dystansu do pana W.C. i do rzeczy które mówi.


Ps. To, że w swoich wypowiedziach pan W.C. jest agresywny (a czasami wręcz wulgarny) i gra na emocjach innych ludzi, nie znaczy, że ma więcej racji.

"Stańmy w prawdzie!" - chyba nie muszę przytaczać czyja to wypowiedź. :-)
-
2009/02/23 20:38:52
@bełchatów: Uważasz Cejrowskiego za wyrocznię"? Twoje święte prawo. Ale zaakceptuj fakt, że są też ludzie dociekliwi i myślący samodzielnie, którzy nie łykają bez wahania medialnej papki. Nawet jeśli jest ona tak efektowna, jak ta proponowana przez Cejrowskiego.
To nie dziennikarz, nie naukowiec, nie polityk tyklo medialny showman. I ten show robi znakomicie. Jednak show ma swoje własne prawa i prawda, bądź rzetelność do nich nie należą.
-
Gość: belchatów, *.dolsat.pl
2009/02/23 22:13:21
W Boga wierzę, a potwierdzenie Jego istnienia mam w Biblii. Potwierdzenia Twoich słow nie mam nigdzie, rzucając takie teksty (mój kumpel pytał WC...) robisz dokladnie to samo za co potepiasz kowboja - czyli gadasz nie podając zadnego potwierdzenia swoich slow. Gdybym mogl skontaktowałbym sie z tym twoim kolega i zapytał go, czy to prawda - byc moze okazałoby sie, ze pytała koleżanka, a WC odpowiedział 50 gr, a nie 13gr? Ja tego sprawdzić nie mogę, ty masz łatwiej czepiajac sie CZEGOKOLWIEK za co mozna złapac WC. Wsród tylu opinii, ktore wydał, tylu napisanych ksiazek, bogatych historii, czy wywiadów nie sposób sie pomylic, co WC zastrzega bardzo często. Skoro też jestes fanem - nie lepiej było napisac do samego Wojtka mejla, a nie pisac megart., w ktorym (doslownie) oskarzasz go o jakieś ogromne kłamstwa? Szczerze, nie wierze w kazde słowo kowboja, nie jest moją wyrocznią. Ale nie zraził mnie do niego w zaden sposób twój artykuł, bowiem jak wspomniałem - mylic sie rzecza ludzką. Poza tym w wywiadzie dla wroclawia bardzo ladnie wszystko sprostował, wiec chyba twoje wywody mozna juz wlozyc miedzy bajki? Zgadzam sie co do wojtka, ze to showman - ON ZARABIA SŁOWEM i ja to doskonale rozumiem. Tyle, ze to własnie autor tego bloga zdaje się tego nie pojmować skoro rozkłada na czesci ente każdą wypowiedz kowboja i robi z tego megaaferę. Powtórzę sie - nie łatwiej bylo zwrocic uwagę - bezposrednio - samemu Cejrowskiemu? Kontakt z nim łatwy, na pewno dostałbys odpowiedź. Tymczasem ty zadziałales i z tego co widze, nadal dzialasz jak typowy troll - za wszelka cenę chcesz sie pokazać. Chociaz i tak daleko ci do tego smiesznego czlowieczka, ktory jest autorem tej oto notki: konradjestwrwandzie.wordpress.com/2008/09/18/cejrowski-klamie-2/ Chyba za bardzo chciał ci dorównać, tymczasem zwyczajnie się ośmieszył. Tobie tez radzę się wyluzować i przestać tak brac sobie do serca wszystko co mowi wc. To tylko człowiek, to tylko showman, to tylko JEGO ZAWÓD. Ja to szanuję, mamy kapitalizm. Jedni pracują na magazynach za 6.50zł/h inni potrafili tak doskonale poradzic sobie w zyciu jak kobwoj. Za to go uwielbiam, podobaja mi sie rowniez jego wyraziste poglady i sposob ich demonstracji, trzecia sprawa, ze wiekszosc tych poglądów popieram.
Ps
twojego bloga nie czytam, nie zajrzałem dalej jak ten wpis, w ktorym rozmawiamy. mimo wszystko,

pozdrawiam
-
2009/02/23 23:21:18
@bełchatów: Nie będę wyręczał autora tego bloga, bo pewnie sam to w końcu lepiej zrobi, niemniej gdybyś choć trochę miał wiedzy o Ameryce Południowej to byś sie zorientował bez problemu, że Cejrowski w tym drugim wywiadzie niczego nie wyjaśnia, a jedynie dalej brnie w swoje kłamstwa, próbując wmówić że białe jest czarne, a czarne jest białe. I jak widać po tobie wiele osób się na to łapie.

Dla mnie ten drugi wywiad jest jeszcze bardziej żenujący i pokazuje brak klasy Cejrowskiego.

PS. Może naprawdę zacznij czytać tego bloga, bo widać że wiedzy o Ameryce Łacińskiej ci brakuje.
-
Gość: belchatów, *.dolsat.pl
2009/02/24 00:51:09
nie mam zadnej wiedzy o zadnej z ameryk i nigdzie nie twierdze, ze takowa posiadam. zreszta nie rozmawiamy o tym, a o samej istocie d o p i e r d a l a n i a sie o szczególy i robienia z igły wideł. radze pamietac, ze cejrowski to nie zaden polityk, ani sam zastrzega, ze monopolu na prawde nie posiada. gdyby sie uparł to i w Panu Tadeuszu znalazłbym mase sprzecznosci z rzeczywistoscią. tylko po co?
-
2009/02/24 09:01:00
@belchatow: no widzisz, to co dla Ciebie jest "dopierdalaniem sie", dla innych jest niczym innym jak niezbednym ustalaniem faktow. Cejrowski jest, jakby nie bylo, osoba publiczna i musi liczyc sie z tym, ze to co powie bedzie analizowane. Ze ze swych deklaracji bedzie rozliczany.
I cale szczescie, ze sa ludzie ktorym chce sie to robic. Nie mozemy dac sie oglupiac, nawet przez Cejrowskiego.
-
Gość: ktos, *.nplay.net.pl
2009/02/24 15:10:39
Cejrowski, moze sie w niektorych sprawach mylic...jest tez moze nieco przemadrzaly (nikt nie jest idealem) ale to nie zmienia faktu ze uwielbiam to co robi i go cenie. Jego programy i audycje sa niezmiernie ciekawe !
A artykuły takie jak ten sa zenujace, i pokazuja nienawisc (moze tez zazdrosc?) przeciwnikow Wc kwadransa, czyli glupich komuchow !
-
Gość: belchatów, *.dolsat.pl
2009/02/24 15:55:06
zuercher - ja rozumiem, ze dla Was, specjalistów od latynosów moze byc wazne, czy Cejrowski mowi o PKB na poziomie 5, czy 10% w jakiejs tam Wenezueli, czy Bóg wie gdzie. Dla mnie to nie ma zadnego znaczeina, mogl sie pomylic i jest to mało istotne z mojego punktu widzenia - przecietnego telewidza. Pytanie brzmi po co w TAKI SPOSÓB robic to co robi autor tego bloga? Powtorze sie - nie mozna bylo napisac mejla do WC i zwrocic mu uwage? Trzeba tak pluc jadem i robic z kowboja najwiekszego klamce IV RP? Bo po przeczytaniu tej notki mozna odniesc takie wrazenie, pełno jadu i nienawisci. Rownie dobrze, ja tez mógłbym zwrócic uwagę Cejrowskiemu w taki sposób - w wywiadzie dla Wroclawia mówil on bowiem m.in., ze Boniek grał w reprezentacji... Włoch. Tylko po co sie czepiac? Rozumiem, ze kazdy jest omylny i nie kazdy jest encyklopedia albo google zeby nie popelniac zadnych błedów. Poza tym powtarzam - Cejrowski to nie polityk, ktory przekonuje naród do swoich racji, to zwykly gawedziarz, podróznik i przede wszystkim SHOWMAN. Dlatego pomyłki - jesli mu sie zdarzaja - puszczam mimochodem. Na sprawy na prawde ważne dla mnie, jako obywatela Polski, czyli poltykę, aborcję, lewactwo, homoseksualizm - mam pogląd identyczny co WC.

PS
Jak widze teksty, ze Cejrowski zmyśla, koloryzuje i nie ma pojecia o świecie, ani o krajach które odwiedza to nie wiem - smiac sie czy plakac? Chyba nie musze przytaczac tu ukonczonych szkół, dorobku podrózniczego, bagażu 20 lat doswiadczen, czy nagród i tytułów, w tym najwazniejszego - czlonkostwa w Royal Geographical Society. Jak wszystko to podważa taki jeden człowieczek sprzed komputera piszac:
"Bardzo się cieszę, że jakiś czas temu trafiłem na ten wpis blogowy, w którym pokazano na ile Wojciech Cejrowski ma jakiekolwiek pojęcie o świecie, który opisuje. Pojęcia nie ma żadnego, co kilka dni temu udowodnił po raz kolejny." to krew człowieka zalewa.
-
2009/02/24 17:03:12
belchatow: Chocbys nie wiem jak sie tu pieklil i wil, jednej rzeczy nie da sie niestety ukryc - Cejrowski to intelektualny hohsztapler.
Jak czytam, te jego opowiesci ze on przed niby-socjalizmem Unii Europejskiej chce uciekac do jak najbardzij socjalistycznego Ekwadoru, gdzie prezydent za przyklad do nasladowania stawia Kube, to naprawde robi mi sie niedobrze. Po prostu uraga to mojej inteligencji i niewielkiej w sumie wiedzy na temat Ameryki Lacinskiej. Ale jak widac po Tobie niektorzy ten jego belkot nadal ochoczo lykaja. Nie myslac.
-
tierralatina
2009/02/24 17:25:16
Ojoj, jak sie tu dyskusja rozbujala...

@belchatow: Polityczne poglady Twoje, czy tez Cejrowskiego naprawde malo mnie interesuja. To osobista sprawa kazdego z nas. Tak jak religia.
"Dopierdolilem sie" do kowboja, nie dlatego ze to wlasnie on. Gdyby te same rzeczy opowiedzial gdzies publicznie pan X, badz pan Y, zareagowalbym identycznie, bez wzgledu na moja do niego sympatie, czy jej brak.

Piszac juz od kilku lat tego bloga mam tylko jeden cel - przyblizyc czytelnikom choc troche Ameryke Lacinska. Bo to kontynent naprawde fascynujacy, a wciaz w Polsce malo znany. Tymczasem ja mam szczescie poznawac go na codzien, bo tu po prostu mieszkam i pracuje.

Szlag mnie wiec trafil, gdy uslyszalem jak Cejrowski, uchodzacy w Polsce za jeden z autorytetow od tego zakatka ziemi, opowiada w radiu rzeczy ktore sa po prostu nieprawdziwe. Nawet showman powinien choc troche odpowiedzialny za to co mowi...

Stad ten wpis.

I naprawde nie chodzi mi w nim o samego Cejrowskiego, ale o Ameryke Lacinska. O nic wiecej.

Piszesz, ze moglem napisac maila do Cejrowskiego. Ale w jakim celu? Mnie nie chodzilo, zeby wztknac JEMU bledy, ale sprostowac to co nieprawdziwego naopowiadal na falach radia. To nie on jest adresatem tego wpisu, ale po prostu ludzie ktorzy interesuja sie Ameryka Lacinska.
-
Gość: max, *.anonymouse.org
2009/02/24 18:12:31
Panie belchatów, otóż kilka spraw:

1. Ja nie jestem autorem tego bloga - coś Ci się chyba pomieszało skoro sam nie wiesz z kim rozmawiasz.

2. Zdradzę Ci tajemnicę: tym "kolegą" byłem JA ! A jak nie wierzysz w moje słowa to proszę zapytaj pana W.C.

3. Pomylić się 30 zł a 13 groszy, to jest różnica... :-) Więc jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że odpowiedź udzielona mi była na odczepne.

4. Argument z Biblią położył mnie na łopatki ;-)

5. To właśnie TWOJA reakcja zrobiła z moich "igieł" widły - to Ty jakoś przeżywasz całą dyskusję.

5. Najwięcej jadu jak na razie zaprezentowała twoja osoba...

Pozdrawiam wszystkich.

-
Gość: belchatów, *.dolsat.pl
2009/02/24 18:26:05
walka z wiatrakami. dać spokój, bo frustraci zjedzą. bez odbioru.

nie pozdrawiam!
-
2009/02/24 18:50:47
Masz racje - walka o prawde bedzie niestety zawsze walka z wiatrakami. Wlasnie z powodu ludzi takich jak Ty, czy Cejrowski dla ktorych najwyrazniej prawda jest bez najmniejszej wartosci. Szkoda.
-
Gość: Kuba, *.chello.pl
2009/03/30 01:11:03
Nie radziłbym sugerować się danymi o wysokosci podatkow w krajach ameryki łacinskiej. Zachecam do przeczytania ksiazki de soto "inny szlak", która pokazuje znaczenie czarnego rynku dla tamtejszego swiata. Tamte państwa poprostu nie sa tak rozbudowane jak nasze, prawo tam tak nie dziala... ergo sfera wolności jest faktycznie nieporównywalnie wyższa.
Co do wiz... Cejrowski wkurzył się pewno ze UE wprowadza u nas obowiązek ruchu wizowego z sąsiadami i inne ograniczenia tego typu i wywnioskował, że wobec tego na zasadach wzajemnosci ograniczone zostaną możliwośći poruszania się polaka po świecie. Logiczne w sumie, sam tak do tej pory myslalem i to nie sluchajac Cejrowskiego. Wolny rynek w ramach unii i ograniczenie suwerennosci w zakresie przeplywu osob kapitalu poza unia- takie sa zasady drodzy panstwo.
-
Gość: andrew, *.adsl.inetia.pl
2009/03/31 22:15:28
Co to za jakieś bull-shit?
-
2009/03/31 22:20:22
@andrew - mowisz o wypowiedziach Cejrowskiego? No niestety, ten typ tak juz ma. Gada co mu slina na jezyk przyniesue. Nic na to nie poradzimy. Tak jak mowisz: bull-shit.
-
Gość: andrew, *.adsl.inetia.pl
2009/03/31 22:20:28
Żeby nie rozumieć kontekstu wypowiedzi Cejrowskiego - to trzeba być kompletnym debilem i pustakiem intelektualnym! Cejrowski przekoloryzowuje specjalnie, ponieważ produkt musi być odpowiednio opakowany. Z resztą targetem, czyli odbiorcami mają być wyłącznie ludzie inteligentni, a nie wszyscy kretyni, którzy powyżej się wypowiadali o rzekomych kłamstwach Cejrowskiego. Dlatego powtarzam - słuchajcie kontekstu, debile !
-
2009/03/31 22:34:48
@andrew: Kazdy lubi co innego. Ja z bajeczek juz dawno wyroslem. Liczy sie dla mnie tresc, a nie kolor opakowania. Kabaretu tez nie lubie. Dlatego Cejrowski dla mnie to zwykly pajac. Ale zdolny pajac, to nie ulega watpliwosci.

A Ty dales swa wypowiedzia wystarczajace juz swiadectwo swego intelektu, a zwlaszcza kultury. Swietnie do Cejrowskiego pasujesz. Wlasnie tak wyobrazam sobie jego target.
-
Gość: FJ, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/05/04 23:20:11
Co do wypowiedzi, to aż śmiać mi się chce jak czytam jak wszyscy chwalą autora. Ciekawe czy ktokolwiek z Was sprawdził te dane (a nawet jeżeli, to gdzieś indziej niż na Wikipedii). Po pierwsze p. Cejrowski nie będzie miał paszportu tylko Ekwadorskiego. Po drugie, gdzie tu jest cel tej całej wypowiedzi?!?! Tak po prostu? P. Cejrowski mówiąc o sprawach o których piszesz, mówił tylko o Swoich prywatnych planach. Mówił to w wywiadzie, a nie w programie takim jak "Boso przez Świat" (który Nota Bene jest bardziej rozrywkowy niż naukowy). Zresztą On to robi. Po co ma mieć to obywatelstwo, skoro Mu się to nie opłaca? A nawet jeżeli się myli, to nie robi tego świadomie, bo po co?! Po co ma robić coś, co według Ciebie Mu się nie opłaca?
-
Gość: FJ, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/05/04 23:23:52
Ups, przepraszam. Rzeczywiście wszystkie statystyki pięknie podane ze źródłami. Nie mniej, gdzie cel? Rozgłos? Udało się. A poza tym?
-
Gość: , *.chello.pl
2009/05/06 17:17:01
Do - c180-83.icpnet.pl owszem opowiadał o dojżewaniu bananów ale o prezerwatywach mówił żartem.Konkretnie chodziło o lateks , ktory rzeczywiście przyspiesza dojżewanie bananów.
-
Gość: , *.chello.pl
2009/05/06 17:29:01
Właścicielu bloga - uważasz , że lepiej piszesz od Cejrowskiego???Masz lepszy styl? Piszesz ciekawiej? Poruszasz ciekawsze tematy???Tak z ciekawości pytam.Liczę na niewymijającą i konkretną odpowiedź.
-
Gość: , *.chello.pl
2009/05/06 17:30:30
rz.... zanim sie przyczepią...
-
tierralatina
2009/05/08 00:06:57
@FJ: Juz to kilka razy wyjasnialem. Powtorze.
Zupelnie mnie nie chodzilo o Cejrowskiego. Ani o to, ze chce zmienic obywatelstwo, czy sie przeprowadzic. Sam mieszkam w Ameryce Poludniowej, wiec naprawde jestem ostatnia osoba, ktora krytykowalaby fakt checi przeniesienia sie tutaj przez kogokolwiek.
Chodzi mi wylacznie o prawde i pewne fakty. O koloryzowanie, zymslanie i mowienie nieprawdy. Zwlaszcza przez kogos cieszacym sie pewnym autorytetem. To przeciez do czegos zobowiazuje.
Ci co czytaja tego bloga regularnie wiedza dobrze, ze Cejrowski nie jest on jedynym, ktoremu wytknalem mijanie sie ze stanem faktycznym.

@anonim z chello.pl: Nigdy nic takiego nie twierdzilem. Przeciwnie - wyraznie napisalem juz w pierwszych zdaniach, ze cenie Cejrowskiego za to jak pisze, za jego podroznicze ksiazki.
Ja tu na blogu nie uprawiam literatury. Ani tez nie zmyslam, ani nie koloryzuje. I chcialbym zeby tak pozostalo.
-
Gość: anthem, *.multimo.gtsenergis.pl
2009/05/12 11:35:49
Nie dość, że kłamie to w dodtaku plagiatuje Fiedlera proszę sobie samemu porównać ostatni akapit rozdziału 29 "szalejąca przyroda" z ksiązki Fiedlera "Ryby śpiewają w Ukajali" a fragment z książki WC zamieszczony na jego stronie tutaj: www.cejrowski.com/rozmaitosci/index.php?p=opowiesci&q=1
-
Gość: Ludzie Ludzie, 62.233.211.*
2009/06/06 17:53:42
Co do radia i wypowiedzi publicznych na temat realiów gospodarczych swiata Pana Cejrowskiego to inna zecz. Przeczytałem ksiazke pana WC i bardzo mi sie podobala "Gringo wsrod dzikich plemion". Ale jesli ktos po przeczytaniu tej ksiazki wierzy w te wszystkiech historie to nie jest dla mnie zadnym adwersarzem. Jak ja ci powiem ze mam kóre ktora znosi zlote jajka, a ty napiszesz bloga na temat moich "kłamstw" to bede sie mogl jedynie nad toba ulitować.
-
2009/06/10 09:14:07
Panie Stanisławie Tymiński.

Czy w takim razie ten artykuł Romana Samsela hyperreal.info/node/3788 jest nieprawdziwy? Dobrze zostal Pan przedstawiony, ale jeśli jest jakas nieprawda, chcialbym wiedziec.
-
Gość: itka, *.lei3.cable.ntl.com
2009/06/23 15:52:20
przecież i tak wszyscy wiedzą że Cejrowskiego pociągają faceci, tylko nigdy nie mógł się z tym pogodzić
-
Gość: anthem, *.multimo.pl
2009/07/06 13:24:40
No właśnie Itka, też tak sądzę, ale wydaje mi sie, że on nawet sobie z tego sprawe nie zdaje tylko wciąż zasłania się ślubem z Pawlikowską, choc dobrze wiadomo, że ze sobą nie żyją, a ten cały ich ślub to jedna wielka lipa.
-
Gość: somebody, *.chello.pl
2009/07/27 00:42:23
hej! widzę, że tierralatina rozpoczęła coś , przynajmniej dla mnie, ważnego - komentowanie i tym samym informowanie.
Może ten portal móglby się stać czymś, gdzie można skrytykowac nie tylko cejrowskiego, ale tez wszystko , co tego wymaga. Np. co się stało z fimą Malma???
-
Gość: Polak, *.centertel.pl
2009/07/29 20:09:59
Jesteś pedrylem ?
Myślę że to jest Twoja podstawa nienawiści do PANA CEJROWSKIEGO.
-
Gość: EWA, *.centertel.pl
2009/07/29 20:16:58
pan Cejrowski Wojciech na na Prezydenta RP.
-
Gość: Polak, *.centertel.pl
2009/07/29 20:19:04
Ewa to zona Polaka.
-
2009/07/29 20:29:44
@Polak (i jego zona): Jesli sie Cejrowski zrzecze, tak jak zapowiada, polskiego obywatelstwa to raczej z prezydentury nici. A jesli sie (wbrew swym zapowiedziom) nie zrzecze, to tylko potwierdzi co juz wiemy: ze jego slowa sa nic nie warte.
-
Gość: Jurek, 217.114.220.*
2009/07/31 00:08:29
Bedac na urlopie w Polsce obejzalem przypadkowo program w TVP 2 Boso przez swiat (05.07.09 godz. 10.00). Powyzszy oddcinek byl poswiecony tym razem Brazylii. Cejrowski przedstawia swoim widzom swiat zwierzecy na swój typowo ingnorancki, przyglupawy i pelen perwersji sposób.
Wojciecha Cejrowskiego nie mozna pewnie zmienic, zmienic mozna a nawet nalezy emisje takich programów. Nie bedzie trzeba dlugo czekac, kiedy dzieci i mlodziez bedza próbowac, czy tez naprawde skorupa zlówia tyle wytrzymuje, jak pokazal Cejrowski w swoim filmie... Takiego gada moznam przeciez podlozyc pod ciezarówke lub sktukac do skutku mlotkiem, az sie rozleci. To przeciez sugerowal pan Wojciech, pokazujac na koncu swojego filmu, jak zabijac zlówie przy pomocy noza i siekiery...

Jestem ciekawy , co przedstawi swoim widzom Cejrowski w swoich dalszych wedrówkach Boso przez swiat a moze bardziej trafniej Z Glupota Przez Swiat.
Moze odwiedzi poludniowe Chiny, gdzie tak chetnie je sie psy i koty, które za nim trafia do gara jako gulasz, zostana na zywca podpalona nad ogniskiem i bite palka, aby ich oraganizm w smiertelnym strachu i bólu wytracil jak najwiecej adrenaliny, która wplywa na chrupkosc miesa.... Do zaoferowania bylaby równiez granica miedzy Burma, Laosem i Chinami, gdzie miomo miedzynarodowych konwencji i zakazów - handluje sie gatunkami zwierzat zagrozonymi przez wyginiecie. Wiekszosc trzymanych tam malp laduje równiez w kuchni lub na specjalnym stole, na którym zyjacej malpie odcina sie czesc czaszki i lyszkami wyjada pulsujacy jeszcze mózg....
Sadze, ze dla Cejrowskiego to tez nic nowego, pewnie sam juz próbowal... (Sam zreszta pisze na swojej Home Page; ze zupa z malpy smakuje podobnie jak rosól...)


Od ekscentryka Cejrowskiego nie mozna wymagac wiele... byc moze byl sluchaczem wielu uniwersytów i wlada byc moze paroma jezykami (jak kazdy inny europrjczyk) Czy ktos mi moze wytlumaczyc, jak taki skandalita,ignorant, antyeuropejczyk oraz czlowiek nie nawidzacy zwierzad, moze miec wlasny program w telewizji publicznej... ? Po prostu skandal i Sprawa dla reportera

Pelny bojkot bylby najleszym rozwiazaniem, a do tego potrzeba swiadomosci, SWIADOMOSCI, w której w Polsce jeszcze BARDZO brakuje... TO BARDZO PRZYKRE....

Jurek

-
Gość: Mike, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/08/06 03:40:06
Panie Jurku... Żaden z 77-miu wyemitowanych do tej pory odcinków "Boso przez świat" nie był poświęcony Brazylii. Przedstawione zostały dotychczas takie kraje, jak: Peru, Ekwador i Wenezuela.
-
Gość: Mike, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/08/06 03:46:23
Chodzi oczywiście o te odcinki, które traktują o Ameryce Południowej.
-
Gość: WB, *.chello.pl
2009/08/28 09:54:02
...a czego można się spodziewać po facecie, który publicznie zgadza się aby zgwałcone kobiety rodziły niechciane dzieci zasłaniając sie kretyńskimi dogmatami ludzi w czarnych sutannach (w większości gejów którymi tak bardzo gardzi)...niby gośc taki lotny i bystry, ale jednak lekko zwichrowany - wystarczy przeczytać CV - ukończył KUL, niby nic, a jednak...:-)))
-
2009/08/28 15:52:31
@WB: studiowal na KUL. Ale go nie ukonczyl. Ani KUL ani zadnej innej uczelni.
-
Gość: G, 80.50.228.*
2009/08/30 22:46:05
lubię Cejrowskiego za jego programy. nie ze wszystkimi się czasami zgadzam, ale to jest indywidualna sprawa.
Cejrowski tworzy programy DLA LUDZI, tzn. dla osób, które prawdopodobnie w żaden inny sposób nie zdobędą jakiejkolwiek wiedzy na temat tych czasami na prawdę bardzo odległych zakątków świata.
poza tym jest tylko człowiekiem. może się mylić tak jak każdy z nas. jak każdy ma prawo do własnego zdania i do jego wyrażania.
a przyczepić się można do dosłownie każdego.
to że Ekwador jest biednym krajem itd. eh. ale czy w Polsce mamy samych ludzi bogatych? nie. w 2003 r. 25 % z nas żyło za 4,3 dolara dziennie. to że, powiedzmy, jest lepiej to wynik UE, ale nie naszego wspaniałego państwa...
ta walka o wizy... w momencie wywiadu Polacy nie mogli jeździć do tak dużej liczby państw
na terenie Ameryki Łacińskiej leży więcej państw... więc czemu np. nie zostały wypisane wszystkie przy "najnowszych statystykach" żeby każdy nie umiejący j. angielskiego a natrafiający na bloga czytelnik miał porównanie?
ropa - mógł nie wiedzieć.
wybaczcie, ale każdy z nas często mówi coś na podstawie swojej indywidualnej wiedzy, która nierzadko jest przedawniona w porównaniu z realnym stanem

Cejrowski posługuje się niedopowiedzeniami, zwłaszcza gdy chodzi o coś, czego nie jest do końca pewien

ale notatka na tym blogu nie ma dla mnie żadnej wartości ponieważ posługuje się niedopowiedzeniami i urywanymi informacjami w celu pogłębienia "argumentów", pozycji, które argumentami przez to nie są.
jedyny faktyczny argument który tu widzę to ten o naturalizacji. ten faktycznie ma wartość.

ogólnie temat wyszedł niskich lotów. można to było uchwycić w znacznie lepszy sposób. posługując się argumentami, a nie pseudo-argumentami z niepełną informacją! a tak zniżasz się do poziomu człowieka, którego styl opowiadania tak ci nie pasuje.
tym bardziej żal było mi to czytać :(

PS. uważam jednak, że na to ile programów przedstawia Cejrowski pula dokonywanych przez niego błędów jest i tak niewielka
sama wściekam się na niektóre programy i piszę do różnych stacji maila, na które odp. ani żadnego odzewu nie ma. tym bardziej należnego sprostowania (a czasami mają na prawdę poziom wikipedii :()
toteż myślę, że czasami sprostowanie w temacie dużego błędu przedstawionego rzeszom ludzi, powinno się pojawić również u Cejrowskiego
-
Gość: titi, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/09/02 08:35:09
To jest jednak strona dla pieniaczy.
Wasi politycy ciągle kłamią i Wy nic....
-
tierralatina
2009/09/02 14:39:45
@titi: To jest blog poswiecony Ameryce Poludniowej. Niczemu wiecej. O klamstwach politykow z tego kontynentu jest tu dosc sporo...
-
Gość: Krecik, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/09/18 09:30:55
Zwróćcie uwagę, że program cejrowskiego to nie audycja popularno-naukowa, tylko raczej krajoznawczo-rozrywkowa. To takie połączenie NG z kabaretem. Ja to lubię oglądać bo lubię jego poczucie humoru i nie traktuję podawanych przez Cejrwskiego danych jako rocznika statystycznego.
-
Gość: Blady, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/09/22 19:49:01
dobre!!!:).Nie sprawdzałem tych info,ale jeśli to prawda,to niezły manipulatorek. Nie cierpię tego typa, bo to jakiś faszysta-katolik. Koleś nadawałby się jako "główny egzekutor na krucjatach":D.Urodził się nie w tej epoce. Ciekawe jak reaguje na wieści że się myli??Pewnie jest nieomylny i "debilnie pewny siebie", jak widać w programach gdzie jest gościem. Był w programie Pospieszalskiego: "warto rozmawiać" i tam popłynął. Nie panował nad emocjami i dobrze że nie jest "Pudzianem", bo chyba by pozabijał wszystkich, tak się spiekliła bidulka:D
-
Gość: Krym, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/10/11 16:54:51
Bardzo dużo zabawy dostarczyły mi Wasze komentarze :)
Zamiast zajmować się wypowiedziami Cejrowskiego, weźcie sobie może na tapetę wypowiedzi polityków. To są dopiero specjaliści... Bo to co zarzucacie człowiekowi, który zdobył dużo nagród i uznanie wśród nawet zagranicznych podróżników, jest po prostu żałosne.
-
Gość: , *.opera-mini.net
2009/10/13 21:54:30
Witam, mysle ze nie Tobie autorze sie oceniac i rozwodzic nad pogladami WC, lubisz jego programy jak i ja :-) nie warto tego mieszac z prywatnym zyciem ;-)
-
Gość: ciemnogrodzianin, *.ds.pg.gda.pl
2010/01/24 15:31:55
odwalcie sie od cejrowskiego pedały!
-
Gość: , *.nplay.net.pl
2010/02/07 21:26:54
do autora
wsadz swoj komuszy ryj do kibla i spusc wode.
-
Gość: guerrero, *.190-230-5.telecom.net.ar
2010/02/09 02:20:52
Bardzo znamienne są te chamskie komentarze bezkrytycznych wyznawców Cejrowskiego. Znamienne, acz nie zaskakujące. To jednak musi boleć: zobaczyć czarno na białym, że ich idol jest konfabulantem.
-
Gość: heh, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/03/24 19:57:22
Niema to jak po krytykować kogoś bo jego poglądy mi się nie podobają, Cejrowski jest jaki jest i mam nadzieje, że się nie zmieni.
Co do tego wspaniałego porównywania jak biedny jest Ekwador nie zapominajcie o geografii, u nas bez butów zimy nie przetrwasz a tam dużej różnicy ci to nie sprawi ;)
-
Gość: Podroznik, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/03/28 23:36:13
Ludzie! Więcej dystansu!
Nie traktujcie programów podróżniczych jako źródła wiedzy encyklopedycznej.
Nie traktując dosłownie wszystkich informacji okazuje się, że wszystkie wiadomości Cejrowskiego są prawdziwe.
Podróżowałem dużo po Ameryce południowej przed 2004 rokiem. I jako obywatel Polski byłem traktowany lepiej niż obywatele UE. Np. w Argentynie wizę otrzymywało się na granicy kosztowało ona (o ile dobrze pamiętam): dla obywateli USA 100$, dla obywateli UE 50$ a dla Polaków 0$ ! Czyli jakby nie było wiz.
I w pozostałych krajach sytuacja była podobna.
Tak więc w takim rozumieniu Cejrowski ma rację.
Czy w Ekwadorze ropę wydobywaja Amerykanie? Okazuje się że najwieksza firma jednak ma korzenie Amerykańskie. A że następują przetasowania własnościowe...
Czy Ekwador jest bogaty? PKB nie jest jedynym miernikiem "bogactwa". A czy "dzicy" w dżungli są bogaci? Są bogaci bo mają całą dżunglę.
Czepianie się Cejrowskiego o takie stwierdzenia jest śmieszne i świadczy o małym obyciu autora blogu z rzeczywistością Ameryki Południowej
-
Gość: JUREK, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/19 14:07:53
Ale zenujacy wpis... autor bloga powinien zaczac sie leczyc
-
Gość: anthem, *.multimo.pl
2010/04/22 09:35:42
Dzisiaj do śniadania oglądnąłem sobie odcinek: "Mexico miasto z przeszłości" - bardzo lubie oglądać programy Cejrowskiego, nobo się je fajnie ogląda. Niemniej nie można tak bezkrytycznie tolerować te bzdury, które wygaduje. W tym odcinku np opowiadał o wierzeniach Majów i stwierdził autorytatywnie, że gdyby ktoś uświadomił Majów, że nie muszą składać ofiar z ludzi, bo zrobił to już J. CHrystus, to nie zostaliby wyrżnięci, gdyż jak twierdzi wszystkowiedzący Crejrowski konwistadorzy napadli na ówczesny Meksyk, aby tym barbarzyńskim ofiarom połozyć kres - no przecież to jawne przekłamywanie historii, gdyż powszechnie wiadomo, że Hiszpanom nie chodziło krzewienie wiary tylko o łupienie!
-
Gość: ricardo_de_barcelona, 188.33.33.*
2010/05/24 19:24:01
cóżcie się przyczepili tak o podatki? w Polsce pół roku pracujemy za darmo na rzecz państwa!!! na pewno w Ameryce południowej życie jest dużo tańsze WC na pewno nie ma encyklopedycznej wiadomości na temat ekonomii ale zgadzam się z nim w zupełności życie tak jest dużo tańsze przynajmnie dla europejczyka (tubylom pewnie wcale jest nie do śmiechu) a programy przedstawia niezwykle ciekawie i z przyjemnością go będę dalej oglądał ale widać że niektórzy widzowie są strasznie poważni i śledzą każde jego słowo z encyklopedą powodzenia
-
Gość: petroCPN, *.chello.pl
2010/08/02 14:42:14
PUSZCZANIE PŁYT

Z każdej swojej dalekiej podróży pan Cejrowski przywozi stosy płyt z latynoską muzyką. Później puszcza wybrane utwory, wraz ze swoim krótkim komentarzem albo ze swoim tłumaczeniem jednej zwrotki lub refrenu - w swoich programach radiowych i telewizyjnych. Fajna fucha, nie?
Otóż pewnego razu pokazał on napis na kilku albumach: COPIAS ORIGINALES. I przetłumaczył go jako "kopie oryginalne". Miał to być koronny dowód na to, że Latynosi zupełnie nie przejmuja się prawami autorskimi i piracą ile wlezie. Może to nawet prawda z tym piractwem... Ale przecież tekst "copias originales" oznacza ni mniej ni więcej tylko EGZEMPLARZE ORYGINALNE (czyli niekoniecznie od razu coś nielegalnego albo nieetycznego.
Ja nie kwestionuję tego, że WC bardzo dobrze włada językiem hiszpańskim. Ale od czasu do czasu to nawet on mógłby sobie sprawdzić w słowniku.

* * *

A tak ogólnie, to WC wpisuje się w długą tradycję polskiego bajania podróżniczego. Wszak i Melchiorowi Wańkowiczowi i Arkademu Fiedlerowi słusznie zarzucano podkoloryzowywanie faktów. Co nie zmienia dość powszechnej opinii, iż obydwu czyta się świetnie. W sumie WC też da się słuchać i czytać dość przyjemnie. Choć nikt rozsądny nie powie, że bezkrytycznie...
-
Gość: stan, *.ptr.magnet.ie
2010/08/11 21:09:49
Pamietam Cejrowskiego z dawnych faszystowskich programow w telewizji polskiej dlatego dlugo wzdrygalem sie przed objerzeniem jego podrozniczych filmow. Znajomi pozyczyli mi jednak dwa, a poniewaz lubie podroze zaczalem je ogladac.
Cejrowski bez watpienia przyjmuje postawe znawcy, kiedy np mowi o przewodnikach po Amazonii twierdzi ze zna WSZYSTKICH przewodnikow po Amazonii. Tego typu twierdzen jest w programie cale mnostwo. Podobnie jak uszczypliwych epitetow wobec Unii Europejskiej i wlasciwie wszystkich swoich rozmowcow ktorzy na szczescie go nie rozumieja.
Ja mysle ze w Polsce taki ton opowiadania o podrozach jakos uchodzi. My Polacy tak dlugo bylismy zamknieci i tak malo wiemy o swiecie ze bardzo latwo nadal nas nabrac, zadziwic, a jeszcze kiedy mowi sie o kraju odleglym tym latwiej o to. Zadziwia mnie jednak jego postawa poniewaz ja bodaj zachowywalem sie tak po dwoch trzech wycieczkach zagranicznych bedac dzieciakiem. Smialem sie wtedy ze wszystkich i wszystkiego a w Polsce zgrywalem sie na swiatowca. Kolejne podroze uczyly mnie jednak szacunku wobec innych kultur i ludzi a nie pogardy. Nauczylem sie rowniez opowiadac o podrozach tak aby nie ranic uczuc tych ktorzy za zadna granica nigdy nie byli i nic nie widzieli. Cejrowski utknal w tej wstepnej niedojrzalej fazie i bardzo szkoda dla niego i dla nas: zamiast byc popularyzatorem podrozy zamienia sie w niedojrzalego chwalipiete ktory wszystko przesadza i wyolbrzymia. Zaskakuje mnie jednak jak bardzo chwytliwe sa jego ksiazki i filmy w Polsce? Czyzby nikt inny nie dostrzegal jego klamstw i bezczelnosci, czy nikomu to nie przeszkadza? A moze tak bardzo spragnieni jestesmy podrozy na ktore nadal niewielu ludzi w Polsce stac ze chetnie widzimy prostaka z Polski ktory swietnie radzi sobie w odleglych krajach i latwiej jest nam (przecietnym biednym Polakom) utozsamic sie z nim poniewaz zachowuje sie w kazdym swoim programie jakby wczoraj wyjechal z PRLu.
-
Gość: kamczatka, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/15 19:41:47
spierdalaj, pozdro.
-
Gość: margolino, 46.112.187.*
2010/10/24 11:36:13
żale i niespełnione ambicje- oto i autorzy tego gorzkiego tekstu. Czy Cejroswki okłamał sieroty? Ukradł komus pieniądze? Zabił kogoś swoimi słowami?? Nie!! tak uważał, może nie wertował całej Sieci sprawdzając czy aby na pewno ma usunięta. Nie widzę nigdzie imienia i nazwiska autora tego tekstu- chyba ktoś, kto piszę o kimś innym używając jego imienia i nazwiska powinien się podpisać pod tymi oszczerstwami chyba, ze jest kompletnym tchórzem i sam kłamcą.
-
Gość: wsiak, *.rybnik.vectranet.pl
2010/11/18 14:20:51
no i co koniec roku jusz tusz tusz a wy wszyjscy świńci??
-
Gość: piotr, *.cust.o2.ie
2010/11/24 21:38:34
cytat: "Ok. Słuchajmy dalej... -Ten kraj jes semi-kolonią amerykańską. Tam jest mnóstwo inwestycji amerykańskich i w tym kraju zawsze się będzie dobrze działo, bo Amerykanie tam wydobywają ropę, a nie Ekwadorczycy własnymi rękami- twierdzi nasz ekspert od Ameryki Łacińskiej...

No to zerknijmy na statystyki. Rządowe, amerykańskie - żeby nie było żadnych podejrzeń o stronniczość. Kto wydobywa tą ekwadorską ropę panie Cejrowski? Amerykanie? Oto ranking:
Petroecuador państwowy, ekwadorski koncern 51 proc. produkcji
Repsol-YPF hiszpański gigant naftowy 13 proc.
Andes Petroleum spółka kontrolowana przez chiński koncern CNPC 12 proc.
Perenco firma brytyjsko-francuska 4,9 proc.
Agip to Włosi 4,7 proc.

I gdzie ci Amerykanie, dzięki którym ma się w Ekwadorze zawsze dobrze dziać? Owszem, byli. Ale Oxy, bo o tą firmę chodzi, została wyrzucona z Ekwadoru w 2006 roku, a jej działalność przejęta przez państwowy Petroecuador. A kto jest największym zagranicznym inwestorem w Ekwadorze? Brazylia."

- proponuje zerknac na ta stronke chevrontoxico.com/ z tego co wiem Chevron to amerykanska firma.
-
tierralatina
2010/11/29 16:05:06
@Piotr: Zerkać nie wystarczy. Jeszcze należy ze umieć czytać ze zrozumieniem.
Może to Ci pomoże. Tu jest streszczone wszystko odnośnie "działalności" Chevrona w Ekwadorze:
www.chevron.com/ecuador/
-
Gość: chcetamjechac, *.2-4.cable.virginmedia.com
2011/01/12 15:04:38
Niestety, stopa zycia w Ekwadorze jest na bardzo niskim poziomie, zwlaszcza po wprowadzeniu dolara. Mnostwo ludzi potracilo majatki po wycofaniu oryginalnej waluty sucre. A co ma dolar wspolnego z Ekwadorem???? Sluzba zdrowia jest tylko prywatna i bardzo droga, a ubezpieczenia nie zwracaja kosztow za kazde leczenie, wiec ludzie nie ubezpieczaja sie (i tak ich na to nie stac zreszta). Jezeli ktos wymaga operacji (np. odessanie plynu z pluc), kosztuje to kilka tysiecy dolarow (chyba 2000-3000, nie pamietam dokladnie). Zwyklych ludzi na to nie stac po prostu, wiec czesto sa w dramatycznych sytuacjach. Wiz do Stanow nie maja - czesto ryzykuja zyciem, przekraczajac granice USA z Meksykiem, niejeden zostal zastrzelony przez amerykanskiego funkcjonariusza sluzb granicznych. USA probuje polozyc lape na tym kraju, poniewaz jest on przebogaty w naturalne zloza, mnostwo roslinnosci zroznicowanej i rope. Dlatego Correa - pierwszy od wielu lat prezydent uwielbiany przez Ekwadorczykow i pierwszy prezydent wyksztalcony (!) - tak zaciekle walczy przeciw Amerykanom. Ameryka Pld. to bogaty kontynent, samowystarczalny, dlatego polnocnym sasiadom jest sola w oku. Jest tam rowniez niebezpiecznie, ale wszystko wynika z biedy. Latynosi maja swoja specyficznosc - potrafia byc bardzo gwaltowni, zwlaszcza jesli maja bronic sie przed innymi, a jednoczesnie sa wrazliwi i naiwni. Cejrowski, coz... podobaly mi sie jego programy, jego dwie ksiazki tez przeczytalam niemal jednym tchem, ale jak konfrontowalam kilka rzeczy z przyjaciolmi Ekwadorczykami, to nie zawsze sie zgadzali. Opisywal kiedys w jednej ksiazce, jak zostal zlapany przez gorillaz i jak oni go uwolnili, bo mysleli, ze jest opetany. Ciekawa jestem, czy to prawda... Ale trzeba mu przyznac, ze ma dar opowiadania...
Aha, polecam tez film CRUDE. Dla Ekwadorczykow przedstawia on brutalna rzeczywistosc... To a propos obecnosci Amerykanow w tym kraju i o Chevronie.
-
Gość: pucek, *.ds3.agh.edu.pl
2011/03/11 01:31:38
Co do mierzenia jakości życia i bogactwa za pomocą wskaźników. Cały mój majątek można zapakować dokładnie w 3 torby podróżne, a za biednego się nie uważam.
-
Gość: Monia, 88.220.102.*
2011/06/25 18:40:08
Jak mierzysz bogactwo w PKB to powodzenia! To są tylko oficjalne wartości, ale czy przekłada się to na prawdziwe życie? Oczywiście, że nie. Patrzenie tylko na cyferki podawane przez rządy to ignorancja. Zgadzam się, że Cejrowski sporo faktów podkoloryzowuje - takie mam odczucia, czasami mówi coś niezgodnie z prawdą (przynajmniej mnie się tak wydaje, ale z drugiej strony on jest doświadczonym podróżnikiem, a ja nie, więc może być tak, że ma rację, a to moja wiedza jest niepełna lub błędna). Tak czy inaczej z wielką przyjemnością oglądam jego programy. Zresztą wydaje mi się, że on czasami specjalnie wprowadza widza w błąd, żeby wzbudzić jego czujność, żeby zastanowił się nad tym, co ogląda. Wydaje mi się, że autor tego tekstu napisał go tylko dlatego, że nie lubi WC i widać to w zgryźliwym charakterze tekstu.
-
Gość: dervil, *.14.rev.vline.pl
2011/06/27 21:20:55
TY TU KŁAMIESZ A NIE CEJROWSKI
PEWNIE JAKIŚ PEDAŁ LUB JAKIŚ ATEISTA NAPISAŁ TEN ARTYKUŁ
-
2011/10/03 11:42:07
Witam.... jestem Ekwadorczykiem mieszkajacym w Polsce...
z zalem patrze jak ten pan opowiada glupoty o mojm kraju...
to co on opowiada pokrywa sie z prawdą najwyzej 49% a reszta to jest zwykly marketingowy chwyt.... jak widac dziala.... ;)
a by tutaj o podadkach , wizach ( wiza ktora obowiazuje od kiedy pamientam i nadal bedzie )

NIE OCZEKUJE ODPOWIEDZI...!!! ALE WIEM ZE NAPEWNO DOSTANE... HEHEHE.. ;)
Pozdrawiam.
jeszcze dodatkowy takie komentarze:

1.-"Ale do Ecuadoru? Inna dośc prymitywna kultura o bardzo niskim standarcie życia..."


2.-"Ekwadorczycy to tacy Turcy Ameryki Lacinskiej. Tania sila robocza,
pariasi. Nawet tutaj w Wenezueli, choc to niby teraz "bratni, socjalistyczny narod",
traktuje sie ich po macoszemu - Ekwadorczycy sa od wykonywania brudnej roboty.
To nacja drugiej kategorii"


3.-"Bo metysi, czyli przytlaczajaca wiekszosc Ekwadorczykow,
czesto traktuja ich jako cos gorszego. Jak dzikusow. Wiec Indianie
pija, popelniaja samobojstwa, kradna, etc.
Wiem o czym pisze - przez ponad 12 miesiecy pracowalem z Indianami w Ekwadorze"

czy w ogole zdajecie sobie sprawe z tego jakie bzdury wypisujecie...???

1.- Ponan 500 lat temu pewna primitiwna kultura europejska przyplynela do nas , kradli i zabyjali w imienu boga... my tez mialismy problem z imigrantami...

2.- punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.... Np. Polacy w Niemczek albo Angli...

3.- czili najpierw pija, potem popelniaja samobojstwa, i na koncu kradna...???

-
Gość: , *.173.44.134.tesatnet.pl
2011/10/06 12:51:11
Tak to prawda Cejrowski ma pewne problemy. Po filmie pokazującym jeden z odłamów buddyzmu widać totalny brak przygotowania, brak wiedzy, minimalne informacje, brak logicznego myślenia, szydzenie z ludzi, nazywanie buddyzmu okultyzmem pogańskim, patrzenie na temat przez katolicyzm moherowy. Porównywanie i wyśmiewanie się. Wieć teraz zastanawiam się nad całą resztą, ile tam jest powierzchowności ....
Ciekawe czy zrobi film o Islamie, jeżeli szyderczo i podobnie ... to już wymaga odwagi
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2011/10/24 23:50:45
JA TYLKO DODAM CO DO WIZ, Z TEGO CO MI WIADOMO I CO DO MOJEGO DOŚWIADCZENIA, WIZA POTRZEBNA JEST W DOSYĆ WIELU KRAJACH OBECNIE, TURCJA, TUNEZJA, OBOJĘTNIE GDZIE SIĘ WYBIERAŁAM BYŁA POTRZEBNA WIZA, CHYBA ŻE TO ULEGŁO JAKIMŚ ZMIANOM ....
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2011/10/24 23:52:22
Ktoś kto pisał ten artykuł powinien bardziej się zastanowić ;/
-
Gość: , *.7-2.cable.virginmedia.com
2011/10/31 22:58:09
ecuador.visahq.com/ No chyba jednbak nie potrzebuje wizy?
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2011/11/08 17:05:52
Panie niemyślący. zapomniał pan podać i porównać podobne statystyki w Polsce, i co nas w krótkiej przyszłości czeka.
-
Gość: , *.tktelekom.pl
2011/12/26 17:01:11
jakis koleś chciał się tu zakładać,że wiza do usa zostanie zniesiona do 2010... ciekaw jestem co ma ciekawego do napisania teraz..
-
Gość: Kristo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/01/15 12:54:48
Śledząc poczynania WC w Afryce trudno nie odnieść wrażenia że jednak nie ominie nas w niedługiej przyszłości jakaś afera na tle religijno-kulturowym. Makaron przeczytał o kilka książek więcej, niech wytłumaczy WC co to jest "tabu" w niektórych krajach (no bo chociażby to którą ręką co i jak) na Kociewiu to może nie koniecznie...
-
Gość: miko, *.dynamic.mm.pl
2012/01/27 00:52:41
Obywatel Ekeadoru nie potzebuje wizy do USA!!!! Jak coś piszesz i komuś zarzucasz najpierw to sprawdź!!!! Bodajże do 3 miesięcy pobytu nie potrzebują wizy!!! Tak jest już od 10 lat!!! Dużo zarzucasz kłamstw ale to ty kłamiesz!!! Wszystko posprawdzałem i jest jak mówi Cejrowski!!!!
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/03/23 23:26:24
Pewnie że nie potrzebuje,barany komunistyczne!
Wojtuś to za szybki gość dla tepoty,pa.
-
tyrellcorp
2012/09/03 00:07:46
Odswiezam kotleta po tylu latach, wybaczcie, ale ktos tam wspomnial, ze Pan Cejrowski widywal banany ubrane w prezerwatywy by szybciej dojrzaly. Nie wiem gdzie tak sie robi, ale nie wykluczam, ze to mozliwe, bo chocby w Malezji zaklada sie na banany worki foliowe (sam widzialem). Dawno temu w Polsce mielismy w aptekach prezerwatywy sprzedawane na sztuki (zadne tam Unimile czy Durexy) i kosztowalo to grosze, wiec jesli ktos moglby nabyc takie hurtowo, badz po przekroczonym terminie waznosci to czemu mialoby sie nie oplacac?
Nie chce bronic Cejrowskiego ale powiedzmy sobie szczerze, facet jezdzi do Ameryki od niemal 30 lat (+/-), wiec wydaje mi sie, ze nie musi znac konkretnych danych nt. PKB Ekwadoru czy sasiadujacych panstw a swoja opinie mogl wyrazac na podstawie sytuacji sprzed kilku/kilkunastu lat.
-
Gość: Ja, *.dynamic.chello.pl
2012/10/15 00:51:59
Szczególnym odkryciem p.Cejrowskiego było kilka miesięcy temu nonsensowne zdanie że "Dalajlama modli się do Lucyfera". (Zdaniem p. Cejrowskiego 'Lucyfer' jest imieniem diabła, tyle że Pismo Święte o tym milczy). Przy okazji to że Dalajlama przejawia prokomunistyczne sympatiie jakoś Cejrowskiemu nie przeszkadza.
-
Gość: Ja, *.dynamic.chello.pl
2012/10/15 20:17:57
MalyRycerz, [2008/04/25 17:32:11] cytuję :
"W Unii Europejskiej w ramach tolerancji zabrania się ustawiać choinki w szkołach bo to symbol religii chrześclijańskiej" Serio? co chrześcijańskiego jest w choince? To obyczaj znany dopiero od XV wieku, pochodzący ze Skandynawii, o przedchrześcijańskim rodowodzie. Podobnie co chrześcijańskiego jest w obchodzeniu przesilenia zimowego? (zawsze zdawało mi się że symbolem chrześcijaństwa jest krzyż)
"chrześcijańskich korzeni europy"? Europa jest starsza od chrześcijaństwa, które narodziło się w Izraelu i które to chrześcijaństwo przez parę stuleci było prześladowane przez Imperium Rzymskie. Czemu słowo "laicki" jest zarzutem? większość wierzących jest świecka (istnieje nawet pojęcie "ksiądz świecki" nie należący do zakonu). Co do porównania zakazu nazizmu i bolszewizmu - w Polsce zabronione jest negowanie zarówno zbrodni faszystowskich jak i bolszewickich - rzecznik praw (czyich) Janusz Kochanowski w 2008 domagał się zalegalizowania obu tych kłamstw. I dokonał też zniesienia zakazu pomawiania Narodu Polskiego o te zbrodnie.
-
Gość: Ja, *.warszawa.mm.pl
2013/01/11 11:15:42
cejrowski sympatyzuje z kolonializmem "Afrykanie sami dla siebie są największym zagrożeniem. Uważam, że doskonałym sposobem naprawy tego zła byłoby przywrócenie dyktatury białego człowieka na czas jakiś."(...)"A jeśli czarni się nie zgodzą, to co pan proponuje?" "Pasek i po tyłku." (Dariusz Rosiak "Po co komu biały człowiek" 2008) W roku 2012 "Hieną Roku" został kuba wojewódzki (osobnik znany m.in. z wtykania na ekranie polskiej flagi do atrapy psich kup). Proponuję aby następną hieną był cejrowski.
-
Gość: Ja, *.warszawa.mm.pl
2013/04/08 12:01:40
"Maciek, nat-40.ghnet.pl 2008/04/23 00:10:58 Czesc Wszystkim, Hej ja zylem w Indiach przez 2 lata, i spokojnie moge powiedziec ze hindusom lepiej sie zyje w Indiach niz Polakom w Polsce."
Super, poczytajcie tu
www.avaaz.org/pl/end_indias_war_on_women/?fp
a zwłaszcza tu
www.avaaz.org/pl/india_child_labour_g1/?fp
Idol WCejrowskiego Correa niszczy środowisko www.avaaz.org/pl/oil_in_the_amazon_global/?fp
-
Gość: Twój kolega ze studiów na UW, 93.154.188.*
2013/11/07 04:49:36
Wojtuś, przeginasz z tą świętojebliwością !
Katol to jest człowiek wierny swej żonie aż do śmierci i się nie rozwodzi.
Przysięgałaś w kościele ? A Ty jaki przykład dajesz?
Chociaż się już nie afiszuj z tymi żenującymi i moralizującymi wypowiedziami bo to już mdli i nudne jest.
A odnośnie swoich podróżniczych programów, to czasami przygotuj się do wypowiedzi i też nie mów bzdur.
Abstrahując już od Twoich błędów merytorycznych, od których się roi w programach, bo rozumiem że chcesz być oryginalny i kontrowersyjny, aby sobie oglądalność poprawiać, ale na miłość Boską nie uważaj swoich słuchaczy za idiotów i ignorantów !
Nie wszystkim pewnie się chce weryfikować to co mówisz i podajesz za aksjomat ale często na pierwszy rzut oka wieje już kiczem, żenadą, niskim poziomem i ostatnio amatorszczyzną i pójściem na łatwiznę. Czyżby to juz starość nadeszła razem z 50 na karku ???
Popraw się, na studiach pamiętam taki cichy byłeś i mało pewny siebie i zakompleksiony. Teraz to chyba odreagowywujesz ?
Opanuj się chłopie i weź się uspokój, bo chyba kiedyś byłeś bardziej sobą, nawet z tymi kompleksami (nie będę demaskował publicznie już z jakimi bo chyba bym zrobił Tobie większe świństwo niż Ty swoim słuchaczom przez traktowanie ich jak pulpę medialną).
-
Gość: markiew, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/11/13 14:32:14
Autor tej publikacji jest pedałem
-
Gość: Papuas, *.centertel.pl
2014/12/14 11:39:43
ależ się wysiliłeś.Wybierz coś na uspokojenie portalmedycznofarmaceutyczny.pl/index-farmaceutyczny-substancje-chemiczne-poprawiajace-zdrowie-i-urode/ i wyluzuj .Więcej dystansu jeśli wierzysz we wszystko co w TV pokazują.
-
Gość: Jasiek, *.dynamic.chello.pl
2015/05/03 20:00:25
Oj, Cejruś... Kiepski z ciebie człowiek jak tak ściemniasz.
Ciekawe, czy relacje z podróży też tak ubarwia...
-
Gość: JA, *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
2015/05/22 23:14:51
Wojciech Cejrowski (jak pisze ksiądz Andrzej Draguła) uprawia świętokupstwo vide laboratorium.wiez.pl/blog.php?529&mojkomentarzdowszystkiego&ar
-
Gość: , *.siedlce.vectranet.pl
2015/11/08 11:10:45
No swietnie
-
Gość: , *.siedlce.vectranet.pl
2015/11/08 11:13:39
Rewelacja ,krotka demistyfikacja.ja mieszkałam w Peru 20 lat,Cejrowski to satyryk,nie należy sluchac go poważnie ale zdjęcia ma świetne.tylko oglądać!!
-
Gość: hthy, *.multimo.pl
2015/11/17 02:04:11
"pisze w DZIENNIKU podróżnik" nie pisze tylko napisał!
-
baltazar88
2016/10/26 10:23:27
Cejrowski to gaduła, warto oglądać jego programy dla widoków, ale to co opowiada trzeba przepuścić przez sito:)
-
Gość: Morgas, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/12/14 09:09:20
Muszę przyznać że lubię jego programy, ale raczej aby zobaczyć jak wygląda życie w egzotycznych krajach, to co mówi trzeba traktować z lekkim przymrużeniem oka.
______________
Portal Info Market
-
berbertys
2017/12/14 11:06:28
Ogólnie też uważam że kłamie wiele razy spotkałem się z rozbieżnością tego co mówi a tego jak wygląda w jakimś kraju telewizja ogólnie kłamie i pokazują to co chcą także nie polecam lepiej samemu wyruszyć w podróż i się samemu przekonać.
-
Gość: Maria, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/12/20 14:39:54
Wow, imponujące. Aż chciałabym zobaczyć to na własne oczy. Jego programy są takie średnie, ale same wyprawy to już co innego ;)
-
Gość: Magda, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/03/07 08:29:35
Wg mnie to bardzo mądry człowiek, aż przyjemnie się ogląda jego programy
-
Gość: Arek, *.dynamic.mm.pl
2018/05/05 17:29:56
Właśnie sobie jem czerwone banany z Lidla i przypomniało mi się jak w programie mówił, że unia zakazała wszystkich bananów oprócz tych najbardziej popularnych żółtych :D